Bonobo na trzech koncertach w Polsce - 14-16 czerwca 2013Wydanie nowej płyty przez poszczególnych artystów wiąże się zazwyczaj z ogłoszeniem trasy koncertowej przed lub tuż po premierze materiału. W przypadku obrotnych wykonawców (lub agencji bookingowych) toury po Stanach Zjednoczonych lub Europie mogą trwać nawet kilkanaście tygodni. Popularni i szeroko obecni w mediach twórcy mogą z góry liczyć na wysokie zainteresowanie swoimi występami, niezależnie od szerokości i długości geograficznej. Uznane osobistości ze świata muzycznego również dosyć często odwiedzają Polskę po wypuszczeniu świeżych albumów. W połowie czerwca zawita do naszego kraju jeden z najpopularniejszych obecnie producentów z kręgów downtempo, elektroniki i jazzu – Bonobo. Brytyjczyk po opublikowaniu w kwietniu „The North Borders” w dniach 14-16 czerwca odwiedzi wraz ze swoim zespołem trzy miasta – Warszawę, Kraków i Poznań.

Koncerty Bonobo + live band w ramach „The North Borders” tour:

14 czerwca 2013 roku, klub Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 125 złotych na parter (miejsca stojące) oraz 165 złotych na VIP balkon (miejsca stojące).

15 czerwca 2013 roku, klub Studio, ul. Witolda Budryka 4, Kraków
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 115 złotych.

16 czerwca 2013 roku, klub Eskulap, ul. Przybyszewskiego 39, Poznań
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 110 złotych.

Wejściówki na wszystkie imprezy do nabycia za pośrednictwem sieci Ticketpro.

Od ponad dekady Simon Green należy do wyróżniających się postaci w środowisku producentów. Brytyjski artysta umiejętnie łączy standardy muzyki z pokroju downtempo czy nu-jazzu, dodając do swoich nagrań własne pierwiastki. Właśnie dzięki temu Bonobo szybko zdobył uznanie odbiorców na całym globie oraz może poszczycić się szerokim uznaniem w oczach dziennikarzy muzycznych. Trudno jednak przejść obojętnie obok muzyki tego twórcy, którego warsztat zachwyca tysiące osób a jego grono fanów rośnie z płyty na płytę.

Wszystko zaczęło się od wydania w 2000 roku nakładem Tru Thoughts albumu „Animal Magic”. Płyta zrobiła szybką karierę na Wyspach Brytyjskich i już niecały rok później ukazała się reedycja tego wydawnictwa, czym zajęło się Ninja Tune. Bonobo związał się z tą wytwórnią płytową i każde następne wydawnictwo trafiało do sprzedaży z charakterystycznym logiem tego labelu. W latach 2002-06 Brytyjczyk opublikował dwa longplaye („Dial ‚M’ for Monkey” i „Days to Come”), kilka singli i EP-ek, kompilację („One Offs… Remixes & B-Sides”) oraz mix „Bonobo Presents Solid Steel: It Came From The Sea”. Artysta przez kilkanaście kolejnych miesięcy nie wypuszczał nowej muzyki, aby pojawić się ze świeżymi projektami ponownie w 2009 roku. Wtedy to ujrzało światło dzienne „The Keeper” EP nagrane wraz z Andreyą Trianą. Czwarte LP producenta – „Black Sands” – trafiło do sprzedaży pod koniec marca 2010 roku, spotykając się wręcz z uwielbieniem ze strony odbiorców i mediów. Dlatego też premiera tegorocznego albumu „The North Borders” wzbudzała ogromne emocje wśród słuchaczy.

W trzy lata po ostatnim tournee i premierze bestsellerowego krążka „Black Sands”, mistrz muzyki downtempo w jazzowych odcieniach prezentuje najnowszą płytę „The North Borders”. Wedle słów Simona Greena nowy album to naturalna ewolucja i kontynuacja muzycznej palety poprzedniego wydawnictwa, a jednocześnie świeży powiew w formule wysmakowanych utworów inspirowanych brzmieniami downtempo oraz tradycją jazzu i klasycznego soulu. W wersji koncertowej premierowy materiał nabiera dodatkowych barw i smaczków w aranżacjach na kobiecy wokal oraz kilkuosobowy zespół wybitnych instrumentalistów, którzy towarzyszą producentowi na scenie. Polska publiczność, która entuzjastycznie przyjęła koncerty Bonobo na trasie „Black Sands”, będzie miała okazję na ponowne spotkanie z tym znakomitym artystą między 14-16 czerwca w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Wszystkie informacje dotyczące Bonobo oraz trasy koncertowej znajdziecie na jego stronie internetowej.