Cotygodniowy przegląd informacyjny #50Styczeń już w pełni. Tegoroczna zima rozpieszcza nas pod względem temperatury, aczkolwiek niektórzy stęsknili się za śniegiem i aurą adekwatną do tej pory roku. Z drugiej strony, jeżeli spojrzymy na warunki pogodowe panujące w Ameryce Północnej w ostatnich dniach, to raczej nie znajdą się amatorzy zimowego szaleństwa w takim wydaniu. Za to nie powinno brakować sympatyków wartościowych wydawnictw muzycznych z różnych stron świata. Ostatnie tygodnie w branży zdominowały liczne podsumowania roku, ale także nie zabrakło nowych materiałów i szeregu informacji o nadchodzących premierach płytowych. W dzisiejszym wydaniu przeglądu informacyjnego zajmiemy się głównie newsami sprzed kilku tygodni, aby przypomnieć o różnych płytach, które pod koniec ub.r. mogły zostać łatwo pominięte.

50.te wydanie tego cyklu rozpoczynamy od informacji o nowym projekcie U Call That Love. „It’s All About the Samples Volume 1” to materiał dedykowany crate diggerom i sympatykom starych nagrań. Koncept tego miksu wyróżnia się na tle innych, ponieważ łączy po dwa utwory oparte o ten sam sampel z oryginalną kompozycją, która posłużyła do stworzenia danego tracku. Więcej szczegółów dotyczących wydawnictwa znajdziecie we wcześniejszym artykule w naszym serwisie. Projekt dostępny do odsłuchu na Mixcloudzie i bezpłatnego pobrania w tym miejscu.

Na przełomie grudnia i stycznia ukazało się sporo wartościowych projektów. Wśród niedawno wypuszczonych materiałów warto zapoznać się z kompilacją opublikowaną przez producenta o pseudonimie Bonny Larmes, „Last Night: 50 Jazz Beats”. Wydawnictwo polskiego beatmakera zawiera nagrania powstałe w latach 2009-2013. Łącznie znajdziemy tutaj aż 50 utworów. Całość materiału dostępna do pobrania na Bandcampie.

Tanya Morgan może pochwalić się dużą liczbą sympatyków i uznaniem ze strony mediów muzycznych. 24 września ub.r. pojawił się w sprzedaży nowy album Donwilla & Von Pei, „Rubber Souls”. Wydawnictwo w całości wyprodukowane przez 6th Sense’a ukazał się dzięki nakładowi Imprint 180. Artyści wypuścili kilka singli i videoclipów promujących longplay. Wśród nich znajdziemy „The Vehicle” z udziałem Spec Boogie’ego, „Eulogy” i „Never Too Much” nagrane przy wsparciu Nity Scott, MC. Wkrótce więcej informacji odnośnie tej płyty pojawi się na stronie.

Export Label wypuścił w tym roku kilka nowych płyt. Wśród nich znalazł się kolejny projekt holenderskiego producenta o oryginalnym pseudonimie Kratos Himself, „Imagination”. Wydawnictwo z października zawiera 8 tracków, w tym 4 remiksy autorstwa Crookrama, Nika Lakera, Aske i Thallusa. W tytułowym nagraniu wystąpił gościnnie Teknical Development. Płyta dostępna w sprzedaży w wersji elektronicznej i fizycznej na Bandcampie.

3 grudnia odbyła się premiera kompilacji „Classic Drug References Vol.1”. Za powstanie tego wydawnictwa odpowiada Sweeney Kovar, który postanowił rozszerzyć projekt w ciekawy sposób. Wszystkie nagrania z tego projektu trafią na limitowaną edycję siódemek, na których znajdą się utwory Blu & Knxwledge’a, Danny’ego Browna & Mndsgna, Quelle Chrisa & Dibia$e’a, czy też Zeroh & Ras G. Snippety części tracków są dostępne na Bandcampie. Wersja fizyczna projektu została już wyprzedana.

Każdego tygodnia trafia do obiegu sporo nowych beat tape’ów. Niektóre z nich są krótkie, inne zaś mocno rozbudowane. W tej drugiej kategorii umieścimy ubiegłoroczne wydawnictwo dobrze wszystkim znanego 9th Wondera, „Bladey Mae (The Beat Tape)„. Słynny producent zadedykował niniejszy projekt swojej babci. Materiał zawiera aż 73 tracków, z czego 10 utworów zostało udostępnionych do odsłuchu na stronie DJBooth.net.

5 listopada trafiła do obiegu nowa płyta sole’a, „Crimes Against Totality”. Artysta rodem z amerykańskiego Denver wypuścił w tym miesiącu trzecią część trylogii „Ruthless Criticism”. Album ukazał się w sprzedaży nakładem Black Canyon Recordings. Wydawnictwo zawierające 12 tracków wyprodukowanych przez Man Mantisa, Thaviusa Becka, Egadza, Skyridera, Crushcona7, Fanesha Fabre i Hollagramza stanowi udane zakończenie tej serii. Płyta dostępna do odsłuchu na niezawodnym Bandcampie.

W dzisiejszych czasach łatwo przegapić premiery płyt na odpowiednim poziomie, w końcu codziennie ukazuje się tyle muzyki, że mogą od tego rozboleć uszy. Wśród ubiegłorocznych wydawnictw zasługujących na większy rozgłos należy umieścić projekt Cult Favorite„For Madmen Only”. Za powstaniem tego krótkiego albumu stoją Elucid i przedstawiony wcześniej w tym tygodniu A.M. Breakups. Duet postarał się o zrealizowanie bezkompromisowego materiału ze stricte undergroundowym pazurem.

Czytaj więcej…