Brown Bag Season: Brown Bag AllStars - The Brown Tape CoverKilka miesięcy temu, informowałem na łamach UCTL o interesującym nowojorskim kolektywie o przykuwającej uwagę nazwie Brown Bag AllStars. Dla przypomnienia BBAS składa się z J57 (Emcee/producent), The Audible Doctora (Emcee/producent), Koncepta (Emcee), Soul Khana (Emcee), DJ’a E Holla, Deejaya Elementa oraz DJ’a Goo. Wszyscy poznali się poprzez pracę w legendarnym sklepie Fat Beats NY. Przez kilka lat wspólnego obcowania ze sobą na co dzień wywiązała się grupa hip hopowa z prawdziwego zdarzenia. 2009 rok określany jest przez członków Brown Bag AllStars jako „Brown Bag Season” będący wstępem do projektów zapowiedzianych na następne lata, z których na pierwsze miejsce wybija się debiutancki album BBAS.

Otrzymałem w ostatnich miesiącach sporo darmowych utworów od grupy lecz przed ich umieszczeniem na U Call That Love będę musiał przeprowadzić selekcję. Z całości materiału pochodzącego od The Audible Doctora i jego kompanów wybija się mixtape wydany w formie MP3 oraz limitowanym nakładzie płyt CD przez Coalmine Records zatytułowany „The Brown Tape”. Zachęcam do zapoznania się z tym wydawnictwem muzycznym. Jeżeli na początku nie przekonam do sięgnięcia po ten materiał większej ilości osób, to pomoże mi w tym videoclip nakręcony do utworu „Undeniable (Audible Doctor Remix)”. Na koniec dodam, że zdjęcia powstały we wspomnianym sklepie Fat Beats NY i w jego najbliższej okolicy.

Brown Bag AllStars powoli staje się coraz bardziej rozpoznawalną grupą hip hopową w Nowym Jorku. W bliższej lub nieco dalszej przyszłości, BBAS nie raz zagości na łamach strony.

Tracklista

 1. Undeniable
 2. Get Up
 3. Dinner’s Ready
 4. GHB
 5. The Boss Is Back
 6. Raw Daddy
 7. It’s The And…
 8. The City Never Sleeps
 9. Poison Apple
 10. Lou Reed
 11. Cut You
 12. Can’t Walk Away
 13. Robo Trippin
 14. Shadow Moses