Avens - Surrounding RealityWraz z końcem wakacji pojawia się coraz więcej informacji prasowych dotyczących wydawnictw płytowych szykowanych na zbliżającą się jesień. Wrzesień i październik z reguły obfitują w premiery płytowe, a słuchacze w tym czasie są przyzwyczajeni do wzmożonej aktywności labeli i artystów na rynku fonograficznym. W czasie, gdy sympatycy niezależnego hip hopu wypatrują wieści o nadchodzących projektach zza Wielkiej Wody, warto przyjrzeć się także, co następne miesiące przyniosą pośród muzyki wydawanej w Azji. Druga połowa września 2011 roku przyniesie nam debiutancki album polskiego beatmakera, Avensa, który w tym miejscu pragnę przybliżyć.

Postać polskiego producenta została już częściowo przybliżona na U Call That Love za sprawą artykułu dotyczącego jednej z części serii kompilacyjnych płyt „In Ya Mellow Tone”. Na szóstej odsłonie tego projektu ukazał się utwór artysty powstały we współpracy z CL’em (aka Chaotic Link) – „Come Around My Way”. Następnie dwa nagrania beatmakera znalazły się na darmowym materiale Boba42jh zatytułowanym „Fallen Skies”. Po drodze Avens udostępnił także kilka innych tracków, będących wstępem do jego debiutanckiego albumu – „Surrounding Reality”.

Oficjalna premiera płyty odbędzie się 21 września 2011 roku. Wydawnictwo płytowe ukaże się dzięki nakładowi japońskiego labelu Introducing! Productions. Na „Surrounding Reality” zmieściło się 17 tracków, a wśród gości na tym materiale znajdziemy Kondora, Doca Wattsona, BAHR’a, Jasa Mace’a, Uptown Swuite, CL’a, Mrs Bux oraz Thomasa Prime’a. Przedsmak longplaya w postaci tytułowego nagrania oraz dwóch innych utworów – „Tone of Mind” i „Do Not Forget Love” – trafił już na stronę Avensa na Bandcampie.

„Surrounding Reality” będzie dostępne drogą elektroniczną dla krajów spoza Japonii za pośrednictwem Bandcampu oraz iTunes.

W oczekiwaniu na płytę, Avens przygotował konkurs, którego zasady nie są skomplikowane i ograniczają się do aktywności na Facebooku. Aby przystąpić do contestu wystarczy jedynie posiadać założony profil na tym portalu społecznościowym. Następnie należy zostać fanem oficjalnego fan page’a Avensa znajdującego się pod tym adresem internetowym: http://www.facebook.com/Avensmusic oraz podzielić się linkiem prowadzącym do tej strony. Do wygrania w konkursie jest wydanie „Surrounding Reality” na płycie CD, digitalowa wersja albumu oraz możliwość pobrania oficjalnego teledysku promującego nadchodzące wydawnictwo płytowe, którego premiera odbędzie się niebawem.

U Call That Love wspiera działania Avensa, ściśle współpracując z polskim producentem muzycznym. O wszelkich nowościach dotyczących „Surrounding Reality” dowiecie się na stronie oraz za pośrednictwem oficjalnego fan page’u UCTL na Facebooku.

Tracklista

 1. IntroDucing
 2. Memorable Soul feat. Doc Wattson
 3. Awake for life feat. Kondor
 4. Interlude
 5. Tone of Mind feat. BAHR
 6. Do Not Forget Love
 7. Abstract Moments
 8. Remember Times
 9. Nujabes Tribute
 10. Two Seasons
 11. Surrounding Reality feat. Jas Mace
 12. Night Watchers feat. Uptown Swuite
 13. OutroDucing
 14. Generativity feat. CL & Mrs Bux & Thomas Prime (Bonus Track)
 15. Memorable Soul (Instrumental)
 16. Surrounding Reality (Instrumental)
 17. Night Watchers (Instrumental)