Ayo zawita do Polski w grudniuW ostatnim czasie prezentowałem w serwisie różne wydarzenia kulturalne. Na stronie znalazło się miejsce dla koncertów Masta Ace’a, Jose Jamesa i Wax Tailora (występ Sweater Beatsa został ostatecznie przesunięty w czasie). Pojawiła się też zapowiedź nadchodzącej edycji imprezy beatbattle.poznań. W dniu dzisiejszym przyszła kolej na kolejne newsy koncertowe, tym razem dotyczące Ayo. Wokalistka przyjeżdża do Polski aby promować swoją najnowszą płytę „Ticket To The World”. W grudniu popularna w kraju i na świecie artystka zagra u nas aż cztery koncerty.

18 grudnia 2013 roku, Eter Club, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
Start: godz: 20:00
Cena biletu: 99 złotych – miejsca stojące (pierwsze 300 sztuk), 150 złotych – miejsca siedzące.

19 grudnia 2013 roku, klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1, Kraków
Start: godz: 20:00
Cena biletu: wejściówki w przedsprzedaży w cenie 120 złotych, w dniu koncertu 140 złotych.

20 grudnia 2013 roku, klub Palladium, ul. Złota 5/7, Warszawa
Start: godz: 20:00
Cena biletu:

  • 110 złotych do 31 października
  • 120 złotych od 1 listopada
  • 130 złotych od 1 grudnia
  • 150 złotych w dniu imprezy

21 grudnia 2013 roku, klub Parlament, ul. Świętego Ducha 2, Gdańsk
Szczegóły dotyczące tego wydarzenia zostaną podane wkrótce.

Wejściówki na wszystkie imprezy można bezpośrednio nabyć za pośrednictwem serwisu Tixar.pl.

Ayo ma nigeryjsko-romskie korzenie, ale urodziła się i została wychowana w Niemczech. Jako młoda dziewczyna uczyła się gry na skrzypcach, pianinie i innych instrumentach. Jej wybór ostatecznie padł jednak na gitarę. Już w wieku 15 lat Ayo nagrała swój pierwszy utwór. Jej talent zauważył ojciec – lokalny DJ, który zezwolił artystce na to, aby porzuciła szkołę i poświęciła się muzyce.

Pierwsza płyta Ayo ukazała się w 2006 roku. „Joyful”, nagrane w kilka dni na analogowym sprzęcie, odniosło duży komercyjny sukces; w Polsce album pokrył się platyną. Szczególną popularność zyskała piosenka „Down On My Knees”, która łączy reggae’owy puls z dźwiękiem gitary akustycznej.

Charakterystyczne dla muzyki Ayo jest przepływanie między soulem, reggae i bluesem, a następnie stapianie tych gatunków w ciepłym głosie i najczęściej akustycznych aranżacjach. Artystka czerpie inspiracje u takich artystów jak Pink Floyd czy Bob Marley, którego wpływ szczególnie wyraźnie słychać w jej utworach.

Ayo przyjedzie do Polski ze swoim najnowszym dziełem – „Ticket To The World”. Artystka wróciła przy tej okazji do współpracy z producentem jej debiutu – Jayem Newlandem. Piosenki z płyty usłyszymy na koncertach we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Źródło: Tixar.pl