[php function=1]

W dzisiejszych czasach wcale nie trzeba zasypywać ludzi kilkakrotnie na dobę linkami o swoich nagraniach ani nie poświęcać większości czasu na marketing na portalach społecznościowych. Wystarczy „tylko” przyciągać słuchaczy i media dzięki niemożliwym do podrobienia stylowi i charyzmie. Właśnie tą drogą kroczy mieszkaniec Brooklynu, Ka. Artysty wypuścił n-ty teledysk promujący płytę „Grief Pedigree”. Tym razem obraz powstał do utworu „Born King N.Y.”. Pomimo tego, iż nowojorczyk nie może pochwalić się licznymi wyświetleniami swoich klipów, to nie przeszkadza mu w zdobywaniu szacunku w branży, a jego niedawny występ na Brooklyn Hip Hop Festivalu mówi sam za siebie.

Dobry pomysł na promocję to klucz do sukcesu, o czym doskonale zdaje sobie sprawę ulubieniec miłośników historyjek budowanych za pomocą płyt winylowych i gramofonu, Kid Koala. Ninja Tune ogłosiła niedawno premierę jego albumu „12 bit Blues”, w całości opartego o legendarny sampler SP-1200. Niezwykle kreatywne video do „8 bit Blues” powinno przysporzyć artyście nowych fanów i utwierdzić ich w przekonaniu, że wypada wypatrywać 17 września jego nowego LP.

Wśród wszystkich wiadomości otrzymanych przeze mnie w ub. tygodniu, zwrócił moją uwagę e-mail o teledysku Knewporta, „Under The Bridge”. Nagraniu niczego nie brakuje, świetnie brzmi od strony tekstowej oraz muzycznej (produkcją zajął się FrostyFin) i wybija się na tle tysięcy klonów pozbawionych jakiejkolwiek dozy charakteru we własnych trackach. Videoclip zapowiada mixtape rapera „Black Market Synonyms”, który trafi do obiegu w połowie września.

Bama Loves Soul zajmuje się wieloma projektami. Po sukcesie osiągniętym przez kompilację „On Deck”, DJ Rahdu i spółka przeszli do fazy końcowej przedsięwzięcia mającego na celu zebranie remiksów, alternatywnych wersji, reinterpretacji, coverów, etc. nagrań Eryki Badu. „Southern Girl (Moonshine Remix)” to jeden z utworów pochodzących z tego projektu. O kulisach działań więcej na stronie BamaLoveSoul.com.

„Jansport Strings” (produkcja 9th Wonder) to najnowszy singiel wypuszczony przez utalentowanego, aczkolwiek nie do końca spełnionego Skyzoo. Track promuje nadchodzący album nowojorskiego rapera zatytułowany „A Dream Deferred” (The Faculty/Duck Down Music). Płyta zapowiada się obiecująco, również ze względu na gości (Jill Scott, Talib Kweli, Raheem Devaughn & Freeway) i producentów (9th Wonder, Jahlil Beats, Black Milk, !llmind, Focus & DJ Khalil). Premiera wydawnictwa 2 października.

Projekt stworzony przez brytyjskiego producenta Pata D, The Broken Orchestra, po długim letargu uaktywnił się na nowo. Nagranie „Take Back The Day” (singiel do pobrania za darmo) wydane w ub. tygodniu zapowiada album TBO, „Shibui”, którego premiera została wyznaczona na 23 października. Wydawcą płyty zostanie label powołany przez Berry Weight, Phonosaurus Records. Wszystko to wygląda nader obiecująco.

Alternatywny rap ma wiele twarzy i przybiera różne formy. The Kleenrz (Self Jupiter & Kenny Segal) proponują wycieczkę po swoim niebezpiecznym i pełnym pułapek na śmiałków świecie. Drugi singiel pochodzący z tego krótkiego albumu, „Mr Sandman”, doczekał się stojącej na wysokim poziomie oprawy wizualnej. Follow-up do „Filthy” robi wrażenie. O albumie duetu więcej wkrótce w serwisie.

Kolejne wydanie cyklu informacyjnego na U Call That Love już niebawem.

[php function=1]