Boog Brown & Apollo Brown - Brown StudyMello Music Group jest prężnie rozwijającą się wytwórnią płytową. Również działania promocyjne Michaela Tolle’a nie odbiegają od standardów i nie schodzą poniżej wysokiego poziomu. Częstotliwość wydawanych przez ten label płyt zawsze idzie w parze z jakością tych materiałów. Kolejnym albumem po „Everything Changed Nothing” Trek Life’a, sygnowanym logiem MMG, jest wspólna produkcja Boog Brown i Apollo Browna pod nazwą „Brown Study”.

Sylwetka Apollo Br owna została już przedstawiona na U Call That Love. Dlatego też, posłużę się tylko stwierdzeniem, iż  pochodzący z Detroit beatmaker wniósł sporo świeżości na niezależną hip hopową scenę i w przyszłości może jeszcze dużo namieszać. Jeżeli chodzi o Boog Brown, to pozostawała ona do tej pory szerzej nieznana. Podobnie jak swój muzyczny partner, artystka wywodzi się z The Motor City, aczkolwiek od kilku lat mieszka w Atlancie. Debiutancki mixtape Boog Brown zatytułowany „Extended Play” ukazał się w 2007 roku. W lutym 2010 wydała kolejny materiał – „The Grind Season Vol. 1 „, na którym gościnnie udzielili się m.in. Illastrate, Lex Boogie, 14KT i Fluxwonda. Tak więc „Brown Study” jest debiutem fonograficznym artystki.

Wspólny projekt duetu zapowiadany był już od wiosny b.r., a ukazał się na rynku fonograficznym w ostatnim tygodniu września. Materiał dostępny jest w formacie MP3 i wersji CD w większości amerykańskich sklepów internetowych. „Brown Study” zawiera 12 tracków, będących podróżą po opowieściach Boog Brown. Państwa Brown wspierają Miz Korona, Invicible, Poodie The Byz, Kam Moye i Kenn Starr. Jeżeli poszukujecie płyty z wyrazistym, utalentowanym Emcee, okraszoną świetnie zrealizowanymi beatami, to ten materiał przeznaczony jest dla Waszych uszu.

Poniżej zamieszczam do pobrania utwór „Friction”, który jest jednym z singli promujących album. Wydawnictwo można odsłuchać i/lub nabyć za pośrednictwem Bandcampa.

DOWNLOAD Boog Brown & Apollo Brown „Friction”

UPDATE: Ponad rok po premierze „Brown Study” ukazała się płyta zawierająca remiksy nagrań z tego albumu. „The Brown Study Remixes” również pojawiło się na Bandcampie.

Tracklista

 1. Marinate
 2. Master Plan
 3. Friction feat. Miz Korona & Invicible
 4. Just Be
 5. My Love feat. Poodie The Byz
 6. Friends Like These feat. Kam Moye
 7. Carpe Diem
 8. Shine
 9. Blink
 10. Play The Game feat. Kenn Starr
 11. U.P.S.
 12. Understanding