Kev Brown - Open Mic KnightObecnie mnóstwo artystów decyduje się na upublicznienie swoich archiwalnych nagrań, które nierzadko spędziły lata w szufladach, ewentualnie na twardych dyskach. W końcu dzięki takim serwisom, jak Sound Cloud, czy Bandcamp, nie trzeba martwić się o rozprzestrzenienie się poszczególnych wydawnictw płytowych oraz o dotarcie do określonej grupy docelowej. Właśnie w ten sposób, słuchacze otrzymują okazję do przyjrzenia się niepublikowanym dotąd materiałom, wśród których mogą trafić się prawdziwe rarytasy, jak choćby w przypadku beatów Buckwilda, wykorzystanych w powstaniu albumu „Nineteen Ninety Now” (z Celph Titledem). Również wartościowymi projektami są dwa odkurzone wydawnictwa Keva Browna„Open Mic Knight” oraz „Instrumentals Vol. 1”.

Kevin Brown działa na scenie muzycznej już od ponad dziesięciu lat. Do jego pierwszych produkcji należały „Special” na albumie De La Soul „AOI: Bionix”, „What Ruling Means”, które trafiło na „Re-Entry” Marleya Marla oraz udział przy powstaniu siedmiu tracków z płyty „The Magnificent” DJ’a Jazzy Jeffa. Debiutancki materiał pochodzącego z Landover (Maryland) rapera i producenta w jednym, singiel „Nitefall” (Up Above Records) ukazał się w 2003 roku. Następnie przyszła kolej na longplay z 2005 roku „I Do What I Do” (wydany także w wersji instrumentalnej), „Selective Hearing” (2008) nagrany wespół z LMNO oraz szereg dwunastek i gościnnych udziałów na innych projektach. W styczniu b.r., Kev Brown postanowił zaprezentować niepublikowane dotąd materiały: „Open Mic Knight” i „Instrumentals Vol. 1”, będące także wstępem do następnych wydawnictw artysty.

Premiera pierwszego longplaya odbyła się 6 stycznia 2011 roku. Jak podaje Kev Brown, oryginalnie „Open Mic Knight” zostało nagrane przy użyciu samplera Akai S20 na przestrzeni 1999 i 2000 roku. Tuzin tracków zawartych na albumie powinno szczególnie przypaść do gustu fanom „I Do What I Do”. Poniżej znajdziecie krótkie streszczenie niniejszej produkcji, dokonanej przez jej autora:

It’s crazy to hear how I was structuring songs and stringing them together in the form of an actual album. I was on it back then sun!

Odsłuchaj i/lub kup „Open Mic Knight” na Bandcampie.

Tracklista

 1. Introduction
 2. Bring It
 3. Rap Convention
 4. Apology
 5. Take Dat
 6. 50/50 feat. MooDi BLoo
 7. Critical Edge Pt. 2
 8. Break-Fast feat. Early Reed
 9. Still Lampin’
 10. Alchemist Style (Remix)
 11. Tranquility
 12. Coffee Break feat. Early Reed

Z kolei „Instrumentals Vol. 1” – zresztą, jak sam tytuł wskazuje – zawiera 14 instrumentalnych produkcji, oficjalnie wydanych 30 stycznia b.r. przez Keva Browna. Klimat materiału jest utrzymany w stylu, który doskonale znają słuchacze obyci z twórczością tego artysty. Wydawnictwo płytowe stanowi nie tylko nie lada gratkę dla fanów członka Low Budget Crew, gdyż także DJ’e i raperzy powinni znaleźć interesujące kąski na „Instrumentals Vol. 1”.

Kev Brown - Instrumentals Vol. 1

Tracklista

 1. 1% (Out the MPC Version)
 2. Life (Remix Instrumental)
 3. Gentrification (Out the MPC Version)
 4. Look (Instrumental)
 5. Sam Jackson On Piano (Out the MPC Version)
 6. Another Private Conversation (Instrumental)
 7. Mulitply (Instrumental)
 8. Couldnt Hear Me Over The Music (Remix Instrumental)
 9. Hardcore Riverdance (Out the MPC Version)
 10. Whoever Programmed Us (Remix Instrumental)
 11. State of Emergency (Instrumental)
 12. Armada Latina (Remix Instrumental)
 13. Shotgun (Instrumental)
 14. Come Back (Instrumental)

Odsłuchaj i/lub kup „Instrumentals Vol. 1 na Bandcampie.

Obydwie płyty są sygnowane przez Lowbudget Productions, kolektywu, do którego należy Kev Brown.

UPDATE: Z bliżej nieznanych przyczyn „Instrumentals Vol. 1” zostało usunięte z Bandcampa.

W przeciągu ostatnich tygodni, szanowany amerykański artysta wydał dwa inne nagrania – „The Alexander Green Project” z Kaimbrem oraz „Classic Joints”, o których niebawem więcej na U Call That Love.