[php function=1]

Cotygodniowy przegląd informacyjny #14Przy każdej edycji „Cotygodniowego przeglądu informacyjnego” usiłuję wybrać newsy napływające z różnych stron świata. Staram się mieć oczy i uszy otwarte na wszystko to, co trafia każdego tygodnia do wiadomości publicznej. W związku z tym, do jednej ze stałych rubryk w serwisie wrzucam informacje od szerokiego spektrum artystów. Tym razem nieco więcej o teledyskach, singlach i płytach od m.in. The Chicharones, Sureshot Symphony Solution, Rob Swifta, Blue Sky Black Death, Kooley High i Rappera Big Pooh. Jednak zanim przejdę do tematów związanych z tymi postaciami, kilka słów o ostatnim projekcie U Call That Love.

W ostatni czwartek światło dzienne ujrzał najnowszy mix sygnowany przez serwis – „Dusty Classics of the 90’s Volume 1”. Jak sama nazwa wskazuje, niniejsze mixtape opiera się o nagrania pochodzące z lat 90.tych, nawiązując tym samym do wcześniejszego wydawnictwa UCTL„Highs in the 90s” Mavericka. Projekt został przygotowany przez australijskiego twórcę, olywoka, a całość znajdziecie na Mixcloudzie. Materiał dostępny do darmowego pobrania za pośrednictwem tego odnośnika.

Wśród przedstawicieli nieistniejącego już Little Brother, największym szacunkiem słuchaczy cieszą się 9th Wonder & Phonte. Trzeci członek tego istotnego niegdyś zespołu, Rapper Big Pooh, pozostaje nieco na uboczu, chociaż zupełnie niezasłużenie. Dysponujący dobrym warsztatem Emcee przymierza się do wydania nowego projektu, „Fat Boy Fresh V2”. Tydzień temu odbyła się premiera singla zapowiadającego ten materiał, „Friends”. Produkcją nagrania zajął się pochodzący z Francji Astronote.

W połowie b.r. duet rodem z Oregonu, The Chicharones (Sleep & Josh Martinez), wypuścił album „Swine Flew”. Oryginalna i nietuzinkowa grupa promuje swoją płytę przez m.in. singiel „Burn It Down”. Do tego nagrania powstał też znakomity teledysk utrzymany w czarno-białej konwencji. Świetna produkcja, reprezentatywna dla całej działalności duetu określonego przez niektóre media jako Best bar band in North America.

W natłoku nowych wydawnictw płytowych łatwo przegapić projekty, które nie są zbyt mocno promowane w porównaniu do innych. W tej kategorii umieścimy album Sureshot Symphony Solution, „Elegant Aggression”. Za powstanie tej płyty odpowiada DJ Sureshot, sprawnie kierujący całym przedsięwzięciem. „Chair On The Ceiling” z udziałem Coultraina w pełni oddaje klimat panujący na tym longplayu. Więcej o materiale SSS na początku przyszłego tygodnia w serwisie.

Pozostając przy temacie nowości wydawniczych warto przyjrzeć się postaci artysty o pseudonimie Customary. Wykonawca kojarzony przez niektórych z projektu Ace & Pearl, tym razem postarał się o solowy album, „Cold Drink On A Hot Day”. Singlem promującym płytę wybrano pogodne „Ms. Maybe” z gościnnym udziałem Shauna B. Videoclip zrealizowany do tego nagrania również stoi na wysokim poziomie.

Świeży teledysk prosto od 7evenThirty’ego. Autor jednego z najbardziej wciągających albumów wydanych w tym roku przez Mello Music Group, zrealizował teledysk do singla „GetUp!!!”. Płyta artysty „Heaven’s Computer” dostępna jest do odsłuchu za pośrednictwem Bandcampa. Włodarze MMG udowadniają tym samym, iż mają świetną rękę do podpisywania kontraktów płytowych z nowymi wykonawcami.

Kingston & Young God z duetu Blue Sky Black Death pozostają jednymi z nielicznych producentów z powodzeniem odnajdujących się w różnych brzmieniach muzycznych. Beatmakerzy przygotowują się do wydania nowego albumu, w którym oprócz nich główne role odegrają raperzy Skull & Bones. „Rebel Bitches” to przedsmak tej nadchodzącej produkcji, a klip stworzony do tego singla wymyka się wszelkim możliwym zaszufladkowaniom.

Soundcloud i Bandcamp są wypełnione aż po brzegi różnego rodzaju remiksami. W związku z tym, nie raz trudno wybrać akurat te alternatywne nagrania, które naprawdę przejawiają wysoką wartość artystyczną. Jednych z takich utworów jest niewątpliwie „Ez Up” Slum Village w interpretacji fLako. Track do pobrania za darmo w tym miejscu.

[php function=1]