Cotygodniowy przegląd informacyjny #64Już za kilka dni powitamy maj, a wraz z nim branża muzyczna wrzuci wyższy bieg. Przede wszystkim czekają nas liczne premiery płytowe. Lista artystów, którzy wypuszczą w następnych tygodniach świeże projekty, jest naprawdę długa. Oddisee („The Good Fight”), eMC („The Tonite Show”), Lyrics Born („Real People”), Kamasi Washington („The Epic”), Camp Lo („Ragtime Hightimes„), Georgia Anne Muldrow („A Thoughtiverse Unmarred”), Myka 9 & Factor („Famous Future Time Travel”), Damu The Fudgemunk („Public Assembly 2”), Frank Nitt („Frankie Rothstein”) i inni szykują się do opublikowania swoich materiałów. O części z powyższych wydawnictw możecie przeczytać co nieco w dzisiejszej odsłonie przeglądu informacyjnego, który jak zwykle jest urozmaicony pod względem doboru newsów.

Low Budget Crew to kolektyw artystów związanych z Washington D.C., Maryland i Virginią. Najbardziej znanym przedstawicielem tego crew jest Kev Brown. Pozostali członkowie LBC również wypuszczają swoje projekty, co widać po przykładzie Kaimbra. Amerykański wykonawca wydał w tym miesiącu nową płytę – „Bronze Horse”. Wydawnictwo stanowi hołd dla Wu-Tang Clanu i wypada całkiem okazale. Kaimbr samodzielnie przygotował wszystkie podkłady oraz teksty na ten projekt.

Kolejna nowość w katalogu Mello Music Group. Po „Look What This World Did To Us” Red Pilla doczekaliśmy się zapowiadanego od kilku tygodni wspólnego albumu L’Orange’a & Jeremiah Jae„The Night Took Us In Like Family”. Wydawnictwo promowane singlami „Taken By The Night”, „Ice Obsidian” i „Ignore The Man To Your Right” stanowi kontynuację współpracy pomiędzy tymi artystami zapoczątkowaną na „The Orchid Days”. Klimatyczny projekt to zarazem jeden z ciekawszych materiałów tego miesiąca.

W tej chwili znalezienie instrumentalnej płyty nie stanowi żadnego problemu. Niektórym producentom udaje się dotrzeć ze swoimi wydawnictwami do wielu odbiorców, inni mają z tym pod górkę, nawet jeżeli wydają wartościowe projekty. Do pierwszej kategorii zaliczymy kalifornijskiego beatmakera o pseudonimie Nu Vintage. Mieszkaniec Bay Area wypuścił w tym miesiącu płytę „The Blank Canvas”. Kolekcja 27 beatów podanych w głównie soulowym stylu wypada zachęcająco.

W lutym 2013 roku ukazał się wspólny album duetu 7L & Esoteric i Inspectah Decka, „Czarface”. Po nieco ponad dwóch latach doczekamy się kontynuacji tego projektu. Druga płyta tych wykonawców, „Every Hero Needs A Villain”, trafi do sprzedaży 16 czerwca. Wydaniem materiału zajmie się Brick Records. Szykuje się kolejna głośna premiera płytowa pod koniec pierwszego kwartału roku. „Every Hero Needs A Villain” zapowiada singiel „Deadly Class” z udziałem Meyhema Laurena.

Przedstawiciel nowojorskiego Brooklynu, ScienZe, znajduje się na ostatniej prostej przed wydaniem nowego projektu. W poprzednich latach raper z NYC wypuścił kilka zacnych płyt – „Ella”, „‪#‎BringBackElla‬ EP” czy też wspólne materiały z King I Divine’em w ramach istnienia formacji Divine ScienZe. Właśnie ten artysta wyprodukował singiel „Southside, Queens.” zapowiadający nowe wydawnictwo nowojorczyka, „A Traveling Man.2 EP”. W tym nagraniu ScienZe’owi partnerują Blu i Elle Pierre. Premiera EP-ki 28 kwietnia.

Seattle to sprawnie działający ośrodek muzyczny, w którym znajdziemy pełno różnorodnych brzmień. We wrześniu ub.r. drugą płytę wydał jeden z tamtejszych zespołów, Odesza. Duet elektroniczny wypuścił kawał dobrej muzyki na „In Return”. Jednym z singli promujących LP jest utwór „Say My Name” z udziałem Zyry. W przyszłym miesiącu amerykańska grupa zawita do Polski. 5 maja Odesza wystąpi w warszawskiej Cafe Kulturalna, a dzień później w poznańskim SQ Klubie. Bilety na wydarzenia dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Biletomatu.

Australijscy wykonawcy cieszą się szacunkiem w branży. W zeszłym roku jeden z tamtejszych raperów, Briggs, wypuścił płytę „Sheplife”. Album wydany przez Golden Era Records dotarł do wielu odbiorców na świecie. Emcee rodem z Shepparton nadal promuje ubiegłoroczne LP. W zeszłym miesiącu do sprzedaży trafiła siódemka „Eye For An Eye”. Gościnnie w tym nagraniu udzielił się dobrze znany i poważany ILL Bill. Na drugiej stronie płyty znalazł się remix tracka w wydaniu Simpleksa.

Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że nadchodząca płyta Oddiseego, to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw w branży hip hopowej. Artysta zamieszkały na nowojorskim Brooklynie wypuści kolejny solowy projekt 5 maja. „The Good Fight” promuje już kolejny singiel. Po „That’s Love” i „Counter-Clockwise” przyszła kolej na „Belong To The World”. Utwór udostępniono do darmowego pobrania na Bandcampie.