AraabMuzik zagra w 1500m2 - 10.12.2011Coraz bliżej święta, coraz bliżej i „Kevin sam w domu” zagości ponownie na ekranach odbiorników, coraz bliżej prezenty i rózgi od Dziadka Mroza. Powoli zima wkracza do kraju, na razie dosyć nieudolnie, aczkolwiek nieuchronnie już wkrótce rozpocznie swoje panowanie. Alternatywą dla spędzania długich godzin w domowym zaciszu pojawiają się za sprawą nadchodzących imprez kulturalnych. W zeszły weekend zacne wydarzenia miały miejsce w Poznaniu (Beat Battle 4) oraz Krakowie (finał IDA World DJ Championships). Z kolei w nadchodzącą sobotę sympatycy hip hopu w nowoczesnym wydaniu powinni zahaczyć o Warszawę. 10 grudnia w klubie 1500m2 wystąpi AraabMUZIK, który w przeciągu ostatnich 2-3 lat przebojem wdarł się do czołówki młodych wykonawców na scenie hip hopowej.

10 grudnia 2011 roku, 1500m2, ul. Solec 18, Warszawa
AraabMuzik & DukeDaGod w Polsce
Line-up:

  • Jedynak (Club Collab)
  • Steez (Rap History Warsaw)
  • Groh & Teielte DJ set (JuNouMi/U Know Me Records)
  • Jaromir K & J Money jako Strictly Busine$$ (Na Stare Milion)
  • AraabMuzik & DukeDaGod

Start: godz. 22:00
Cena biletu: wejściówki w cenie 15 zł dostępne przed wejściem do klubu do godz. 23:00; później bilety po 20 zł.

Oficjalne after party po występie AraabMUZIK-a odbędzie się w klubie Urban Garden od godziny 4:00.

Za sprowadzeniem przedstawicieli The Diplomats do kraju stoją osoby związane z kilkoma warszawskimi przedsięwzięciami – Rap History Warsaw, Club Collab, Na Stare Milion oraz JuNouMi. Pomimo zróżnicowania w działalności tych czterech kolektywów, ich działalność ma jednak pewien wspólny mianownik. Każdy z ww. projektów przyczynił się w ostatnich latach w do zaprezentowania stołecznej publice artystów hip hopowych, nie raz daleko wykraczających poza tradycyjne ramy i formy w tej kulturze. W ten sposób, Warszawa zaczęła być postrzegana jako regularny przystanek na międzynarodowych trasach liczących się reprezentantów gatunku, ukierunkowanych na świeże i nowatorskie podejście do muzyki. Od legendarnego członka A Tribe Called Quest, Phife Dawga, przez wschodzącą gwiazdę Stalleya, po undergroundowego wyjadacza Oddiseego (wymieniając tylko gości ostatniego miesiąca), tworzą na lokalnym rynku ofertę dla fanów niemal każdego nurtu muzycznego kojarzonego z hip hopem. Pod koniec b.r. inicjatorzy tych przedsięwzięć łączą swoje siły, wspólnie odpowiadając za ściągnięcie do Polski AraabMUZIK-a, po raz pierwszy goszczącego na Starym Kontynencie.

Pomimo młodego wieku, Abraham Orellana zdążył już namieszać na scenie muzycznej. Młodzian o pochodzeniu dominikańsko-gwatemalskim z amerykańskim obywatelstwem, zademonstrował światu swój niepospolity talent muzyczny. AraabMUZIK, to prawdziwy wirtuoz samplera MPC, bijący rekordy świata w szybkości wyklepywania na nim gęstych, syntetycznych melodii. Uzdolniony artysta, zajmuje się produkcją beatów od 2006 roku, najczęściej dla raperów z nowojorskiego kolektywu Dipset. Warsztat beatmakera odbiega od tego, co posiadają w swojej ofercie klasyczni producenci hip hopowi. Latynos przyzwyczaił swoich sympatyków do produkcji opartej na samplach z tak z pozoru nieprzystępnych gatunków muzycznych, jak jak eurotrance, holenderskie gabba i eurodance. Spod jego ręki wyszły następujące instrumentale: „Get It In Ohio” Cam’rona, „Salute” The Diplomats, czy „Love Me In The Hood” Lloyda Banksa. W tym roku wypuścił swój debiutancki instrumentalny album „Electronic Dream”, wzbudzający wiele zainteresowania ze strony odbiorców muzyki.

Pionierskie podejście do lekceważonych dotąd gatunków muzyki i zamienianie odległych o lata świetlne od hip hopu chwytliwych przebojów na ciężkie, miejscami klaustrofobiczne podkłady, docenił światek muzyki elektronicznej. O solowej płycie AraabMUZIK-a pisał prestiżowy serwis Resident Advisor, a krążące po sieci filmy z jego studia wprawiają w kompleksy setki producentów na świecie. W Warszawie producent wystąpi ze swoim MPC, a dodatkowe wsparcie na scenie zapewni mu raper także związany z Dipset, DukeDaGod. Odpowiednią rozgrzewkę przed gwiazdą wieczoru, przeprowadzą gospodarze wydarzenia: Jedynak (Club Collab), Steez (Rap History Warsaw), Groh & Teielte (JuNouMi/U Know Me Records) i Jaromir K & J Money jako Strictly Busine$$ (Na Stare Milion).

Występy na żywo AraabMUZIK-a są nieodgadnione, gdyż repertuar jego zagrań wykracza poza wyobraźnię przeciętnych odbiorców jego muzyki. Jednak, wydaje się, iż set młodego artysty będzie choć w pewnym stopniu podobny do archiwalnego zapisu jego popisów (link poniżej).