Blitz the Ambassador - The Warm Up EPW niezależnych kręgach około hip hopowych z powodzeniem działa mnóstwo wytwórni płytowych, z których nietrudno wybrać firmy cieszące się dużym uznaniem w branży. Obok największych oficyn wydawniczych pokroju Stones Throw Records, Rhymesayers Entertainment lub Duck Down Music liczne pochwały zbierają również znacznie mniejsi wydawcy, jak Jakarta Records. Niemiecki label współpracuje z szeregiem twórców z różnych stron świata (Akua Naru, L’Orange, Kaytranada, Dynasty, MC Melodee, Raashan Ahmad, Shuko, Ta-ku i pozostali), wydając muzykę wysokich lotów. W tym tygodniu odbyła się premiera nowego wydawnictwa innego wykonawcy związanego z zachodnimi sąsiadami Polski – Blitza the Ambassadora. Wychowanek ghańskiej Akry wypuścił „The Warm Up EP”, co nie umknęło uwadze wielu słuchaczom i mediom.

Przedstawiciele świata muzycznego o afrykańskich korzeniach skupiają na sobie uwagę odbiorców z całego globu. W przypadku postaci związanych z Czarnym Lądem nie raz podkreśla się wyjątkowość ich nagrań przeważnie łączących kulturowy tygiel ich rodzinnych stron z różnymi formami muzycznymi. Dokładnie tymi słowami opisuje się zazwyczaj twórczość bohatera niniejszego artykułu. Blitz the Ambassador za sprawą swojej barwnej biografii i oryginalnego podejścia do tworzenia muzyki wyróżnia się na tle innych partnerów po fachu. Artysta podróżującymi pomiędzy trzema kontynentami – Afryką, Europą i Ameryką Północną – rozpoczął działalność wydawniczą blisko dekadę temu.

W pierwszej kolejności ukazały się płyty „Soul Rebel” i „Double Consciousness”, które spotkały się z przeciętnym odbiorem przez słuchaczy. Dopiero wypuszczony przed trzema laty album „Stereotype” pozwolił przebić się jego twórcy na scenie hip hopowej. Projekt wydany nakładem Embassy MVMT przy współpracy z Jakarta Records. Jeszcze w bardziej entuzjastyczny sposób przyjęto „Native Sun”. Emcee/producent pokazał na tym longplayu eklektyczne utwory, swobodnie przechodzące ze standardów rapowych w afro-beat czy jazz-hop. Po premierze tego wydawnictwa Blitz the Ambassador skoncentrował się głównie na występach na żywo, odpoczywając dłużej od przebywania w studiu nagraniowych. Po blisko dwuletniej przerwie wykonawca ogłosił nowe plany wydawnicze rozpoczynające się od „The Warm Up EP”.

Blitz the Ambassador prezentuje "The Warm Up EP"Pierwsze wzmianki dotyczące tego materiału pojawiły się wraz z opublikowaniem singla „Dikembe”. Nagranie inspirowane postacią wybitnego gracza NBA, Dikembe Mutombo, otwierało przy tym kampanię promocyjną nowego pełnego albumu wykonawcy rodem z Ghany – „Afropolitan Dreams”. W kolejnych tygodniach ujawniono więcej informacji dotyczących EP-ki. Przede wszystkim stało się jasne, iż Blitz the Ambassador będzie nadal współpracował z Jakarta Records przy wydawaniu swojej muzyki. Ponadto w trakcie kończących się wakacji ogłoszono, że „The Warm Up EP powstaje przy udziale liczących się w branży artystów. Międzynarodowa obsada projektu z udziałem Nneki (Nigeria/Niemcy), Emicidy (Brazylia), 20Syla (C2C, Francja), Fashawna (USA), Ty (Wielka Brytania), Y’Akoto (Ghana/Niemcy) i Sarkodie’ego (Ghana) dała wybuchową mieszankę różnorodności. Warstwa muzyczna wyszła spod ręki gospodarza płyty, Optiksa, Tismé oraz szeregu muzyków odpowiadających za tzw. żywe instrumenty. Wszystko to złożyło się na wysublimowaną i interesującą całość. Dzięki takim kompozycjom, jak „African In New York” (sprytne nawiązanie do słynnego utworu Stinga, „Englishman In New York”), „Internationally Known” czy „Royalty” (ważny track podkreślający korzenie hip hopu), nowego materiału Blitza słucha się z czystą przyjemnością.

Jakarta Records udostępniło „The Warm Up EP” na Bandcampie. Wydawnictwo pochodzące z 27 sierpnia można bezpłatnie pobrać korzystając z opcji „buy now – name your price”. Dodatkowo uruchomiono przedsprzedaż winylowej wersji projektu Blitza the Ambassadora. Oprócz kilku singli opublikowanych przed premierą materiału, EP-kę promują dwa obrazy – videoclip nakręcony do utworu „Dikembe” oraz video trailer produkcji. Na koniec wypada dodać, że preludium do „Afropolitan Dreams” jest udany i należy spodziewać się dużego zainteresowania nadchodzącym longplayem tego artysty.

DOWNLOAD Blitz the Ambassador – „The Warm Up EP”

Tracklista

  1. The Warm Up feat. Fashawn (prod. Blitz the Ambassador)
  2. Dikembe (prod. Optiks)
  3. African In New York (prod. Optiks & Blitz the Ambassador)
  4. Internationally Known feat. Sarkodie (prod. Blitz the Ambassador)
  5. Respect Mine feat. 20Syl, Emicida & Y’akoto (prod. Blitz the Ambassador)
  6. Bisa feat. Nneka & Ty (prod. Tismé)
  7. Royalty (prod. Blitz the Ambassador)