Apollo Brown & Guilty Simpson w Krakowie - 02.03.2013 r.Artyści wydający płyty nakładem Mello Music Group znajdują się na fali wznoszącej, docierającej do coraz większego grona odbiorców. W Polsce również można zauważyć rosnącą popularność poszczególnych postaci zrzeszonych z tą wytwórnią płytową. Do najbardziej szanowanych wykonawców zrzeszonych w MMG należą w naszym kraju Oddisee i Apollo Brown. Pierwszy z nich zagrał ponad rok temu nad Wisłą, z kolei drugi szykuje się do pierwszych odwiedzin Polski. Uznany w środowisku beatmaker wystąpi 2 marca wraz z Guilty Simpsonem w krakowskiej CK Rotundzie. Impreza odbędzie się w ramach europejskiej trasy koncertowej promującej wydany przez duet album „Dice Game”.

2 marca 2013 roku, CK Rotunda (dolna sala), Oleandry 1, Kraków
Europejska trasa promocyjna „Dice Game” – Apollo Brown & Guilty Simpson w Krakowie
Wystąpią:

  • Apollo Brown & Guilty Simpson, Shoom, Gębofonizm

Before i after party: Pat Patent
Start: godz. 21:00
Cena biletu: 40 zł w przedsprzedaży do 18 lutego, 45 zł do 1 marca, 50 zł w dniu koncertu. Wejściówki można nabyć nadsyłając wiadomość na adres e-mailowy agencja[at]goodtunes.pl lub korzystając z serwisu Ticketpro.pl i Hip-hop.pl. Bilety również dostępne w sprzedaży za pośrednictwem punktu stacjonarnego – CK Rotunda przy ul. Oleandry 1 w Krakowie.

Scena hip hopowa w Detroit obfituje w wiele osobistości posiadających już wyrobioną markę w branży. Apollo Brown & Guilty Simpson z pewnością należą do grona uznanych artystów pochodzących z tej aglomeracji w Stanach Zjednoczonych. Obaj wykonawcy mają na swoim koncie co najmniej kilka wartościowych albumów. W ostatnich latach wiele miejsca eksperci muzyczni poświęcali osobie pierwszego z nich, zaliczając jednego z pierwszych członków Mello Music Group do grupy najbardziej uzdolnionych współczesnych beatmakerów. Producent zbiera liczne pochwały z różnych kontynentów za sprawą zarówno swoich solowych wydawnictw płytowych, jak i projektów tworzonych przy udziale innych twórców. W pierwszej kategorii znajdziemy doskonałą kompilację nagrań wydaną jako „The Reset” oraz piękny instrumentalny materiał „Clouds”. Natomiast w drugim koszyku muzycznych łakoci Apollo Browna leżą produkcje zrealizowane z Boog Brown („Brown Study”), Hassaanem Mackeyem („Daily Bread”), O.C. („Trophies”), czy longplay „Gas Mask” powstały w ramach grupy The Left. Trzeba przyznać, iż o każdej z tych płyt dużo mówiło się w niezależnych kręgach hip hopowych, podobnie zresztą jak przy projektach, w które był zaangażowany Guilty Simpson.

Dyskografia rapera z Detroit również obejmuje wartościowe projekty tworzone przy wsparciu szeregu różnych wykonawców. Emcee może pochwalić się solowymi wydawnictwami „Ode to the Ghetto” i „O.J. Simpson” odpowiednio z 2008 i 2010 roku. Szczególnie drugi album nagrany wespół z Madlibem przysporzył mu licznych fanów, doceniających charakterystyczny styl mieszkańca Michigan. Guilty Simpson współpracował z plejadą amerykańskich i europejskich twórców. Wraz z Seanem Price’em i Black Milkiem zawiązał supergrupę Random Axe, której debiutancki album pod tym samym tytułem trafił do obiegu w połowie 2011 roku. W ub.r. artysta został zaproszony przez brytyjskiego beatmakera Erika Lau do realizacji EP-ki „The Mission”. Poza tym wychowanek The Motor City wydał mnóstwo singli oraz wystąpił gościnnie na produkcjach masy postaci. Wspólna płyta powstała w kooperacji z Apollo Brownem, to kolejny krok w jego karierze muzycznej.

Artykuł o „Dice Game” niedawno pojawił się w serwisie, więc ograniczę się w tym miejscu do streszczenia tego wydawnictwa. Album sprzed blisko trzech miesięcy należy do jak najbardziej udanych materiałów. Projekt posiada specyficzną otoczkę produkcji z Detroit, zarówno od strony tekstowej, jak i muzycznej. Duet artystów postarał się o dostarczanie materiału skierowanego do sympatyków niezależnego rapu nawiązującego do korzennego brzmienia. Jak wypadają poszczególne nagrania z tego longplaya na żywo? O tym już niebawem będzie można przekonać na koncercie w Krakowie.

Wszystkie aktualności dotyczące eventu znajdziecie na fan page’u Agencji Goodtunes oraz stronie wydarzenia na Facebooku.