Cotygodniowy przeglad informacyjny #13W dalszym ciągu trwa sukcesywne wyrównywanie zaległości powstałych wskutek przymusowej przerwy w działalności serwisu. Przy pomyślnych wiatrach do końca tygodnia większość tematów zostanie pomyślnie zamknięta, co obecnie stanowi najważniejszy priorytet w działalności strony. Stąd też następna odsłona rubryki informacyjnej w trzecim dniu z kolei. W tej odsłonie „Cotygodniowego przeglądu informacyjnego” wieści od m.in. Rapsody, MHzDumbfoundead, Macklemore’a & Ryana Lewisa, Vinniego Paza i Thomasa Prime’a.

Jakiś czas temu ukazał się solowy projekt przedstawicielki popularnego w pewnych kręgach crew Kooley High, Rapsody. Protegowana 9th Wondera uprzednio udostępniła „The Idea of Beautiful” w wersji elektronicznej, natomiast 23 października odbędzie się premiera fizycznego wydania LP. Szczególnie ciekawie przedstawia się obsada producencka płyty – m.in. 9th Wonder, Amp, E. Jones, Eric G, Ka$h, Khrysis. Stream albumu znajduje się na stronie DJBooth.net.

Legendarna formacja z Ohio, MHz (teraz jako MHz Legacy), powraca z nowym materiałem. Copywrite, RJD2, Jakki Da Motamouth & Tage Future zaserwują album „Self Titled” już 30 października. Jednym z singli promujących wydawnictwo obrano „Spaceship” z udziałem Danny’ego Browna (prod. Harry Fraud). Oby tylko obserwujący ich poczynania gdzieś z innego wymiaru Camu Tao był usatysfakcjonowany zawartością longplaya.

Toby z nieistniejącego już dzisiaj duetu Inverse, przymierza się do wydania kolejnego solowego projektu. „Evolutionary 2 EP” ukazała się dzisiaj, 10 października, będąc kontynuacją serii rozpoczętej w styczniu tego roku. W drugiej połowie września ukazał się videoclip promujący płytę zrealizowany do utworu „Nowhere To Run”. EP-ka trafiła do obiegu za pośrednictwem Bandcampa Toby’ego.

16 października odbędzie się premiera płyty „Take the Stares” rapera o barwnym pseudonimie, Dumbfoundead. Artysta o koreańskich korzeniach już teraz robi wiele szumu wokół swojej postaci, a dzięki takim utworom jak „Korean Jesus” rosną jego akcje. Videoclip stworzony do tego nagrania jest po prostu dziwaczny i trudny do jednoznacznej oceny. Niemniej jednak wypada zapoznać się z tym dziełem, jak i nadchodzącą produkcją.

Weteran hip hopowy z Bostonu, Akrobatik, to postać zasłużona dla lokalnej sceny w Massachusetts i undergroundu w całych Stanach Zjednoczonych. Artysta nadal nie powiedział swojego ostatniego słowa w branży muzycznej, o czym przekonuje za sprawą utworu „Alive”. Produkcją nagrania zajął się jego bliski przyjaciel, Fakts One.

Wszyscy członkowie często eksponowanego na stronie nowojorskiego crew Brown Bag AllStars często wydają swoje solowe materiały. Wśród nich największą aktywność na scenie muzycznej przejawia The Audible Doctor. W tym tygodniu ukazał się jego najświeższy projekt „Pre-Med”. Jednocześnie mash-up zapowiada kolejne wydawnictwo zapracowanego wykonawcy, „Doctorin”, przy którym swój udział będzie też miał Large Professor.

W ostatnich miesiącach sporo szumu powstało wokół female Emcee, Gavlyn. Przedstawicielka kolektywu Organized Threat po wielu singlach i teledyskach, wydała w końcu 2 października album „From the Art”. Jednym z jej ostatnich nagrań promujących LP zostało „Why Don’t You Do Right”. Do utworu zrealizowano także przyjemny dla oka teledysk.

W tym tygodniu doczekaliśmy się wysypu kolejnych premier płytowych. Wśród nich znajdzie się „Black Radio Recovered EP” Roberta Glaspera, o czym wspominałem wczoraj. Wydawnictwo obfituje w remiksy powszechnie poważanych twórców – 9th Wondera, Pete Rocka, Georgii Anne Muldrow, ?uestlove’a. Ostatni z tych artystów wraz z resztą przedstawicieli The Roots & Solange Knowles (tak, to siostra Beyonce) odpowiada za brzmienie utworu „Twice”. Długa ballada gładko wpasowuje się w jesienną atmosferę.

Jedno z odkryć ubiegłego tygodnia (via Praverb Dot Net), zdecydowanie. Rezydująca w Kanadzie formacja Souls Rest (Abide.n, A.son & DJ Philamonic) wypuściła świeży album oscylujący w klimatach jazz-hopu i organicznego hip hopu, „Better Weapon”. „Her City”, „My Two Cents”, „King for a Day”, „Verbal Exhibition” to wybijające się utwory pochodzące z tego longplaya. Świetna płyta na kanadyjską, jak i polską jesień.

Duck Down Music ogłosiło swoje kolejne plany wydawnicze. 13 listopada ukażą się jednocześnie dwa albumy wyprodukowane przez 9th Wondera„The Solution” nagrane z Buckshotem oraz powstałe wraz Mursem „The Final Adventure”. Szykują się nie lada premiery i powrót przy tym do starych-dobrych czasów wszystkich tych artystów. Wszyscy artyści opowiadają pokrótce o tych produkcjach w specjalnie powstałym do tego video.

Wśród przedstawicieli crew Crown City Rockers, najbardziej udaną karierę solową prowadzi Raashan Ahmad. Natomiast jego kompanowi, Headnodikowi, wiedzie się bardzo umiarkowanie. Utalentowany producent nie przejmuje się jednak średnim odbiorem swojej muzyki i przygotowuje się do wydania nowego LP. „Iguana” trafi do obiegu 23 października, a póki co można zapoznać się z pierwszym singlem pochodzącym z płyty, „Compendium”. Pod koniec września powstał klip do tego nagrania, które można pobrać za darmo na Bandcampie.

W trakcie swojej wieloletniej kariery muzycznej, John Robinson nie raz dał się poznać z jak najlepszej strony. Artysta uczestniczył w kilku tuzinach różnych projektów, a jak się okazuje nadal nie powiedział on jeszcze ostatniego słowa. 9 października trafi do sprzedaży najnowsze wydawnictwo szanowanego rapera (okazjonalnie beatmakera) – siódemka nagrana z PVD. „Miles & Trane” b/w „Kiss The Sky” ukaże się nakładem Brick Records/Cotter Records. Odsłuch całości materiału dostępny na Soundcloudzie.

Już 22 października odbędzie się premiera drugiego solowego albumu Vinnie’ego Paza, „God Of The Serengeti”. Przedstawiciel Jedi Mind Tricks stoi za jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw tego roku. Jednym z dotychczasowych singli jest „Cheesesteaks”, do którego powstał także teledysk. Co ciekawe nagranie wyprodukował Psycho Les z The Beatnuts.

W poprzedni wtorek ukazał się teledysk do jednego z najważniejszych utworów hip hopowych ostatnich miesięcy, „Same Love” Macklemore’a & Ryana Lewisa. Singiel to manifest wspierający na rzecz legalizacji równości zawierania małżeństw w amerykańskim stanie Waszyngton. Ponadto utwór promuje nadchodzący album duetu, „The Heist”, którego premiera odbyła się wczoraj. Więcej o kampanii na stronie Music for Marriage Equality.

Pod koniec lipca b.r. Thomas Prime wypuścił projekt „The Night & Day EP”. Najbardziej zapadającym w pamięć utworem zawartym na tym wydawnictwie okazał się „Forget Everything” z udziałem Landona Wordswella. Dwa miesiące po wydaniu materiału, Cult Classic Records opublikowało teledysk do tego singla. Kawał rzetelnej roboty, bez dwóch zdań.

Wiadomości z branży muzycznej pochodzące z ostatniego czasu powrócą na stronę jeszcze w tym tygodniu.