[php function=1]

Cotygodniowy przegląd informacyjny #9W ostatnim czasie miałem spore problemy z utrzymaniem poprawnego funkcjonowania strony oraz wszelkich aspektów z tym związanych. Czasem tak się w życiu układa, iż przy najszczerszych chęciach, człowiek nie jest w stanie prowadzić działalności na różnych płaszczyznach. Nieuporządkowane sprawy dotyczące zwykłej codzienności nad wyraz przeszkadzają i przekładają się na mniejszą aktywność, czy też odłożenie pewnych rzeczy na bok. Przez dosyć skomplikowane zawirowania, stała rubryka w serwisie – „Cotygodniowy przegląd informacyjny” – wyhamowała. Czas najwyższy nadrobić zaległości, ponieważ na przestrzeni ostatnich tygodni uzbierała się pokaźna liczba newsów zasługujących na wzmiankę w tym cyklu. W związku z tym, podzieliłem informacje sprzed kilkunastu dni na dwa odrębne wpisy. Pierwsza część już dzisiaj, natomiast druga w niedzielę. W takim razie do roboty…

Zanim przejdę do wiadomości poświęconych artystom i ich wydawnictwom muzycznym, kilka słów o najnowszych przedsięwzięciach U Call That Love. 7 września wypadła 4. rocznica założenia strony. Całkiem nieźle, nieprawdaż? W ub. tygodniu wraz z zaprzyjaźnionym serwisem SugaSoul, rozpocząłem serię artykułów o najlepszych i najbardziej wpływowych płytach w dziejach czarnych brzmień. „Płytoteka dorosłego człowieka. 200 płyt, które powinieneś mieć” miało swoją premierę w zeszłą niedzielę, a już niebawem druga część cyklu. Z kolei we środę odbyła się premiera kolejnego gościnnego miksu przygotowanego dla UCTL. Białostocki producent RTK stworzył projekt zatytułowany „Music On My Mind”, który znajdziecie na Mixcloudzie.Więcej dobrego trafi do obiegu jeszcze w tym miesiącu. Ponadto skład redakcyjny serwisu powiększył się o nową osobę, Mateusza Kownackiego (Mastyl). Dzięki temu działalność witryny nabierze większych usprawnień, co wyjdzie wszystkim na dobre.

Przejdźmy do newsów muzycznych. Szwajcarski beatmaker Chief przygotowuje się do wydania „Shadows Collision”. Zanim jednak ukaże się ten pełny materiał producenta, to przedstawiciel Feelin’Music postanowił wypuścił trzy EP-ki wprowadzające do nadchodzącego albumu. „Shadows Chapter 1” to pierwsza część tej serii, zaś następne trafią do obiegu odpowiednio 14 i 28 września. Zapowiada się kolejna interesująca pozycja płytowa tej jesieni.

Szykuje się mocny powrót na scenę muzyczną. Przedstawiciele undergroundu z LA, Styles Of Beyond, szykują się do wydania albumu po 5 latach przerwy. Do sieci trafił właśnie singiel o jakże sugestywnym tytule, „Damn”, na którym gościnnie usłyszymy – fanfary – Michaela Buble’a. Debiutancka płyta grupy, „2000 Fold”, to klasyk w ocenie wielu słuchaczy („Dangerous Minds” !). Jeżeli zespół nawiąże swoją nadchodzącą produkcją do czasów świetności formacji, to będzie więcej niż sympatycznie. „Reseda Beach” ukaże się 23 października nakładem Dirty Version Records.

Nowy album Flying Lotusa, „Until The Quiet Comes”, zbliża się wielkimi krokami. Warp Records wypuściło w ub. tygodniu świetne promo video zapowiadające wydawnictwo. Obraz robi niesamowite wrażenie, a jego rozmach i zagadkowość pochłaniają do reszty w trakcie oglądania videoclipu. W trakcie teledysku przewijają się kolejno następujące utwory pochodzące z LP: „See Thru To U” (feat. Erykah Badu), „Hunger” (feat. Niki Randa) oraz „Getting There” (feat. Niki Randa).

Wszyscy wielbiciele niezniszczalnych plecaków firmy Jansport – wystąp! Oto coś specjalnie dla miłośników tej marki. Ukazał się teledysk promujący nadchodzące wydawnictwo Skyzoo nagrany do singla „Jansport Strings”. Solowy album rapera, „A Dream Deferred” ukaże się już 2 października nakładem The Faculty/Duck Down Music. Pytanie, czy artyście uda się wreszcie przeskoczyć na wyższy poziom, czy też nadal do końca nie potrafi wykorzystać swojego potencjału.

BlueBottle Records przedstawia nowy videoclip Hy-Definition zrealizowany do utworów „Proud of Me”/„Higher Ground”. Emcee K.Wiz i producent SoulChef w ten sposób zapowiadają swój wspólny materiał, który trafi do obiegu już 10 września. „The Voices” można za darmo pobrać za pośrednictwem BlueBottle Records na Bandcampie. Co warte podkreślenia, projekt opiera się na samplach pochodzących z nagrań Sama Cooke’a, Marvina Gaye’a, Davida Ruffina, Michaela Jacksona & Seleny.

[php function=1]