Classic Hip Hop Videos - stała rubryka na U Call That LoveW dziale „Classic Hip Hop Videos” zamierzam przedstawiać klasyczne, najlepsze teledyski hip hopowe. Część z nich dziś jest już zapomniana ze względu na to, że obecnie panuje inna moda na kręcenie klipów. Trzeba przyprowadzić na plan całą plejadę modelek, zaprosić kogoś „gorącego” na jak to Tede powiedział „szalony futuring”, wybrać banger jako kawałek do którego powstaną zdjęcia, zatrudnić cały sztab odpowiedzialny za odpowiednie nakręcenie, zmontowanie i złożenie całości materiału żeby ludzie chcieli to oglądać.

Oczywiście nie zapominajmy o wysokich nakładach pieniężnych, które czasem mogą pochłonąć większość zarobków artysty a nie przełożyć się na satysfakcjonującą sprzedaż albumu (taki przypadek spotkał ostatnio pewną młodą gwiazdeczkę, ale jej nie będziemy robić reklamy, ponieważ tym zajmują się lepiej wyspecjalizowane serwisy muzyczne). Oczywiście zdarzają się wyjątki, gdyż jest to oczywiste, iż są jeszcze osoby skłonne i chętne kręcić klipy tak jak miało miejsce to kiedyś.

Poniżej przedstawiam moich faworytów jeżeli chodzi o klasyczne teledyski (kolejność przypadkowa; lista może w każdej chwili ulec zmianie).

  1. Wu-Tang Clan – „Careful (Click, Click)”
  2. Mobb Deep – „Shook Ones (Pt. 2)”
  3. Erykah Badu – „Love Of My Life (An Ode To Hip Hop)” feat. Common
  4. Tim Dog – „Fuck Compton”
  5. Makaveli – „Hail Mary”
  6. DJ Muggs – „Puppet Master” feat. Dr. Dre & B-Real
  7. Geto Boys – „Mind Playing Tricks On Me”
  8. The Roots – „What They Do”
  9. OutKast – „Ms. Jackson”
  10. DJ Shadow – „Midnight In A Perfect World”

Zapisz