Electro-Acoustic Beat Sessions feat. Coultrain - 16.01.2014, WrocławElectro-Acoustic Beat Sessions i Warsoul Sessions to dobrze znane w kraju cykliczne imprezy organizowane we Wrocławiu i Warszawie. Wydarzenia odbywające się pod ich szyldem gwarantują wysoki poziom artystyczny i cieszą się sporym powodzeniem. W czwartek i piątek odbędą się kolejne wydania obu przedsięwzięć, na których wystąpi amerykański wokalista Coultrain, kolejny zagraniczny gość tych EABS i Warsoul. Członek grupy Hawthorne Headhunters weźmie udział w premierowym projekcie z polskimi muzykami, tworzącymi kolektyw Electro-Acoustic Beat Sessions, czyli poszerzony skład wrocławskiej formacji Nightmarks Electric Trio (w składzie Spisek Jednego, Marek Pędziwiatr, Adam Kabaciński, Wojtek Monteur i Marcin Rak). Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje o eventach we wrocławskim klubie Puzzle i warszawskiej Cafe Kulturalna.

16 stycznia 2014 roku, klub Puzzle, ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław
Electro-Acoustic Beat Sessions feat. Coultrain (Plug Research, Los Angeles)
Wystąpią:

  • Coultrain, Electro-Acoustic Beat Sessions

Start: godz. 21:00
Cena biletu: 15 złotych płatne przy wejściu do klubu.

17 stycznia 2014 roku, Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1, Warszawa
Warsoul Sessions przedstawia Electro-Acoustic Beat Sessions feat. Coultrain
Wystąpią:

  • Coultrain, Maceo, Envee, Spisek Jednego

Start: godz. 22:00
Cena biletu: 30 złotych (rezerwacje), 40 złotych (w dniu koncertu). Rezerwacje mogą być dokonane poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mailowy justyna[at]kulturalna.pl. Pod tym adresem istnieje możliwość uzyskania zniżki grupowej.

Electro-Acoustic Beat Sessions, to swego rodzaju ruch. idea i hołd złożony dla Ahmada Jamala, Gila-Scotta Herona, J Dilli, Pete Rocka oraz wielu innych znamienitych artystów. Zrzesza większą ilość improwizujących muzyków, których nikt nigdy nie jest w stanie przewidzieć. Do grania spontanicznie dołączali renomowani muzycy, którzy z instrumentami zasiadali na widowni wracając ze swoich koncertów. Tak było m.in. z Dave’m Liebmanem (grającym z Elvinem Jonesem czy Milesem Davisem). Do wspólnych występów na jamach zapraszani są też zasłużeni raperzy i wokaliści z Polskiej i światowej sceny muzycznej. Na EABS do tej pory pojawili się Natalia Lubrano, Paulina Przybysz, Abradab, Venio, Te-Tris, Jesse Boykins III, Tawiah, Jeru The Damaja oraz Raashan Ahmad. Z tym ostatnim twórcą wiąże się już szersza kolaboracja. Wrocławskie przedsięwzięcie stało się koncertowym składem Raashana Ahmada i tym samym muzycy odwiedzili wspólnie wiele polskich miast, a także Berlin, Hamburg i Ałmaty w odległym Kazachstanie. W listopadzie 2013 odbyli też mini trasę po Francji.

Electro-Acoustic Beat Sessions feat. Coultrain - Cafe Kulturalna, 17.01.2014, WarszawaZa sprawą Warsoul Sessions w połowie stycznia muzycy EABS zmierzą się z jeszcze jedną osobowością światowego soulu. Pochodzący z St.Louis Coultrain śpiewu uczył się w kościele, a także od swojej matki, która była solistką w miejscowym chórze. Jego ojciec był pastorem – to od niego Coultrain nauczył się jak tworzyć piosenki i opowiadać historie. W 2007 roku artysta zadebiutował fenomenalną płytą „Adventures Of Seymour Liberty”, zaś trzy lata później ugruntował swoją pozycję na soulowej scenie mixtape’em „God Must Be A Boogie Man”. W międzyczasie pojawił się jeszcze gościnnie jako jeden z dwóch głównych wokalistów na albumie „Abundance” grupy Platinum Pied Pipers pod wodzą znanych producentów Wajeeda i Saadiqa. Następnie nawiązał współpracę z kalifornijską ekipą Hawthorne Headhunters, która po wydaniu EP-ki dla HVW8, podpisała kontrakt z renomowaną wytwórnią z Los Angeles, Plug Research Label, z którą związani są tacy artyści, jak Bilal, Exile, Quadron i Shafiq Husayn.

W 2012 roku ukazał się ich pierwszy album „Myriad Of Now”. W marcu ub.r. ten sam label wydał nowy krążek Coultraina „Jungle Mumbo Jumbo”. Artysta udowodnił na nim po raz kolejny, że jest jednym z najoryginalniejszych głosów swojego pokolenia. Teraz do swojej biografii będzie mógł dopisać jeszcze współpracę ze śmietanką młodych instrumentalistów z Polski. Nie zdziwimy się wcale, jeżeli ta kolaboracja na wspólnych koncertach w Polsce się nie skończy.

Wszelkie dodatkowe informacje o nadchodzących imprezach znajdziecie na stronach wrocławskiego i warszawskiego wydarzenia na Facebooku.