D-Styles zagra w Toruniu - 10.08.2013W okresie wakacyjnym uwaga większości osób jest zwrócona w kierunku mniejszych i większych festiwali muzycznych odbywających się na terenie całego kraju i Europy. Jednak nie samymi wydarzeniami z pokaźnym line-upem człowiek żyje. Obok eventów kierowanych do dużej liczby uczestników są organizowane również przedsięwzięcia dedykowane wybranej niszy odbiorców. W tym tygodniu w toruńskim klubie NRD odbędzie się jedna z takich imprez. 10 sierpnia zagra tam legenda DJ’ingu – D-Styles. Występ kultowej postaci w środowisku turntablismu wypadnie w ramach Low And Theory European Touru. Wraz z nim zaprezentują swoje umiejętności członkowie Modulators i Cut Man Doo wspierani dodatkowo przez Basstraktora, Chmieliksa, Stosunkowodobrego.

10 sierpnia 2013 roku, klub NRD, Browarna 6, Toruń
Low And Theory European Tour
Wystąpią:

  • D-Styles (Invisibl Skratch Piklz / The Beat Junkies / Low End Theory)
  • Modulators, Cut Man Doo
  • Basstraktor, Chmielix, Stosunkowodobry

Start: godz. 21:00
Cena biletu: 15 złotych w przedsprzedaży, 20 złotych w dniu imprezy. Bilety można zamawiać wysyłając zgłoszenie na adres e-mailowy drunkndirty[at]o2.pl.

Wśród najbardziej zasłużonych kolektywów DJ’skich zaszczytne miejsca zajmują Invisibl Skratch Piklz oraz The Beat Junkies. W życiu obu tych słynnych grup aktywnie brał udział D-Styles, będąc bliskim przyjacielem DJ’a Qberta, DJ’a Babu i J Rocca. Wraz z pozostałymi członkami tych formacji, artysta wywodzący się z Bay Area zagrał na niezliczonej masie imprez w Stanach Zjednoczonych oraz na innych kontynentach. Do tego wirtuoz gramofonu dał się poznać jako godny przeciwnik na wielu bitwach turntablistycznych, należąc do ważnego ogniwa swoich zespołów w trakcie pojedynków, które przechodziły następnie do historii (m.in. głośna potyczka Invisibl Skratch Piklz z The X-Ecutioners z połowy lat 90.tych). Oprócz tego kalifornijski twórca dołożył swoje cegiełki do budowy studyjnych materiałów The Beat Junkies (m.in. „The World Famous Beat Junkies Volume 1-3”, „Rock S***”).

Przez lata aktywności na scenie muzycznej Dave Cuasito zasłynął jako niezrównany specjalista od różnych form scratchingu, będąc wzorem do naśladowania dla wielu adeptów turntablismu. D-Styles prezentował swoje umiejętności na różnych materiałach, przygotowywanych zarówno w pojedynkę („Phantazmagorea”), jak i przy współpracy z innymi twórcami („Phunkee Grooves & Breakdowns” z DJ’em Gee Swiftem czy „Pharaohs Of Funk” z DJ’em Flare’em). Przez dwie ostatnie dekady mieszkaniec Los Angeles nagrywał z wieloma różnymi przedstawicielami świata muzycznego. W tym miejscu warto wymienić A-Traka, Rasco, Awol One’a, Roba Swifta, Busdrivera, Bucka 65, Qwela & Makera czy Kid Koalę.

D-Styles to skromny człowiek, nie pchający się nigdy na afisz. Poniższe słowa Amerykanina filipińskiego pochodzenia najlepiej o tym świadczą (to też całą prawda o kulturze DJ’ingu):

I think what makes a good DJ is selection, their ability to read the crowd and how creatively they can mix different genres. I’m actually surprised that I’m still here. I’m very grateful for it, but I never would have thought that I’d be here today DJ’ing, scratching and making music.

Amerykańskiego artystę w klubie NRD będzie wspierać m.in. grupa Modulators. W skład formacji zainicjowanej przez DJ’a Eproma wchodzą DJ Krótki i DJ Ben. W drugiej połowie ub.r. ukazała się debiutancka płyta kolektywu, „Insert Coin”. Podwójny album wydany przez Asfalt Records przyniosła wszystko to, co najlepsze jeżeli chodzi o korzenny DJ’ing. Wydawnictwo dedykowano głównie sympatykom starej szkoły muzyki hip hopowej.

Wszystkie aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.