Aloe Blacc zagra w listopadzie w WarszawieTegoroczne lato nieuchronnie chyli się ku końcowi. Choć pogoda w lipcu (lipcopadzie?) i w pierwszej połowie sierpnia nas nie rozpieszczała, to jednak myśli o powrotach z urlopów, do szkół i uczelni nie napawają optymizmem. Z drugiej strony, jesień to okres, w którym często odbywają się zacne imprezy kulturalne w całej Polsce, co stanowi w pewnym stopniu rekompensatę dla wszystkich miłośników beztroskich wakacji. Jednym z najciekawiej zapowiadających się wydarzeń artystycznych jest bez wątpienia koncert popularnego na całym świecie artysty Stones Throw Records, Aloe Blacca. Występ amerykańskiego muzyka został przewidziany na początek listopada w warszawskim klubie Palladium.

9 listopada 2011 roku, klub Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
Koncert Aloe Blacca
Start: godz. 20:00
Cena biletu: wejściówki w przedsprzedaży w cenie 100 zł (do 30 września), 120 zł od 1 października oraz 140 zł w dniu koncertu. Sprzedaż biletów za pośrednictwem: bileteriach EMPiK, sklepów sieci Media Markt i Saturn, punktów sprzedaży Ticketpro i Eventim na terenie całego kraju.

Pochodzący z Orange County Kalifornii Aloe Blacc rozpoczął swoją karierę muzyczną w 1995 roku. Wspólnie z producentem hip hopowym Exile, o którym mogliście już przeczytać na U Call That Love, utworzyli grupę Emanon, skupiającą się na niezależnej działalności. Kilka lat później Egbert Nathaniel Dawkins III, podczas europejskiego tournee z grupą Lootpack, poznał mało wówczas znanego producenta i rapera Madliba. Znajomość z tym artystą i jego bratem Oh No zaowocowała w 2006 roku debiutanckim albumem Aloe Blacca zatytułowanym „Shine Through” wydanym w uznanym niezależnym labelu Stones Throw Records.

Ostatni album artysty „Good Things” z 2010 roku przyniósł Aloe Blaccowi ogromny sukces komercyjny. Producentami albumu zostali Leon „El” Michels i Jeff Silverman, właściciele wytwórni Truth & Soul. Zespół towarzyszący członkowi Stones Throw Records podczas nagrywania płyty znany jest jako The Expressions lub El Michels Affair. Światową sławę przyniósł wokaliście utwór „I Need A Dolar”. Singiel z miejsca podbił listy przebojów w Europie i USA. Mieszanka muzyki funkowej, z domieszką hip hopu, ociekająca stylem vintage, tak w skrócie można opisać tą wyjątkową piosenkę. Warto dodać, że jest ona również tematem przewodnim popularnego programu telewizji HBOHow To Make It In America.

Aloe Blacc jest artystą wszechstronnym – rapuje, śpiewa w dwóch językach (angielskim i hiszpańskim), produkuje, gra na trąbce, świetnie tańczy i ma doskonały kontakt z publicznością. Jego koncert w Polsce z pewnością będzie jednym z największych wydarzeń muzycznych tej jesieni. Ponadto, nie jest żadną tajemnicą to, iż muzyka tego utalentowanego artysty świetnie sprawdza się na żywo, o czym będzie można się przekonać za blisko trzy miesiące w warszawskim klubie Palladium.