[php function=1]

Cotygodniowy przegląd informacyjny #46Już tylko miesiąc dzieli nas od tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Zapewne każdy zdążył zorientować się, że z dnia na dzień rozkręca się przedświąteczna gorączka, skutecznie ogłupiająca multum ludzi. Z drugiej strony, powoli trzeba realizować swoje pomysły na sprawienie bliskim odpowiednich prezentów, w końcu nikt nie chce tracić czasu w kolejkach lub niecierpliwie wyczekiwać przesyłek tuż przed wigilią. Jeżeli rozglądacie się za właściwym podarunkiem muzycznym, to możecie skorzystać z pewnego rodzaju ściągawki w naszym serwisie, gdyż począwszy od dnia dzisiejszego rozpoczyna się wzmożony ruch na stronie. Wszystko zaczniemy od kolejnego przeglądu informacyjnego, przeznaczonego nie tylko tym, którzy zastanawiają się nad zakupem poszczególnych płyt na zbliżające święta.

W ub.r. ukazały się dwa dobrze odebrane materiały Timeless Truth„Brugal & Presidentes” i ” Rock-It Science”. Oprime39 & Solace szykują teraz kolejny projekt, „Cold Wave”. Wydawnictwo promuje singiel „Wavelength”, do którego powstał też teledysk. Nagranie wyprodukowane przez Large Professora wypada naprawdę korzystnie. Premiera nowego longplaya formacji z Queens odbędzie się w następnych tygodniach.

25 listopada trafi do obiegu wspólny projekt DJ’a Suspecta & Doca TMK, „Giving Space to the Sun”. Duet artystów od pewnego czasu promuje wydawnictwo, sukcesywnie wypuszczając kolejne single. Najnowszym utworem zapowiadającym płytę jest „Trains” z udziałem RacecaRa. Oprócz tego wykonawcy na LP pojawią się Emskee, Clyde Kingrap, Waahli, ASM, Carpetface, Audible1 oraz Teekay z Dragon Fli Empire. Teaser materiał znajdziecie na Soundcloudzie. Materiał ukaże się dzięki labelowi Luhna Recordz.

Project: Mooncircle ma silną pozycję na scenie muzycznej. Wytwórnia płytowa znana jest z regularnego wydawania wartościowych płyt autorstwa różnych artystów. 4 października pojawił się w sprzedaży nowy projekt submerse’a, „Melonkoly”. Materiał zawierający remiksy Defta, Daisuke Tanabe, Elaquenta & RLP promuje singiel „Spending Time”. Do tego nagrania dołączono również teledysk. Rozszerzona EP-ka jest dostępna na Bandcampie.

W gronie współczesnych producentów aż roi się od utalentowanych twórców. Wiele dobrego można powiedzieć o współpracującym z HiPNOTT Records amerykańskim beatmakerze Amirim. Artysta wydał w tym roku wraz ze Spectaciem udany longplay „Soul Beautiful”, po czym zabrał się za porządkowanie swoich starych nagrań. Wcześniej niepublikowane nagrania trafiły na kompilację „Big Bands & Cocktails Vol. 1”. Płyta dostępna do darmowego pobrania na Audiomacku.

Francuscy producenci w natarciu. 12 listopada odbyła się premiera nowej płyty DJ’a Moara, „Jazz Soul Scent”. Szósty longplay artysty związanego z wytwórnią płytową Trad Vibe Records powstał przy udziale wokalistki Sarshy Simone. Z tego połączenia wyszedł naprawdę dobry jazzowy materiał. Snippety wszystkich utworów z tego wydawnictwa są dostępne na Bandcampie.

Action Bronson należy do coraz popularniejszych artystów na scenie hip hopowej. W tym roku dużo zamieszania narobił singiel „Strictly 4 My Jeeps” pochodzący z płyty „Saaab Stories”. Raper rodem z Queens ostatnio sporo koncertuje. W trakcie wakacji wykonawca odwiedził też Europę. Podczas swojego pobytu w Wielkiej Brytanii odwiedził on też dom spokojnej starości w St. Hilda’s, gdzie wykonał na żywo właśnie „Strictly 4 My Jeeps”. Do wydanego w pierwszej połowie roku materiału, Action Bronson dorzucił następnie „Blue Chips 2”. Mixtape wyprodukowany przez Party Supplies narobił sporego zamieszania w sieci w ostatnich tygodniach.

Nadal trwa duży ruch w interesie i z każdym dniem są ogłaszane premiery kolejnych płyt, które trafią do obiegu w następnych tygodniach. Jednym z nadchodzących wydawnictw jest projekt rapera z Detroit, Gino The Ghosta, „The Keynote”. Album zapowiada porządny singiel „Next Day”. Utwór wyprodukował Kinetic, zaś gościnnie udzielił się Fowl. Wydawnictwo mieszkańca Mo-Town pojawi się w sieci już niebawem.

Artyści hip hopowi rodem z Kanady potrafią pozytywnie zaskoczyć. Pod koniec lipca b.r. ukazał się nowy teledysk 20-letniego rapera z Scarborough, Tru Lyrikksa. Videoclip nakręcono do singla wyprodukowanego przez Flawless Klanga, „Self Expression”. Klimatyczne nagranie, coraz rzadziej można natknąć się na tego typu utwory, szczególnie wśród młodszego pokolenia twórców. Oprócz tego nagrania młody twórca wydał w tym roku też „Rough Notes EP”. Płyta powstała przy udziale tego samego producenta, Flawless Klanga.

[php function=1]