Cotygodniowy przegląd informacyjny #45Pomimo tego iż rozpoczęło się powolne odliczenie do końca roku kalendarzowego, to ruch w branży muzycznej jest spory. W listopadzie nie brakuje premier płytowych od dawna oczekiwanych przez słuchaczy, jak i codziennych interesujących wiadomości o różnych sprawach dotyczących artystów i wytwórni płytowych. W ub. sobotę wypadła 20. rocznica premiery dwóch klasycznych albumów – „Midnight Marauders” A Tribe Called Quest i „Enter The Wu-Tang (36 Chambers)” Wu-Tang Clanu – co zostało skrzętnie odnotowane przez opinię publiczną. Z kolei wczoraj trafiły do sprzedaży nowe wydawnictwa m.in. Marco Polo, Daedelusa, Lone Ninja, Louisa Logica czy Denmarka Vesseya & Scud One’a. Natomiast w dzisiejszej odsłonie cotygodniowego przeglądu informacyjnego znalazło się miejsce głównie na newsy sprzed kilku tygodni, ale to nie jedyne tematy #45 wydania tego cyklu.

Kiedy blisko 3 lata temu ukazał się premierowy materiał Made In Heights, „Winter Pigeons (Songs to Raise Your Dead Spirits)”, to amerykańska grupa niemal z miejsca zyskała mnóstwo sympatyków ich alternatywnego brzmienia. Równie ciepło odebrano drugi projekt Sabziego & Kelsey Bulkin, „Aporia: In these Streets”. Po dłuższej przerwie doczekaliśmy się wstępu do kolejnego wydawnictwa duetu w postaci singla „Death”. Warto było czekać na nowe nagranie Made In Heights.

Przedstawiciele Brown Bag AllStars nieustannie wydają nowe projekty. 22 października odbyła się premiera kolejnej EP-ki Koncepta, „Live On”. Wydawnictwo w całości wyprodukowane przez Numonics promuje singiel „Not For Nothing”. Utwór dobrze oddaje charakter nagrań nowojorskiego rapera. Do tego tracka powstał też stonowany videoclip nakręcony na Brooklynie. „Live On EP” znajdziecie na Audiomacku.

15 października doczekaliśmy premiery nowego wydawnictwa amerykańskiej grupy Pseudo Slang, „Till It Ends EP”. Formacja kierowana przez Emcee Sicka zrealizowała wspólny materiał wraz z beatmakerem Rawheadem, dodatkowo rozszerzony o remiksy Dramadigsa. Spokojny i klimatyczny materiał ukazał się przy współpracy PS z labelem Sub-Bombin Records. Dedykowane fanom jazz-hopu w klasycznym wydaniu. EP-ka dostępna na Bandcampie.

25 października pojawił się w sieci nowy materiał nowozelandzkiego rapera Davida Dallasa, „Falling Into Place”. Po udanych wcześniejszych projektach („Something Awesome”, „The Rose Tint” i „Buffalo Man”) artysta współpracujący z Duck Down Music pokusił się o kolejny longplay. Wydawnictwo sprzed dwóch tygodni zawiera 12 tracków wyprodukowanych przez duet Fire & Ice i Nicka „41” Maclarena. Wśród gości na płycie znajdziemy m.in. Freddie’ego Gibbsa, Mareko oraz PNC & Spycca.

Wśród niedawno wypuszczonych wydawnictw znajdziemy choćby kolejny materiał przygotowany przez Neeka The Exotica, „Hustle Don’t Stop” (oryginalny tytuł, nieprawdaż?). Weteran hip hopowy ani myśli o zakończeniu kariery muzycznej, starając się udowodnić, że ma jeszcze sporo do powiedzenia. Płytę nowojorskiego rapera promuje kilka singli, w tym „Hello Everybody”. Utwór wyprodukowany przez Confidence’a (zdecydowanie zasługuje on na większy szacunek) powstał przy wsparciu Satchel Page, O.C. & Sadata X.

W przyszłym miesiącu trafi do sprzedaży nowy album Roc Marciano, „Marci Beaucoup”. W ramach przygotowań do tego wydawnictwa amerykański artysta wypuścił mixtape „The Pimpire Strikes Back”. Singlem promującym projekt wydany przez Man Bites Dog Records wybrano „The Sacrifice”. Utwór wyprodukowany przez Madliba doczekał się też videoclipu. Wydawnictwo znajdziecie na nieocenionym w takich przypadkach Bandcampie.

Coraz więcej producentów z całego świata zbiera pochwały od odbiorców i mediów. W połowie lipca ukazała się płyta francuskiego beatmakera FKJ„Time For A Change EP”. Wydawnictwo trafiło do obiegu dzięki współpracy wykonawcy z oficyną wydawniczą Roche Musique. Blisko 23-minutowy materiał wypada więcej niż przyzwoicie. Materiał dostępny do odsłuchu na Soundcloudzie.

Producent rodem z Baltimore, Ron Rico, znajduje się na ostatniej prostej przed wydaniem nowego materiału. Artysta szykuje EP-kę, której premiera powinna odbyć się jeszcze przed końcem tego roku. Wydawnictwo zapowiada singiel „Can I” z udziałem Rappera Big Pooh, Skyzoo & Tony’ego V. Utwór wypada całkiem zachęcająco, więc tym bardziej warto wypatrywać płyty tego wykonawcy.

Czytaj więcej…