[php function=1]

Cotygodniowy przegląd informacyjny #8W zalewie codziennych informacji coraz częściej trudno odnaleźć się. Otrzymując każdego dnia po naście mniejszych i większych newsów, niejednokrotnie nie ma po prostu możliwości wszystko dokładnie przejrzeć. Odrzucając na bok niepotrzebne i zbędne treści nadal pozostaje mnóstwo interesujących wiadomości. Dlatego też rubryka „Cotygodniowy przegląd informacyjny” nie tylko pomaga odwiedzającym stronę, ale również mi samemu, gdyż dzięki temu staram się wybrać najsmaczniejsze kąski z ostatnich dni. Tak też stało się i tym razem – ósma część cyklu poniżej.

Zaczynamy nieco nietypowo, bowiem od beat tape’u. DJ Concept z The Bash Brothers (nie mylić z Conceptem z Nowej Zelandii) udowadnia, iż można produktywnie spędzać czas w pokoju hotelowym. „Sonidos Para Tu Alma” powstało w całości w jednym z hoteli w Hiszpanii i stanowi miły dla ucha soundtrack do kończącego się tegorocznego lata. Projekt do odsłuchu na Bandcampie i do pobrania w tym miejscu.

Pozostajemy przy tematyce beat tape’ów. Phonophanatic zrzesza kilkoro beatmakerów z Holandii (deeBa, Bandę, Antona, Kando7 & Noumenona). W ub. tygodniu pierwszy z nich wydał swój kolejny materiał, „Daydream EP”. Darmowy projekt to połączenie soulu, jazzu, instrumentalnego hip hopu, folku, muzyki filmowej i lounge’u. Czy z tego kolażu dźwięków wyszło cokolwiek dobrego? O tym można przekonać się na Bandcampie.

O brytyjskim labelu Cult Classic Records wspomniałem przy okazji artykułu o „Introspection” P.R-a. Pod skrzydłami tej oficyny wydawniczej ukazała się ostatnio inna płyta – „Native Sun” Breezewaxa. Album zbiera pochlebne recenzje z wielu stron i nic w tym dziwnego, ponieważ wydawnictwo stoi na co najmniej solidnym poziomie. Zapoznać się z nagraniami Brytyjczyka można – a jakże – na Bandcampie.

Wspólne nagrania Freddie’ego Gibbsa & Madliba od dobrych kilku miesięcy wywołują poruszenie w sieci. 8 sierpnia odbyła się premiera teledysku do EP-ki/maxi singla „Shame” duetu z udziałem BJ The Chicago Kida. Videoclip to follow-up lub jak kto woli sequel obrazu do „Thuggin'”. Przedstawiciele Stones Throw Records bawią aktualnie w Europie, w ten weekend odwiedzą Hradec Kralove i wystąpią na festiwalu Hip Hop Kemp, a za tydzień pojawią się na Tauron Nowa Muzyka.

Jeden z nowych nabytków Mello Music Group, Gensu Dean, trafił do szerokiego grona odbiorców z tegorocznym albumem „Lo-Fi Fingahz”. Producent nie zwalnia tempa i już przygotował kolejny udany singiel, „Wantchu” (gościnnie Olivier Daysoul). Utwór to strona B limitowanej 7″ (na stronie A znajduje się track „Ramesses”), dostępnej jeszcze w sprzedaży, choć niebawem włodarze MMG dopiszą przy niej OOP – out of print.

Popularny tu i ówdzie producent !llmind (ach, ta pisownia pseudonimów) powraca z drugą częścią swojego autorskiego projektu, „Blap Kit”. W kolejnej odsłonie wydawnictwa beatmaker dostarczył ponad 150 nowych dźwięków perkusyjnych pochodzących prosto z jego kolekcji płytowej. Innowacyjność i kreatywność materiału zachwyca i odbiła się szerokim echem w branży muzycznej. Promomix „Blap Kit Vol. 2” dostępny na Soundcloudzie.

[php function=1]