Danny Brown zagra na Red Bull Music Academy Weekender WarsawKażdego tygodnia pojawia się coraz więcej informacji o plenerowych mniejszych i większych imprezach zapowiadanych na następne miesiące. W pierwszy weekend czerwca warto wybrać się do stolicy Polski ze względu na Red Bull Music Academy Weekender. W trakcie dwóch dni na czterech scenach wystąpi ponad 30 artystów. Wyjątkowe koncerty, premierowe występy i różne kolaboracje odbędą się w samym centrum Warszawy. Pomiędzy 6 a 7 czerwca na terenie Pałacu Kultury i Nauki zaprezentują się m.in. Danny Brown, Brodka, Diamond Version i Throwing Snow. Poniżej znajdziecie więcej informacji o tym festiwalu.

5-7 czerwca 2014 roku, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa
Red Bull Music Academy Weekender Warsaw
Wystąpią:

Sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się już wkrótce.

Red Bull Music Academy Weekender stanowi festiwal muzyczny odbywający się w różnych zakątkach globu. Wydarzenie gromadzi najświeższe muzyczne zjawiska, kształtujące współczesne brzmienie muzyki. Po wcześniejszych edycjach w Madrycie, Sztokholmie i Tokio, impreza zawita niebawem do Warszawy. Polska odsłona odbędzie się między 6 a 7 czerwca na terenie Pałacu Kultury i Nauki. Przez dwa dni na 4 scenach pojawi się ponad 30 artystów.

Na Placu Defilad zagości jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci we współczesnym hip hopie, czyli Danny Brown, dla którego to będzie pierwszy występ w naszym kraju. Podczas festiwalu odbędzie się także premierowy koncert BRODKI. Dobrze znane utwory tej artystki z płyt „Granda” i „LAX” będzie można usłyszeć w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach na… małe instrumenty.

Miłośników techno i audiowizualnych wrażeń czeka nie lada gratka w postaci eksperymentalnego show Diamond Version. Wspólny projekt Alva Noto, Byetone i japońskiego artysty Atsuhiro Ito to swoista mieszanka doświadczeń typowych zarówno dla imprez klubowych, jak i współczesnych galerii sztuki. Nie zabraknie także absolwentów Red Bull Music Academy. Jednym z nich będzie Throwing Snow, którego gatunkowy eklektyzm z pewnością zaczaruje zgromadzoną na Placu Defilad publiczność.

Wszystkie dodatkowe informacje o nadchodzącym wydarzeniu znajdziecie na stronie Red Bull Music Academy Weekender Warsaw.

Źródło: informacje prasowe