Cotygodniowy przegląd informacyjny #31W czerwcu nie brakuje nigdy okazji do spędzania aktywnie czasu. Co prawda ze słoneczną i ciepłą pogodą bywa teraz różnie, ale trzeba sobie z tym radzić. Sezon na pikniki, grille i różnego rodzaju wypady poza miasto dawno temu został rozpoczęty i warto jak najlepiej korzystać z czasu spędzanego poza domem. W celu zadbania o odpowiedni nastrój na wszelkich ekskursjach czy nawet zwykłym grillowaniu w miłym miejscu, wypada wziąć ze sobą wartościową muzykę. Przygotowując tracklisty można posłużyć się ściągawką wybranych nowości ze świata około hip hopowego w postaci kolejnego wydania cotygodniowego przeglądu informacyjnego. Jak zwykle znajdziecie przekrój przez wieści z niejednego zakątka świata i zróżnicowane pokłady świeżych wydawnictw.

Znany w niezależnym środowisku muzycznym promotor i wydawca w jednym, Bob42jh, przygotował kolejną kompilację. „Sonder” to zbiór 14 tracków autorstwa undergroundowych wykonawców. Wydawnictwo obejmuje utwory m.in. The Cancel, Thomas Prime’a, P.SUS-a, Insightfula, Uppermosta. Składankę można pobrać korzystając z odnośnika podanego pod promo video umieszczonym na YouTube.

Jeden z moich ulubionych obecnie raperów, Homeboy Sandman, przyzwyczaił swoich sympatyków do dosyć częstego wydawania nowych utworów. Jeszcze w marcu ukazał się jego nowy singiel – „The Plot Thickens”. Nagranie wyprodukowane przez Keitha Edwarda wprowadziło słuchaczy do kolejnej płyty artysty – „Kool Herc: Fertile Crescent”. Wydawnictwo ukazało się prędzej niż to wszystkim wydawało się. Już od 23 kwietnia można cieszyć się tym materiałem, dodatkowo promowanym przez klip nakręcony do utworu „Peace & Love”. Tak oto prezentuje się najlepszy nabytek Stones Throw Records ostatnich lat.

Ill Adrenaline Records usilnie pracuje nad nowymi wydawnictwami. Niedawno label ogłosił wydanie wspólnej siódemki grupy The Regiment oraz producenta Confidence’a„Yours And Mine” b/w „We Gon”. Obie strony winylowego singla prezentują się zacnie, choć akurat drugi utwór z tego materiału wybrano jako singiel promujący projekt. W dalszej kolejności label opublikował longplay formacji 7 G.E.M.S. (Tragic Allies + Tragedy Khadafi) – „Golden Era Music Sciences”. Wydawnictwo promuje kilka materiałów – teledyski do „Without You” i „Time to Ponder” czy singlowe nagranie „Dem Get Murda”.

Kolekcjonerzy limitowanych wydawnictw winylowych oraz sympatycy rapu z lat 90.tych na pewno obserwują poczynania Slice-Of-Spice. Lord Finesse wraz ze swoimi kompanami wydaje naprawdę sporo projektów, a przegląd przez jego nagrania, które są sygnowane logiem SOS można znaleźć na Soundcloudzie. Zdecydowanie bardzo przyjemny mix utworów jednej z najlepiej prosperujących niezależnych oficyn wydawniczych w tej chwili. W najbliższym czasie postaram się przybliżyć wybrane wydawnictwa z katalogu tej firmy.

Instrumentalne wydawnictwa w cenie. W połowie marca odbyła się premiera nowej płyty King I Divine’a zatytułowanej „The Era Of A Golden Aquarius”. Producent rodem z nowojorskiego Queens przygotował 13 utworów nawiązujących do lat 90.tych. Artysta rozwija się z płyty na płytę i coraz lepiej poczyna sobie w środowisku muzycznym. Wykonawca trafił wcześniej do serwisu ze swoimi projektami – „Divine ScienZe LP” z ScienZe’em i „Cloud 127” z LD Henriquez, więc warto zapoznać się z jego twórczością.

Artyści pochodzący z Detroit posiadają silną pozycję na scenie hip hopowej. W ostatnim czasie trochę przycichło o jednym z bardziej znanych twórców z tego miasta, Black Milku, ale wygląda na to, że to zmieni się lada chwila. Wykonawca wypuścił pewien czas temu singiel „Sunday’s Best” / „Monday’s Worst”, będący wstępem do dalszych projektów szykowanych przez niego na ten rok. Kompozycje zapowiadały wypuszczenie przez niego płyty „Synth Or Soul”, która trafiła do sprzedaży na Record Store Day. Kolejny album tego artysty ukaże się już latem, więc można spodziewać się niebawem rozpoczęcia następnej kampanii promocyjnej nadchodzącego materiału przedstawiciela Mo-Town.

Nie sposób podać recepty na osiągnięcie sukcesu w branży muzycznej, ponieważ jest to uzależnione od wielu czynników. Artyści długo pracują na swoje nazwisko i nawet po zrealizowaniu określonych celów nadal mają świadomość o tym, że nie należy spuszczać z tonu. W ten sposób można określić wykonawcę mieszkającego w Los Angeles, Bathsa i jego nowy singiel. Przed pięcioma tygodniami ukazało się niesamowite nagranie „Miasma Sky” zapowiadające nowe LP tego twórcy – „Obsidian”, który trafiło do sprzedaży pod koniec maja nakładem Anticonu. Niezwykle łatwo można uzależnić się od tej kompozycji oraz drugiego tracku z tego projektu – „Ironworks”.

New Jersey wychowało wielu znamienitych artystów hip hopowych. Przedstawiciele tego miasta od lat liczą się w undergroundzie, chociaż niektórzy z nich zasługują zdecydowanie na większe zainteresowanie opinii publicznej. Jednym z takich wykonawców jest bez wątpienia Solo For Dolo. W ostatnim czasie raper i producent w jednym wypuścił kilka nagrań, z których warto wyróżnić „Come On”. Warstwą muzyczną tutaj zajął się 9th Wonder.

Czytaj więcej…