DXA - Get  UpKultura hip hopowa sięga niemal każdego zakątka świata, idealnie wpasowując się w założenia dotyczące globalnej wioski. Pozwala to na wiele udogodnień, a do jednych z najważniejszych pozytywów idących z rozprzestrzenianiem się hip hopu należy bliska współpraca pomiędzy osobami oddalonymi od siebie nie raz o tysiące kilometrów. W związku z tym, kooperacje na linii artyści-wydawcy muzyczni, kontaktujący się ze sobą głównie przez internet, nie stanowią już żadnego zaskoczenia. W ten sposób dochodzi do wypuszczania przez labele materiałów powstających pod zupełnie innymi współrzędnymi geograficznymi. Blunted Astronaut Records to przykład niewielkiej oficyny wydawniczej nastawionej na działalność ogólnoświatową. Nadchodzącym projektem pod szyldem BRA została siódemka nowojorskiego kolektywu DXA„Get Up”.

Osoby wnikliwie śledzące stronę powinny już kojarzyć wydawcę siódemki amerykańskiego zespołu. Blunted Astronaut Records pojawiło się wcześniej na stronie za sprawą książki „SP-1200 The Art And The Science”, co obrazuje szerokie horyzonty labelu, nieograniczające się tylko do wydawania muzyki. Jeszcze ciekawiej zrobi się, kiedy poznamy założyciela tej oficyny wydawniczej. Okazuje się, że jest nim Polak, Kuba Bujko – nie lada zaskoczenie dla wielu osób, nieprawdaż? W katalogu wytwórni znajdziemy jeszcze wydawnictwo Drumat!ca z udziałem T.R.A.C.-a, „Stay True”, którego nakład został wyczerpany. Teraz przyszedł czas na drugą płytę winylową sygnowaną przez ten label – „Get Up” b/w „Ice’s Jazz”.

DXA w składzie Doam Peace, Dface, Calamity Chris, Ice Rocks & Too Deep wywodzą się ze starej szkoły rapu. Ich warsztat artystyczny można przypisać do organicznego hip hopu w nowojorskim wydaniu z pierwszej połowy lat 90.tych XX wieku. W tej szufladzie zmieściłby się utwór zawarty na stronie A siódemki – „Get Up”. Zarówno od strony lirycznej i producenckiej artyści postarali się o wartościowe nagranie, na które przychylnym okiem na pewno spojrzą sympatycy undergroundowego rapu z klasycznym zacięciem. Strona B singla, to doskonała instrumentalna kompozycja IceRocksa. Jeżeli poszukujecie definicji jazz-hopu wraz z odniesieniami do korzennych beatmakerów, to „Ice’s Jazz” będzie świetnym tego zwieńczeniem.

Oba utwory znajdujące się na siódemce nowojorczyków trafiły do darmowego odsłuchu na Soundcloud. Już w tej chwili został uruchomiony preorder i można składać zamówienia na 7″ (limitowany nakład 300 sztuk płyt winylowych). Winyl trafi do sprzedaży przy współpracy z DXA Records. Premiera „Get Up” odbędzie się 9 maja 2012 roku.

DXA – I Get Up by Blunted Astronaut Records

DXA – Ice’s Jazz by Blunted Astronaut Records

Tracklista

Strona A

  1. Get Up (prod. IceRocks)

Strona B

  1. Ice’s Jazz (prod. IceRocks)