Cotygodniowy przegląd informacyjny #41Czas bardzo szybko płynie, o czym nie trzeba nikogo przekonywać. Jeszcze niedawno temu żegnaliśmy lato, a już lada chwila nastąpi zmiana czasu na zimowy i przyjdą listopadowe święta. W branży muzycznej również widać poszczególne różnice w stosunku do wcześniejszych miesięcy. Wszystko to łatwo odnotować choćby przez wzgląd na to, że odbył się w końcu premiery długo oczekiwanych wydawnictw autorstwa The Procussions, Deltron 3030, Oddiseego, RJD2, Blue Sky Black Death, The Foreign Exchange i wielu innych. Natomiast w dzisiejszym wydaniu przeglądu informacyjnego zajmiemy się głównie newsami z III kwartału roku, które teraz można ocenić z perspektywy czasu.

Przed omówieniem wiadomości z ubiegłych miesięcy chciałbym przedstawić dwie świeże nowości. Marcus D przygotowuje się do wypuszczenia nowego materiału. Amerykański producent po wydaniu dobrze przyjętego projektu „Melancholy Hopeful” zapowiedział następny longplay – „Simply Complex”. Głównym singlem promującym wydawnictwo ustanowiono „Back to the Roots” z gościnnym udziałem Dela the Funky Homosapiena. W następnych tygodniach należy oczekiwać więcej informacji o tym nadchodzącym projekcie.

W ub. miesiącu ukazał się znakomity kolejny projekt Gummy Soul„93 Still”. Po sukcesie odniesionym przez remiksy nagrań Souls Of Mischief z „93 ‚Til Infinity”, doczekaliśmy się nowego wydawnictwa spod szyldu tego kolektywu. Główny architekt ostatnich materiałów GSWally Clark – wypuścił solową płytę „Sportin’ Waves”. Album dostępny do darmowego pobrania na Bandcampie. Przy okazji można też składać zamówienia na limitowaną edycję kaset z tym projektem.

Kanadyjska formacja Souls Rest przygotowała teledysk do singla „Small Triumph” pochodzącego z ich ubiegłorocznej płyty „Better Weapon”. Abide.n, A.son & DJ Philamonic przy udziale innych muzyków nakręcili klimatyczny videoclip do jednego z najlepszych utworów z wydanego we wrześniu ub.r. albumu. Jazz-hop w Vancouver ma się naprawdę dobrze. Recenzję „Better Weapon” przeczytacie we wcześniejszej publikacji w serwisie.

Brytyjski producent Handbook nie raz dał się poznać z dobrej strony za sprawą swoich wydawnictw. Artysta z powodzeniem wydaje płyty na własną rękę, jak i przy współpracy z różnymi labelami. W maju b.r. Modern Filth z Los Angeles wypuściło płytę beatmakera – „Rare Ivory”. EP-ka zawiera 8 tracków, z czego połowę stanowią remiksy oryginalnych nagrań tego wykonawcy. Singlem promującym materiał wybrano „Intensify (Am I Real?)”.

Raper znany ze współpracy z m.in. King I Divine’em, ScienZe, wypuścił nowe wydawnictwo (duet nagrał wspólnie „Divine ScienZe LP”). Album zatytułowany „Ella” trafił do obiegu 9 lipca. Twórca rodem z Brooklynu skorzystał z pomocy wielu zacnych gości, wśród których pojawili się Blu, Maffew Ragazino, Sene, Fresh Daily, JohnNY U., Lord Quest, Ski Beatz, King I Divine czy Vinyl Frontiers. Zdecydowanie najważniejszy solowy materiał tego wykonawcy jak do tej pory.

Jazz-hop to zdecydowanie jedna z moich ulubionych form muzycznych. W związku z tym, z przyjemnością podchodzę do takich nagrań, jak nowy singiel duetu Gas-Lab & Traum Diggs. Subtelny utwór „Jazz Hop” z udziałem Natalyi zapowiada wspólną płytę producenta z Buenos Aires oraz rapera z Brooklynu. Tytułowy track z ich nadchodzącego wydawnictwa brzmi bardzo przyjemnie, w podobnym tonie można wyrażać się o teledysku powstałym do singla. Premiera płyty już 15 października, a więc już jutro. Wkrótce pojawi się też osobny artykuł dotyczący tego materiału.

Pod koniec czerwca prężnie działający kolektyw The Jazz Jousters dostarczył nowe wydawnictwo. Sygnowane przez Millennium Jazz Music wydawnictwo zostało wydane na pierwsze urodziny tego międzynarodowego przedsięwzięcia. „Milestone – A Year of Jazz Jousting” zawiera tuzin utworów autorstwa różnych wykonawców, od Gadgeta & Lady Paradox, przez Mr. Moodsa, Es-K, a skończywszy na twórcy o pseudonimie Stay Classy. Płyta dostępna do darmowego pobrania za pośrednictwem Bandcampa.

Bez wątpienia Murs to jedna z postaci, która mimo długiego stażu na scenie, pozostaje wciąż bardzo produktywna, a każdy wydany przez nią materiał stoi na wysokim poziomie. Między innymi dlatego co pewien czas wzmianka o nim pojawia się na łamach UCTL. W związku z lipcową premierą albumu „Yumiko: Curse of the Merch Girl”, wypada wspomnieć o wydanym w tym samym dniu klipie do singla „Falling In Flames”. Mimo iż nie przepadam za animowanymi teledyskami, ten ogląda się bardzo przyjemnie i jest świetną ekranizacją do utworu. Warto zaznaczyć, iż do zakupionego albumu dołączony jest 70-stronicowy komiks.

Czytaj więcej…