Cotygodniowy przegląd informacyjny #58W dzisiejszych czasach każdego dnia jesteśmy zasypywani mnóstwem mniej lub bardziej ważnych informacji. Od dawna panuje trend wypychania na siłę miałkich i pozbawionych jakiejkolwiek wartości newsów. Wystarczy tylko spojrzeć na to, jak wyglądał ten temat w ostatnich tygodniach w branży hip hopowej. Sprzeczka Solange i Jay-Z, zaangażowanie różnych artystów i stron w tematykę związaną z rasistowskimi wypowiedziami Donalda Sterlinga, wielkie zamieszanie spowodowane planem kupna Beats By Dre przez Apple czy wreszcie bójka Floyda Mayweathera Jr. z T.I. zepchnęły w dalszy cień masę naprawdę istotnych wydarzeń. Jeżeli nie interesują Was plotki a zamiast tego chcecie zapoznać się z wybranymi newsami napływającymi ze środowiska hip hopowego, to zapraszam do dzisiejszej odsłony przeglądu informacyjnego.

W ostatnich latach producent z amerykańskiego Phoenixville, Vanderslice, współpracował z wieloma różnymi wykonawcami. Blisko dwa lata temu ukazał się jego wspólny album ze Stu Bangasem, „Diggaz With Attitude”, na którym aż roiło się od uznanych raperów. W tym miesiącu beatmaker wypuścił solowe wydawnictwo „Everything’s Awesome”. Na tym projekcie również nie zabrakło dobrze kojarzonych Emcees (Apathy, Celph Titled, Evidence, Freddie Gibbs, J-Zone, Maffew Ragazino i inni). Materiał dostępny do odsłuchu i nabycia w wersji elektronicznej za pośrednictwem Bandcampa.

D.I.T.C. to bez wątpienia jeden z najbardziej wpływowych nowojorskich kolektywów. Od dłuższego czasu dużo mówiło się o nowym projekcie Lorda Finesse’a i spółki „The Remix Project”. Darmowe wydawnictwo opublikowane przez Slice Of Spice Records & DITC Ent. jest już dostępne od trzech tygodni. Materiał zawiera 14 tracków z katalogu Diggin’ In The Crates, które doczekały się alternatywnych wersji w wykonaniu Alchemista, Binka!, Apollo Browna, DJ-a Premiera, 9th Wondera, Marco Polo i innych producentów.

Redefinition Records regularnie dostarcza wartościowe nagrania utalentowanych wykonawców. Kolejny projekt REDEF pochodzi od Damu the Fudgemunka. Znakomity amerykański producent wypuścił zbiór rzadkich instrumentalnych utworów. „Public Assembly” zawiera 10 tracków pochodzących z różnych okresów w działalności tego artysty. Wersja elektroniczna trafiła już do obiegu, z kolei wydanie fizyczne albumu ukaże się 8 lipca.

Mello Music Group wydaje nowe płyty niemal każdego miesiąca. Pod koniec ub.r. MMG wypuściło kolejny album Dudleya Perkinsa, „Dr. Stokley”. Doczekaliśmy się nowego videoclipu promującego ubiegłoroczne wydawnictwo. Po „Stokley’s Cafe” i „Lung Specialist” powstał obraz do singla „Me and My Brudda”. Smacznego oglądania klipu, po którym można naprawdę zgłodnieć. „Dr. Stokley” znajdziecie na Bandcampie.

20 maja doczekaliśmy się kolejnej dostawy nowości płytowych. Wśród świeżych albumów sprzed tygodnia największym zainteresowaniem mediów i słuchaczy cieszą się dwie pozycje – „And Then You Shoot Your Cousin” The Roots oraz „Good to Be Home” Blu. Stream podwójnego albumu kalifornijskiego rapera jest dostępny od ponad tygodnia w sieci. Wydaniem projektu wyprodukowanego przez Bombaya zajęło się Nature Sounds.

W ostatnich latach Slot-A wypuścił kilka dobrze przyjętych projektów. Tylko w ub.r. beatmaker opublikował płyty „The Transition” i „Power Of Intention LP”, po które sięgnęło sporo odbiorców. W oczekiwaniu na kolejne wydawnictwa tego artysty możemy zapoznać się z jego nowym remiksem. Zamieszkały w Chicago twórca utworzył alternatywną wersję utworu swojego dobrego znajomego Add-2, „Cassette Tapes”.

Milwaukee nie jest kojarzone jako specjalnie silny ośrodek hip hopowy. Z drugiej strony nie brakuje tam utalentowanych artystów, wśród których znajdziemy Signif. Pod koniec 2012 roku raperka wydała dobrze przyjęty album „Significant Wizdom II: Atypical”. W tym momencie amerykańska twórczyni kończy prace nad kolejnym materiałem, „Friction”. 20 maja pojawił się pierwszy singiel pochodzący z tego LP – „The L Word (LikeLustLove)”. Utwór wyprodukował brytyjski beatmaker MotelEola. Premiera „Friction” została zapowiedziana na nadchodzące lato.

Na początku przyszłego miesiąca odbędzie się premiera nowej płyty Jakuba Noksa Ambroziaka„Mikrokosmos”. Producent znany ze wcześniejszego projektu „Dark Side of the Sun” wypuścił drugi singiel zapowiadający nadchodzący materiał. „Elephants” powstało przy udziale Klaudii Wieczorek, Giacomo oraz Sobury. Nowa produkcja polskiego twórcy ujrzy światło dzienne 6 czerwca nakładem Seventeen Bricks. Przedsprzedaż „Mikrokosmosu” za pośrednictwem Asfaltshop.pl.