Koncept - Playing LifeW ostatnich tygodniach przybyło darmowych materiałów na stronie. Jednak to nie koniec muzycznych projektów udostępnianych całkowicie za free. Po „Who EP” Blueprinta Brown Bag AllStars przyszła kolej na darmowe wydawnictwo płytowe członka, Koncepta, zatytułowane „Playing Life EP”.

Nowojorski kolektyw często pojawia się na UCTL i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie – wszystko na to, iż członkowie BBAS na stałe zagoszczą na stronie. Informowałem już wcześniej, że na 2010 rok przypadają głównie solowe projekty artystów zrzeszonych w Brown Bag AllStars. Kolejną pozycją płytową spod szyldu tej niezależnej grupy jest właśnie „Playing Life EP” Koncepta (zbieżność pseudonimu z Conceptem z Nowej Zelandii zupełnie przypadkowa). Materiał został przygotowany stricte niezależnie, niemalże w rodzinnym gronie. Przy powstaniu EP-ki współpracowali z Konceptem następujący beatmakerzy: J57, The Audible Doctor, Maticulous, Marink oraz DJ Dyllemma. J57 dograł również gościnną zwrotkę obok Sene i Silent Knighta. Natomiast cuty są dziełem zwycięzcy DMC Canadian Championship i nagrodzonego nagrodą Juno, DJ’a Brace’a, który ściśle współpracuje z BBAS.

„Playing Life” zostało wydane 24 sierpnia b.r. w dwóch alternatywnych wersjach. Na Bandcampie można pobrać darmową EP-kę zawierającą 9 tracków. Z kolei wydanie CD wzbogacone zostało o dodatkowe utwory wyprodukowane przez The Audible Doctora i marinka, niedostępne na bezpłatnej edycji płyty.

Koncept wraz z całym swoim crew pracował jeszcze do niedawna w legendarnym sklepie Fat Beats NY. Występował na jednej scenie obok prawdziwych tuzów: Pharoahe Moncha, Black Thoughta, Big Daddy Kane’a, Large Pro, EPMD, Tasha (Tha Alkaholics), Brand Nubian, Dead Prez, czy Joell Ortiza. W porównaniu do mixtape’u Koncepta „Konverses”, widać postęp u tego brooklyńskiego rapera i przyzwoite rokowania na przyszłość.

Wydawnictwo dostępne do odsłuchu i/lub kupna za pośrednictwem Bandcampa. Płytę dodatkowo promuje trailer ukazujący dzień z życia Koncepta.

DOWNLOAD Koncept – „Playing Life EP”

Tracklista

  1. Playing Life
  2. The Game
  3. Keeping On
  4. You Knew feat. Sene
  5. Eyes With Love
  6. Know Its All
  7. First Time feat. J57
  8. Old Man Winters
  9. The Preview feat. Silent Knight