Cotygodniowy przeglad informacyjny #16Niekiedy zdarza się, że przy ogromie codziennych zajęć nie sposób zrealizować wszystkich planów. Jeżeli sytuacja powtarza się przez kilka dni z rzędu, to szybko okaże się, że zaległości stają się coraz większe i należy się z nimi szybko uporać. W przeciwnym razie może to skończyć się porzuceniem pewnych idei i konceptów, a do tego nie wypada doprowadzać. Zgodnie z tym, wyrównuję braki związane ze stałą rubryką na stronie dotyczącą cotygodniowych przeglądów informacyjnych. W tej odsłonie kategorii przygotowałem sporo informacji o różnych twórcach muzycznych – Propagandzie, Blu & Exile’u, P.O.S.-ie, Randomie, Homeboyu Sandmanie, Bugseedzie, Small Professorze, Journaliście 103, Koncepcie i innych wykonawcach. Zatem do dzieła…

Kalifornijski twórca o pseudonimie Propaganda wypuścił pod skrzydłami Humble Beast album „Excellent”. Płytę promuje świetne tytułowe nagranie, do którego zrealizowano także videoclip. Wydawnictwo dostępne do darmowego pobrania na stronie wytwórni. Istnieje też możliwość nabycia projektu w wersji fizycznej. O materiale charyzmatycznego twórcy wkrótce więcej szczegółów w serwisie.

„Give Me My Flowers While I Can Still Smell Them” to jeden z najciekawszych albumów tej jesieni. Półtorej miesiąca po premierze płyty, Blu & Exile opublikowali pierwszy teledysk promujący wydawnictwo. Videoclip powstał do utworu „Maybe One Day”. Przyjemny obraz do sympatycznego nagrania. Warto też nadmienić, iż Exile przygotowuje się do wydania kolejnego projektu. W grudniu ukaże się jego wspólny longplay z Johazem (Deep Rooted) jako Dag Savage, o czym więcej w poniższej wzmiance.

Dag Savage to wspólny projekt Exile’a & Johaza z Deep Rooted. Trzy tygodnie temu artyści wypuścili singiel „Cali Dreamin'” z udziałem Fashawna, Co$$a & Tiombe Lockhart. Wszyscy zebrani wykonawcy opowiadają o życiu w Kalifornii, które wcale nie jest takie piękne, jak to się zdaje co poniektórym. Nagranie zapowiada nadchodzący album Dag Savage, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Chińska restauracja, ciasteczko szczęścia, sałata lodowa, ryba jako najgroźniejszy oręż w walce, wymarzona koszula u kelnerki dla każdego faceta, przerażeni klienci, wkurzony właściciel i sprawcy całego zamieszania – The Black Keys & RZA. Tak w skrócie przedstawia się drugi teledysk powstały do singla promującego ścieżkę dźwiękową do filmu „The Man With The Iron Fists” The Rizzy. „The Baddest Man Alive” – idealny tytuł nagrania do zwariowanego teledysku. Natomiast wieści odnośnie polskiej premiery obrazu w reżyserii członka Wu-Tang Clanu próżno szukać.

Nauczyciel języka angielskiego na co dzień i raper po godzinach w jednym, Random aka Mega Ran, prezentuje nowy teledysk. Opowieść o milusińskich żywych trupach w „Zombie High” pochodzi z płyty „Language Arts Volume 2” dostępnej za pośrednictwem Bandcampa. Chciałoby się rzecz – niekończące się wykorzystywanie motywu żywych trupów w kulturze. W przyszłym tygodniu możecie spodziewać się obszernego artykułu o ostatnich projektach tego wykonawcy.

Rhymesayers Entertainment wypuściło właśnie 4 solowy album współzałożyciela Doomtre, P.O.S.-a. „We Don’t Even Live Here” promuje szalony singiel „Get Down” z udziałem Mike’a Mictlana. Do utworu powstał równie poroniony videoclip. Wytwórnia z Minneapolis pokazuje tym samym, że potrafi zadbać o promocję każdego swojego materiału w solidny sposób.

HW&W Recordings przedstawia nowe wydawnictwo muzyczne Bugseeda, „Critical Moment”. Tokijski beatmaker nagrał EP-kę zawierającą 6 instrumentalnych nagrań. Wartościowy projekt jest dostępny do odsłuchu i/lub pobrania za pośrednictwem Bandcampa. Zarówno azjatycki twórca, jak i niezależny kalifornijski label odpowiadający za coraz więcej instrumentalnych materiałów zawitają jeszcze na łamy serwisu.

Homeboy Sandman nie bez przyczyny należy do najlepszych artystów tego roku. Po dwóch udanych EP-kach („Subject Matter” & „Chimera”) przyszła kolej na debiutancki album w Stones Throw Records, „First of a Living Breed”. Wartość artystyczna płyty stoi na wysokim poziomie, a dzięki takim singlom jak „Whatchu Want From Me” wzmacnia się jego pozycja w branży. Nagranie doczekało się pomysłowego videoclipu, który sprawi, że poczujecie się głodni. Obrazki z wiecznie trajkoczącą kobietą rozbawią niejedną osobę.

Producenci rodem z Atlanty, The Flush & SMKA, wykorzystali tegoroczną edycję festiwalu A3C i nagrali wspólny projekt z uczestnikami tego wydarzenia. „Stankonia Sessions: A3C Edition 2012” powstało przy udziale King Chipa, Phila Ade, CunninLynguists, Two-9, Chuuweego, Emilio Rojasa, Boldy’ego Jamesa, Rappera Big Pooh, Torae’a, Slum Village i innych artystów. W drugiej połowie października trafił do sieci pierwszy singiel promujący wydawnictwo, „The Sparks” z udziałem Thurza, Skyzoo & Losa.

Nowy teledysk od Koncept z Brown Bag AllStars. Nowojorski raper przygotował tym razem videoclip do singla „Watch The Sky Fall” z udziałem Royce’a da 5’9″ pochodzącego z jego albumu „Awaken”. Nie ufajcie nigdy kobietom, ponieważ może to być tragiczne w skutkach, o czym pewnie niejeden raz zdążyliście się już przekonać. Swoją drogą, to pewnie był hymn w pewnych środowiskach w trakcie huraganu Sandy.

Świeży beat tape od Small Professora. „Cool Story, Pro” (kreatywna okładka i tytuł projektu) zawiera 25 premierowych beatów autorstwa tego niezależnego producenta, które uprzednio miały się ukazać pod koniecub.r. Beat tape do pobrania za pośrednictwem Bandcampa. Jestem głęboko przekonany, iż niebawem jeszcze głośniej będzie o tym uzdolnionym wykonawcy.

„God of the Serengeti” Vinniego Paza w końcu ukazało się w tym tygodniu (oczywiście najpierw album wyciekł do sieci, ale nie tak wcześnie jak to było z ostatnim projektem Jedi Mind Tricks). Artysta stara się jeszcze bardziej zachęcić słuchaczy do sięgnięcia po jego płytę, wypuszczając singiel wyprodukowany przez JBL the Titana & C-Lance’a, „You Can’t Be Neutral On A Moving Train”.

Entuzjastów dobrych beatów, blantów i różnego sortu burgerów znajdzie się całkiem sporo, nieprawdaż? Abstrakt Idea z mroźnej Islandii wypuścił właśnie follow-up do pierwszej części serii „Beats, Blunts & Burgers”. Projekt do pobrania na Bandcampie. Pierwsza część tej serii wydawnictw beatmakera trafiła uprzednio na stronę, więc podobnie stanie się z drugą odsłoną projektu.

W natłoku informacji o nadchodzących wydawnictwach płytowych, przez moment wyleciała mi z głowy wspólna produkcja duetu Apollo Brown & Guilty Simpson. „Dice Game” ukaże się w sprzedaży już 13 listopada nakładem Mello Music Group. Dwa tygodnie temu trafił do obiegu singiel „Truth Be Told”, będący pierwszym nagraniem zapowiadającym album. Szykuje się kolejne po „Trophies” z O.C. ważny longplay z udziałem Apollo Browna.

Damu the Fudgemunk prężnie działa i nie przestaje dostarczać pokładów nowej muzyki. Całkiem niedawno trafiła do sprzedaży najnowsza 7″ artysty, „Yes We Can (Headphones Mix July 2012)”. Wydanie jak zwykle kolekcjonerskie dostępne na stronie Redefinition Records. Wśród wszystkich tegorocznych wydawnictw beatmakera brakuje tylko kolejnego longplaya.

Skoro jesteśmy przy Redefinition Records, to warto też wspomnieć o nadchodzącej płycie Quartermaine’a, „Quarter Life Crisis”. Wytwórnia opublikowała już singiel promujący wydawnictwo – „War Of The Roses” wyprodukowane przez Keva Browna. Darmowe nagranie można pobrać za pośrednictwem Sounclouda. Wydawnictwo można zamówić ze strony labelu. Redefinition Records jednym z najważniejszych labeli w undergroundzie?

30 października odbyła się premiera albumu Journalista 103 z grupy The Left, „Reporting Live”. Babygrande Records zaprezentowało kilka singli promujących wydawnictwo, w tym nagranie „Walk With Me”. Lista producentów płyty obfituje w ciekawe postaci (oprócz OddiseegoSnowgoons, Apollo Brown, The Audible Doctor, Lex Luthorz). Równie okazale wygląda lista gości na LP: Eternia, Saigon, Fashawn, Freeway. Szykuje się tym samym naprawdę zacny projekt.

Popularny w niezależnych kręgach muzycznych The Narcicyst wydał nowy materiał. „Leap Of Faith EP” zawiera 7 tracków i otwiera przy tym projekt o tej samej nazwie, zachęcający ludzi do dzielenia się swoja twórczością. Więcej informacji „Leap Of Faith” o w tym miejscu. Narcy to skromny, a przy tym niezwykle istotny przedstawiciel undergroundu, o którym jest coraz głośniej zagranicą.

Interesująca wiadomość dla wszystkich fanów Stones Throw Records. W fazie przygotowywania znajduje się film dokumentalny poświęcony tej kultowej oficynie wydawniczej. W sieci pojawił się już teaser „Our Vinyl Weighs A Ton”. Więcej o projekcie na stronie Kickstartera. Znając oddanie licznych fanów STR, przedsięwzięcie powinno dojść do skutku. Peanut Butter Wolf zasługuje na takie docenienie ze strony odbiorców za lata świetnej pracy.