Bonobo Live Band na czterech koncertach w PolsceJuż za niecałe trzy tygodnie odbędzie się w Polsce trasa koncertowa jednego z najpopularniejszych obecnie producentów z kręgu downtempo i nu-jazzu, Bonobo. Brytyjski artysta wiosną wraca na koncerty do naszego kraju. Przedstawiciel wytwórni płytowej Ninja Tune zagra w dniach 19-22 marca kolejno we Wrocławiu (klub Eter), Warszawie (klub Palladium), Gdański (B90) oraz Krakowie (klub Studio). Wszystkie wydarzenia są elementami promocyjnymi ubiegłorocznej płyty Simona Greena, „The North Borders”. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące imprez, na których wystąpi Bonobo Live Band.

19 marca 2014 roku, klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
Start: godz. 20:00
Cena biletu: I pula promocyjna w cenie 99 złotych (do wyczerpania puli), II pula 115 złotych.

20 marca 2014 roku, klub Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
Start: godz. 20:00
Cena biletu: I pula promocyjna w cenie 110 złotych (do wyczerpania puli), II pula 125 złotych.

21 marca 2014 roku, B90, Stocznia Gdańska hala 90B, Gdańsk
Start: godz. 20:00
Cena biletu: I pula promocyjna w cenie 95 złotych (do wyczerpania puli), II pula 110 złotych.

22 marca 2014 roku, klub Studio, ul. Witolda Budryka 4, Kraków
Start: godz. 20:00
Cena biletu: I pula promocyjna w cenie 99 złotych (do wyczerpania puli), II pula 115 złotych.

Wejściówki na wszystkie koncerty dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro.

Od ponad 10 lat Bonobo należy do wyróżniających się postaci w środowisku muzycznym. Artysta wywodzący się z Wysp Brytyjskich umiejętnie łączy standardy muzyki downtempo czy nu-jazzu, dokładając do swoich nagrań własne pierwiastki. Właśnie dzięki temu Simon Green szybko zdobył uznanie odbiorców na całym świecie oraz może poszczycić się szerokim uznaniem w oczach krytyków. Trudno przejść obojętnie obok muzyki tego twórcy, którego warsztat zachwyca tysiące osób a jego grono fanów rośnie z płyty na płytę.

Wszystko zaczęło się od wydania w 2000 roku nakładem wytwórni płytowej Tru Thoughts albumu „Animal Magic”. Płyta zrobiła szybką karierę na Wyspach Brytyjskich i już niecały rok później ukazała się reedycja tego wydawnictwa, czym tym razem zajęło się kultowe Ninja Tune. Po tym artysta związał się z tą oficyną wydawniczą i każdy następny projekt trafiał do sprzedaży z charakterystycznym logiem tego labelu. W latach 2002-06 Brytyjczyk opublikował dwa pełne materiały – „Dial ‚M’ for Monkey” i „Days to Come” – dorzucając do tego kilka singli i EP-ek, kompilację („One Offs… Remixes & B-Sides”) oraz mix „Bonobo Presents Solid Steel: It Came From The Sea”. Bonobo przez kilkanaście kolejnych miesięcy nie wypuszczał nowej muzyki, aby pojawić się ze świeżymi projektami ponownie w 2009 roku. Wtedy to ujrzało światło dzienne „The Keeper” EP nagrane wraz z Andreyą Trianą. Czwarty longplay producenta – „Black Sands” – ukazał się pod koniec marca 2010 roku, spotykając się wręcz z uwielbieniem ze strony mediów i odbiorców. W 2012 roku ujrzał światło dzienne projekt zawierający remiksy z tego LP – „Black Sands Remixed”. Równie duże emocje towarzyszyły premiery w ub.r. albumu „The North Borders”.

Simon Green zaprezentował ubiegłoroczne wydawnictwo w stylu godnym mistrza klimatów downtempo i nu-jazzu. Wedle jego słów ten nowy album stanowi naturalną ewolucję i kontynuację muzycznej palety poprzedniego albumu, a jednocześnie wnosi świeży powiew w formule wysmakowanych utworów inspirowanych brzmieniami przypisanymi do różnych nurtów. „Cirrus”, „Heaven For The Sinner”, „Antenna” czy „Sapphire” to tylko niektóre z przykładów na znakomitą wartość tej produkcji. W wersji koncertowej „The North Borders” nabiera dodatkowych barw i smaczków w aranżacjach na kobiecy wokal oraz kilkuosobowy zespół wybitnych instrumentalistów, którzy towarzyszą jako Bonobo Live Band producentowi na scenie. Polska publiczność będzie miała okazję ponownie spotkać z tym znakomitym artystą między 19-22 marca we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie.