Astronote - The Raw TapeW ciągu ostatnich kilku lat można zaobserwować ekspansję europejskich producentów na ogólnoświatowym rynku muzycznym. Beatmakerzy rezydujący w różnych częściach Starego Kontynentu zostali dostrzeżeni i docenieni daleko poza swoimi miejscami zamieszkania. Przyczyniła się do tego globalizacja muzyki, a także rozrost wielu portali i serwisów internetowych wspierających niezależnych twórców. W ten sposób osoby z Holandii, Francji, Polski czy Niemiec zaczęły konkurować z głównie amerykańskimi artystami, podnosząc przy tym do góry jakość dostarczonej muzyki. Niektóre labele ze Stanów Zjednoczonych zainteresowały się nowymi postaciami ze Starego Kontynentu, proponując przy tym współpracę przy wydawaniu przez nich kolejnych projektów.  Jedną z osób, które weszły w kolaborację z amerykańską wytwórnią płytową jest paryski producent, Astronote. Pod koniec maja b.r. otrzymaliśmy dwa darmowe wydawnictwa beatmakera, przygotowane przy pomocy A-Side Worldwide – instrumentalną kompilację „The Raw Tape” oraz wypełniony po brzegi gościnnymi występami raperów album „Weapon of the Future”.

Na co dzień mieszkający w Paryżu producent do 2011 roku miał na swoim koncie w przeważającej mierze remixy utworów i produkcje dla innych artystów. W 2004 roku Astronote wydał swoją własną wersję „Black Album” Jay-Z („Black Album Remixes”), co pozwoliło mu zaistnieć na międzynarodowej niezależnej scenie muzycznej. W następnych latach Francuz zajął się współpracą z szeregiem zagranicznych artystów. W tym miejscu warto wymienić Phat Kata, Stacy Epps, Supastitiona (aka Kam Moye), Magestik Legenda, Wildchilda, LMNO, Buff1, czy Mayera Hawthorne’a. Wszystko to sprawiło, iż beatmaker zwrócił na siebie baczną uwagę A-Side Worldwide, którzy zaproponowali wejście w skład labelu, na co paryżanin przystał. W 2009 roku ukazał się zbiór remixów Astronote’a, „The Remixes Volume One”. Projekt zawierający w większości remixy nagrań mainstreamowych artystów okazał się dobrym przetarciem przed szykowanymi na następne miesiące producenckimi materiałami Francuza.

Na wydanej 29 maja 2011 roku kompilacji „The Raw Tape” Astronote zaprezentował brzmienia zbudowane za pomocą analogowego samplera. 21 premierowych instrumentali w pełni nawiązuje do nazwy tego wydawnictwa. Paryżanin przygotował surowe, brudne i odważne nagrania, odbiegające stylem od samplowanych beatów wykorzystywanych na wcześniejszych projektach swojego autorstwa. Darmowy beat tape ukazał wszechstronność pod względem produkcji, prezentowaną przez jego twórcę.

DOWNLOAD Astronote – „The Raw Tape”

Tracklista

 1. The Raw Tape Intro
 2. First Joint
 3. Importance
 4. Memo Rise
 5. Night Feeelings
 6. Glazzic
 7. The Big Fight
 8. 90′s Love
 9. Honey
 10. In The City (Sing My Song)
 11. Rondo
 12. We Progress
 13. Sum Notes For Dilla
 14. Feel The Heat
 15. Wakedatshitup
 16. Getting Up
 17. Liquid I
 18. Magic Episode
 19. Via (Realise)
 20. Get It Together
 21. Golden Piano

Astronote - Weapon Of The Future LPZaledwie dwa po wydaniu „The Raw Tape”, Astronote uderzył ponownie. Tym razem francuski producent wytoczył większego kalibru, gdyż zrealizował debiutancki producencki longplay z uznanymi gośćmi, których na swoich albumach chciałby mieć niejeden beatmaker. „Weapon of the Future” aż roi się od znaczących postaci na niezależnej scenie hip hopowej – od raperki Stahhr, przez Tuga McRawa, Journalista 103 z The Left, Magestik Legenda, 4 Peace (Edo. G, Wyatt Jackson, Twice Thou & DQuest), Rasco, Finale’a, T. Calmesego, Dynasie, King Magneticu, Buff1, a skończywszy na Trek Lif’ie. Astronote prezentuje odmienny styl producencki od tego na ww. beat tape’ie. Dominują tutaj jazzowe i soulowe sample, dzięki którym Francuz stworzył tłuste i smakowicie brzmiące podkłady muzyczne.

DOWNLOAD Astronote – „Weapon of the Future”

Tracklista

 1. Weapon Of The Future
 2. Book of Life feat. Stahhr
 3. Put It In The Air feat. Tug McRaw
 4. Make Moves feat. Journalist 103 (The Left)
 5. The Music Box feat. Magestik Legend
 6. We Don’t Change feat. 4 Peace (Edo. G, Wyatt Jackson, Twice Thou & DQuest)
 7. Keep It Live feat. Rasco
 8. The Lost Verse feat. Finale
 9. Toy Story (Clever) feat. T. Calmese
 10. Big Trouble Little China feat. Magestik Legend
 11. Satellite
 12. Stop Recording feat. Dynas
 13. Reminiscence
 14. All feat. King Magnetic
 15. Stellar feat. Jamall Bufford (Buff1)
 16. Gun’s A Blaze feat. Trek Life
 17. Past Present Future

Za sprawą „The Raw Tape” i „Weapon of the Future”, Astronote zaprezentował skalę swoich możliwości, pokazując się przy tym z jak najlepszej strony. Warto obserwować poczynania tego przedstawiciela nowej fali producentów, ponieważ niejednokrotnie powinien nas pozytywnie zaskoczyć swoimi wydawnictwami muzycznymi.