Beat Battle 4 - 02.12.2011, Klub Pod Minogą, PoznańW ramach wydarzeń artystycznych odnoszących się do poszczególnych elementów kultury hip hopowej, odbywają się przeróżne eventy, nie raz bardzo odmienne od siebie. Obok koncertów, jamów graffiti, klubowych imprez w stylistyce rapowej oraz wszelkich innych przedsięwzięć, znajdują się rzecz jasna gigi nastawione na rywalizację pomiędzy ich uczestnikami. Bitwy freestyle’owe, zawody turntablistyczne, czy zmagania bboyów, to najlepsze przykłady na współzawodnictwo w hip hopie. Oprócz ww. wydarzeń istnieje również inny rodzaj hip hopowych potyczek, skierowane tym razem w stronę producentów muzycznych potyczki beatmakerskie. 2 grudnia w poznańskim klubie Pod Minogą zostanie przeprowadzona impreza Beat Battle 4, na której twórcy muzyczni otrzymają okazję do zaprezentowania swoich umiejętności.

2 grudnia 2011 roku, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
Beat Battle 4
Jury:

 • Noon
 • Daniel Drumz
 • Sebol (Warsoul)

Prowadzenie: Felipe & DJ Polar
Start: godz. 21:00
Cena biletu: wejściówki w cenie 15 zł są dostępne w przedsprzedaży za pośrednictwem strony Proporcja.com oraz sklepów stacjonarnych w Poznaniu: Supreme (ul. Półwiejska 11) i Vercie (ul. Półwiejska 20). W dniu imprezy bilety w cenie 20 zł.

Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach i weźmie w nim udział 12-stu uczestników wyłonionych z eliminacji. Poza tradycyjnym już odsłuchiwaniem podkładów muzycznych (Beat show – 8 kwalifikacji), producenci będą wykonywali beaty na żywo (Live act – 4 kwalifikacje).

Wyniki eliminacji:

I kategoria „Beat show”:

 1. Wasiu M. Brion
 2. BeJotKa
 3. Nowok
 4. Patryk
 5. Salvador
 6. zabity
 7. Pod Kluczem
 8. Szatt

II kategoria „Live act”:

 1. Nativizm
 2. NPoT
 3. Odme/Slavko
 4. Robak

Zmagania beatmakerów oceni jury w składzie: Noon, Daniel Drumz oraz Sebol (Warsoul). Pierwszy z sędziowskiego tria, występujący także pod swoim imieniem i nazwiskiem (Mikołaj Bugajak), od ponad 10-ciu lat jest wysoko oceniany w środowisku hip hopowym oraz przez ludzi niezwiązanych na co dzień z tą kulturą. Noon walnie przyczynił się do powstania „EP+” i „Światła miasta” Grammatika oraz albumów „Muzyka klasyczna” i „Muzyka poważna” nagranych w duecie z Pezetem. Na jego solowy dorobek muzyczny składa się „Bleak Output” LP, „Gry Studyjne EP”, „Pewne Sekwencje” oraz wydany w ubiegłym roku projekt „Strange Sounds and Inconceivable Deeds”. Rezydujący w Krakowie Daniel Drumz, wcześniej znany jako DJ Taśmy, należy też do dobrze rozpoznawalnych postaci na krajowej scenie hip hopowej. Artysta dał się poznać z dobrej strony, jako DJ stale goszczący na imprezach kulturalnych na terenie Polski, a także jako twórca ciepło przyjętych wydawnictw. Wśród muzyki wydanej przez niego znajdują się następujące pozycje: „Electric Relaxation”, „Nightsessions At Seventh Floor”, „Music For Night People”, czy siódemka „Kraktown”. Ostatni z przedstawicieli jury, Sebol, powinien być kojarzony z kilkoma projektami. Aktywista w środowisku hip hopowym współtworzył nieistniejący już serwis wersalka.com, działający do 2008 roku. Współpracował z magazynami muzycznymi (m.in. „Ślizg”), obecnie kontynuuje powstawanie „Footprints” – serii jazzowych setów DJ’skich, zawierająca głównie pozycje z lat 60., 70. i 80.tych. Od połowy 2009 roku jest związany z Warsoul Sessions.