Mr. Lif at the showDziesiąta edycja Hip Hop Kemp, określanego jako festiwal z atmosferą zasługują na coś specjalnego. Dlatego też każdej dotychczasowej odsłonie line-upu towarzyszyła historia kolejnej edycji tego cyklicznego wydarzenia. Przywoławszy ostatnią odsłonę przed kilkoma dniami, teraz nie trzeba już cofać się w przeszłość, ale przenieść się w przyszłość o 80 dni.

Tegoroczne świętowanie w Hradec Kralove rozpocznie się w czwartek 18 sierpnia i potrwa aż do niedzielnego (21 sierpnia) poranka. Serię gwiazd, które stworzą historię 10. odsłony HHK otworzyło angielskie trio Phi-Life Cypher i czeska grupa Prago Union. To oni pojawili się na jeszcze bardzo małym i bardzo nieznanym festiwalu muzyki rap w Pardubicach. K-Otix i Looptroop Rockers to symbole drugiej edycji, od czasu której Hip Hop Kemp został ważnym punktem w kalendarzu europejskich fanów kultury hip hopowej, a zarazem nadchodzącego wydania imprezy. Z kolei przedstawiciel Stones Throw RecordsWildchild, słowacki kolektyw H16 oraz popularny francuski beatboxer Eklips zostali przedstawieni w trzecim tygodniu odsłaniania line-upu HHK 2011. DJ Vadim wraz ze swoim nowym projektem The Electric (w skład zespołu wchodzą jeszcze Pugs Atomz i Sabira Jade), PSH, Static & Nat Ill i The Cool Kids dołączyli do wykonawców tegorocznego eventu w ramach czwartej części line-upu.

ILL Bill i Vinnie Paz jako Heavy Metal Kings, R.A. Rugged Man, K.I.Z. i Pio Squad uzupełnili piątą odsłonę listy wykonawców, którzy w sierpniu zagrają w Czechach.  Po czterech latach na scenę na terenie lotniska w Hradec Kralove wrócą M.O.P. i Black Milk (w ramach projektu Random Axe, współtworzonego z Guilty Simpsonem i Seanem Pricem). W szóstej odsłonie line-upu, dołączą także undergroundowy zespół ArsonistsPharoahe Monch, który nie dotarł na siódmą edycję festiwalu, zagra tego lata u naszych południowych sąsiadów. Oprócz członka Organized Konfusion do line-upu dopisaliśmy Mayera Hawthorne’a, Indy’ego & DJ’a Wicha, Nironica, Vec & Zverinę. Method Man i Redman ujawnieni przy okazji ósmej odsłony line-upu zostaną obsadzeni w roli głównych gwiazd festiwalu. Pojawią się też ekspresyjny niezależny Emcee Homeboy Sandman, Niemcy Huss & Hodn, Czesi Tafrob & DJ Maztah oraz Słowacy Strapo & DJ Spinhandz.

W dziewiątej części line-upu odsłoniliśmy francuski zespół Hocus Pocus, uważanych za jedną z najlepszych koncertowych ekip Starego Kontynentu, a także DJ’ski duet Beat Torrent, tworzony przez osoby odpowiedzialne za sukcesy m.in. C2C, Alliance Ethnik. W tej odsłonie imponuje również  weteran Parrish Smith, czyli PMD z legendarnego nowojorskiego duetu EPMD. Uznany raper wystąpi na scenie wspólnie z kolektywem Snowgoons i m.in. Seanem Strangem. Line-up edycji 2011 uzupełnili Mystro z Anglii, Herr Von Grau z Niemiec i Logos Apili z Grecji.

Polskimi akcentami podczas 10. edycji będą: Gural, Ten Typ Mes z Alkopoligamia.com, Parias, Grubson i 3oda Kru.

OFWGKTAFotografia: www.oddfuturetalk.com

A kto dołączy w dziesiątej edycji tegorocznego line-upu? Gwiazdy przyszłości. Skład ten w swoje szeregi chciałyby wcielić takie wytwórnie jak Interscope, SRC Records czy Roc Nation. Organizatorzy wszystkich wielkich festiwali chcieli móc ich dopisać do swoich line-upów. Raperzy z OFWGKTA (dowód na to, że nie tylko w Polsce powstają dziwaczne skróty nazw artystów), czyli Odd Future Wolf Gang Kill Them All są kolejnymi wykonawcami Hip Hop Kemp 2011. Grupa liczy ponad 60-ciu członków, z czego rapem zajmuje się „tylko” 11 osób. Efekty ich współpracy będzie można zobaczyć w drugiej połowie sierpnia w Czechach.

Na Hip Hop Kemp powróci także w wersji bez dreadów) Mr. Lif. Słoneczną Kalifornię reprezentować będą Pacific Division, zaś z Filadelfii przyleci do Czech raper o portorykańskich korzeniach, Peedi Crakk, związany z legendarną grupą The Roots. Line up uzupełni raper z Holandii Dikke Vandalen oraz największa gwiazda sceny hiphopowej naszych południowych sąsiadów, czyli Kontrafakt.

Z występu na festiwalu Hip Hop Kemp 2011 zrezygnował zespół The Cool Kids, wybierając w tym czasie tour po Stanach Zjednoczonych.

Główna scena festiwalu to oczywiście najważniejszy punkt Hip Hop Kemp, ale nie możemy zapomnieć o hangarach i o tym, co w nich się będzie działo podczas 10. edycji Hip Hop Kemp. Dlatego też, wyczekujcie kolejnych informacji o nadchodzącym wydarzeniu.

Karnety normalne oraz VIP dostępne są w promocyjnych cenach tylko do 31 maja na stronie Urban City.

Polskimi headlinerami 10. edycji będą: don Guralesko, Ten Typ Mes z ekipą alkopoligamia.com, Parias, Grubson i 3oda Kru.