Cult Classic Records - Friends and FamilyW dzisiejszym świecie, coraz więcej artystów decyduje się na działalność w ramach swoich własnych labeli. Zdecydowanie łatwiej kierować karierą muzyczną i posiadać pełną kontrolę nad wydawaną muzyką w przypadku, gdy wszystkie decyzje są podejmowane przez jedną, góra kilka osób. Obecnie promocja muzyki jest też znacznie łatwiejsza, niż to miało miejsce kilka lat temu. Dzięki zawrotnej popularności, jaką osiągnął Bandcamp i Soundcloud oraz portale społecznościowe (Twitter to świetne narzędzie promocyjne i ułatwiające kontakty międzyludzkie) i pamiętając o kanałach na YouTube i Vimeo, w komfortowy sposób można dotrzeć do słuchaczy. Jednym słowem, ludzie skupiający się na darmowych wydawnictwach uzyskali duże możliwości, pozwalające im zaistnieć w świadomości odbiorców. W najbliższym czasie przekonamy się, w jaki sposób wykorzystają wszystkie narzędzia promocyjne znany uploader z YT, Bob42jh i producent muzyczny Thomas Prime, którzy niedawno wspólnie założyli label Cult Classic Records.

Nowy projekt Anglików oficjalnie został powołany do życia na początku sierpnia 2011 roku. W krótkiej informacji prasowej, Bob42jh nakreślił plany działalności labelu:

Today me and Thomas Prime announce the launch of our label Cult Classic Records. We aim to bring you the freshest talent from around the world. Look out for our first release „Friends and Family”. Featuring artist not only signed to the label but close friends as well. This album will be available for FREE to give you a taste of things to come.

Data premiery „Friends and Family” nie jest jeszcze znana, ale już ujawniono pierwszą część artystów, których nagrania pojawią się na tej kompilacji – Marcus D, Thomas Prime, Berry Weight, TwoDaysToAlaska, LEMS, Blazo, Kondor, Avens. W formie teasera wydawnictwa, Cult Classic Records wydało singiel autorstwa Thomasa Prime’a zatytułowany „Hunting For Dragons”. Angielski beatmaker przygotował ciekawą kompozycję, podtrzymując formę ze swojego debiutanckiego albumu „Waiting For Tomorrow”.

DOWNLOAD Thomas Prime – „Hunting For Dragons

O wszelkich nowościach związanych z Cult Classic Records będę na bieżąco informował. W końcu, ten ambitny projekt zasługuje na wsparcie na całym świecie.

UPDATE: W ubiegłą niedzielę Thomas Prime wraz z The Find Magazine’em wypuścili „Friends & Family (The Prequel)”. Projekt został udostępniony do odsłuchu na Mixcloudzie i darmowego pobrania.

DOWNLOAD The Find Magazine & Thomas Prime – „Friends & Family (The Prequel)”