Black Milk - Album Of The YearJesiennych nowości ciąg dalszy. Niniejszy artykuł będzie dotyczył jednego z najbardziej oczekiwanych tegorocznych wydawnictw płytowych. Drodzy Czytelnicy, zapoznajcie się (jeżeli jeszcze tego nie uczyniliście) z „Album Of The Year” Black Milka.

Pochodzący z Detroit artysta określany jest mianem jednej z największej nadziei na dzisiejszej hip hopowej scenie muzycznej. Trudno się z tym nie zgodzić, przyglądając się dokonaniom pana Curtisa Crossa na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Black Milk wydał do 2010 roku cztery solowe albumy, z czego najgłośniejszym echem odbiły się „Popular Demand” (2007) i „Tronic” (2008). Do tego należy doliczyć longplay Elzhiego „The Preface”, który został niemal w całości wyprodukowany przez członka Decon i „The Set Up” nagrany wspólnie z Fat Rayem. Natomiast jeżeli chodzi o udziały artysty na innych płytach, to przez ten czas uzbierała się pokaźna lista (od wydawnictw Slum Village i Royce’a Da 5’9″ po KRS-One’a i Buckshota). Nic więc dziwnego, iż „Album Of The Year” był z niecierpliwością wyczekiwany przez branżę hip hopową.

Już na początku b.r. otrzymywałem sygnały od ludzi związanych z Fat Beats Records, które jak jeden mąż głosiły, że nieprzypadkowo taki tytuł będzie nosił kolejny solowy projekt Black Milka. Oczywiście, można poddać w wątpliwość takim teoriom i zachwytom nad twórczością reprezentanta The Motor City, aczkolwiek można było zaufać tym słowom, ponieważ Curtis Cross stanowi najlepszą muzyczną markę w tym momencie. „Album Of The Year” ukazał się 14 września nakładem Fat Beats Records we współpracy z Deconem. Materiał zawiera tuzin utworów, które w pełni oddają styl Black Milka i pokazuję pełnię jego talentu. Przy powstaniu produkcji brało udział wielu muzyków, m.in. Melanie Rutherford (jednym z kolejnych projektów muzycznych artysty będzie właśnie album nagrany z tą wokalistką – „Searching for Sanity”), Tim Shellaberger, Sam Beaubien i Daru Jones.

„Album Of The Year” dostępny jest w sprzedaży na płytach CD, winylu oraz w wersji digital. Całość materiału została umieszczona do darmowego przesłuchania za darmo na popularnym serwisie Bandcamp. Singlami promującymi materiał są „Deadly Medley” z udziałem Royce’a Da 5’9″ & Elzhiego oraz „Welcome (Gotta Go)”. Do obu tracków powstały teledyski, które zamieszczam poniżej. Warto zapoznać się również z 7″ „Don Cornelius”, która zawiera tracki niedostępne na albumie roku.

23 października b.r. Black Milk po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Jego występ z live bandem w Warszawie jest potwierdzony i powinniśmy niebawem otrzymać pełne informacje dotyczące tego eventu.

Tracklista

 1. 365
 2. Welcome (Gotta Go)
 3. Keep Going
 4. Oh Girl feat. AB
 5. Deadly Medley feat. Royce Da 5’9″ & Elzhi
 6. Distortion feat. Melanie Rutherford
 7. Over Again feat. Monica Blaire
 8. Round of Applause
 9. Black and Brown feat. Danny Brown
 10. Warning (Keep Bouncing)
 11. Gospel Psychedelic Rock
 12. Closed Chapter feat. Mr. Porter