[php function=1]

Cotygodniowy przegląd informacyjny #12W chwili, gdy przychodzi wybrać tematy do „Cotygodniowego przeglądu informacyjnego”, czasem tak naprawdę nie wiadomo od czego zacząć. Codziennie docierają do mnie tuziny newsów, od zapowiedzi wydawnictw muzycznych, przez kontrolowane przecieki tracków, nowe teledyski, aż po informacje o wydarzeniach kulturalnych. Nie raz niezwykle trudno przychodzi podjąć decyzję o tym, jakie wiadomości kwalifikują się do wyszczególnienia na stronie w poszczególnych odsłonach cyklu informacyjnego na U Call That Love. Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż przy ograniczonym miejscu w tym dziale, zdarza się mi pominąć istotne newsy dla innych osób. Jednak staram się jak najlepiej prowadzić tę kategorię, nie pomijając ważnych spraw w branży muzycznej. Jak to przedstawia się tym razem? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Kolejną odsłonę raportu ze środowiska muzycznego rozpoczynamy od informacji o nadchodzącym albumie Pharoahe Moncha. Nowa płyta rapera z Queens zaledwie po roku od jego ostatniego projektu? Początkowo wygląda to na mrzonkę, w końcu nowojorski artysta przyzwyczaił do rzadkiego wypuszczenia longplayów, a jednak okazuje się prawdziwe. „P.T.S.D. (Post Traumatic Stress Disorder)” ujrzy światło dziennie jesienią tego roku, a już kilka dni temu ukazał się pierwszy singiel zapowiadający LP, „Damage”. Utwór dostępny do odsłuchu za pośrednictwem Soundclouda.

4 września odbyła się premiera nowego albumu Substantiala, „Home Is Where The Art Is”. Wydawnictwo zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji i doczekało się już pierwszych remiksów. Australijski beatmaker P.R przedstawił swoją wersję nagrania „Make Believe”. Utwór pochodzi z kompilacji wypuszczonej przez Boba42jh, „Woke up to Credits Rolling”.

Pochodzący z Nowej Zelandii David Dallas przymierza się do wydania kolejnego pełnego albumu. Jednak zanim to nastąpi, artysta przedstawił świeżą EP-kę – „Buffalo Man”. Wydawnictwo inspirowane nagraniami Jamiroquai trafiło na Soundclouda. Dodatkowo materiał promuje teledysk powstały do singla „Ever Get The Feeling”. Artysta pokazuje, iż niezwykle trudno przypisać jego do określonej półki hip hopowej, co tylko dobrze o nim świadczy. Videoclip znajdziecie w tym miejscu.

Producent rodem z Phoenix, Hexsagon, przygotował kolejną część cyklu „Beat Flip Tuesdays”. Szósta odsłona tego projektu powstała w terminie 28 marca-29 maja b.r. Beatmaker udowadnia na tej produkcji, iż należy do grona godnych zauważenia postaci w undergroundzie. Więcej o tym wydaniu instrumentalnej serii artysty w przyszłym tygodniu w serwisie.

Wśród dziesiątek singli wypuszczanych do sieci każdego tygodnia, łatwo stracić rachubę i wybrać naprawdę wartościowe nagrania. Dlatego też, staram się pomóc w odnalezieniu muzyki stojącej na odpowiednim poziomie. W połowie września producent Preed One wydał singiel Blame One’a, „I”. Utwór zapowiada jego nowy album „Preed One”.

Pod koniec września trafił do sprzedaży oczekiwany przez wielu słuchaczy wspólny album Mursa & Fashawna, „This Generation”. Wydany pod skrzydłami Duck Down Music materiał doczekał się kolejnego video. 25 września odbyła się premiera teledysku nakręconego do tytułowego nagrania pochodzącego z LP. Gościnnie pojawił się w tym tracku Adrian. Kawał dobrej roboty wykonali przy tym nagraniu autorzy podkładu, Beatnick & K-Salaam.

Panowie i Panie, przed Wami geniusz w czystej postaci. C2C zaprosiło do wykonania remiksu nagrania „Down The Road” sztukmistrzów z grupy Hifana. Efekt wyszedł iście piorunujący. W końcu połączenie niezwykle kreatywnych Francuzów z odkrywającymi nowe rozwiązania muzyczne Japończykami, z góry był skazany na sukces. Ostatni album francuskiego kolektywu, „Tetra”, można znaleźć tu i ówdzie w sklepach internetowych.

Blunted Astronaut Records prezentuje swoje kolejne wydawnictwo. Tym razem niezależny label wypuścił 12″ T.R.A.C.-a, „Sea Of Tranquility/Show Ready…(Ya Know?)”. Premiera dwunastki zbiegła się również z pierwszą rocznicą wydania przez tę oficynę wydawniczą „Stay True” 7″ tego artysty. Obie strony singla winylowego są dostępne do odsłuchu na Soundcloudzie. Zamówienia na płytę winylową można składać na stronie BAR.[php function=1]