Koncept & Tranzformer - More Than Meets The EyeW przeciągu najbliższych tygodni, udostępnię na stronie co najmniej kilka darmowych wydawnictw płytowych. Z każdym miesiącem wzrasta liczba singli, EP-ek, beat tape’ów, albumów wydawanych całkowicie za darmo, o czym już niejednokrotnie informowałem na U Call That Love. W związku z popularyzacją Bandcampa, Soundclouda, Mixclouda (UCTL rozpoczęło dzisiaj działalność tutaj) oraz stron internetowych specjalizujących się w przygotowywaniu z artystami darmowych płyt, dostęp do takiego typu wydawnictw jest niemal nieograniczony. Właśnie dzięki ścisłej współpracy jednego z najprężniej działających serwisów muzycznych w Stanach Zjednoczonych – DJBooth.net i niezależnego duetu Koncept & Tranzformer, 22 lutego b.r. ukazał się darmowy projekt „More Than Meets The Eye”.

Członkowie Brown Bag AllStars należą do jednych z najbardziej zapracowanych przedstawicieli nowej fali nowojorskich artystów hip hopowych. Wraz z kolejnymi tygodniami zostają odsłaniane kolejne projekty poszczególnych przedstawicieli tego zespołu. Kilka tygodni temu The Audible Doctor wydał pierwszy tegoroczny materiał sygnowany przez BBAS„The Spread EP”, a teraz przyszła kolej na płytę Koncepta. Darmowa EP-ka nagrana wraz z kalifornijskim beatmakerem, Tranzformerem (grunt to chwytliwy pseudonim) przedstawia pięć premierowych utworów, które w pełni odzwierciedlają muzyczny styl rapera pochodzącego z Manhattanu. Z zawartością „More Than Meets The Eye” można bezpośrednio zapoznać się na ww. stronie DJBooth.net, na której został udostępniony odsłuch online oraz możliwość pobrania tego materiału.

W kolejce ustawiły się następne wydawnictwa płytowe BBAS i ich przyjaciół. Jeszcze w tym tygodniu opublikuję na stronie artykuł o debiutanckim solowym EP producenta maticulousa.

DOWNLOAD Koncept & Tranzformer – „More Than Meets The Eye”

UPDATE #1: 25 marca b.r. odbyła się premiera teledysku promującego wydawnictwo Koncepta i Tranzformera. Obraz powstał do utworu „Change” z gościnnym udziałem Jeffersona Price’a. Videoclip zamieszczam poniżej, życząc przy tym dużo ciepła przy oglądaniu tego dzieła. Warto dodać, iż jest to debiutancki teledysk w dorobku oby artystów.

UPDATE #2: Od teraz „More Than Meets The Eye” znajdziecie również na Bandcampie.

Tracklista

  1. High (co-prod. Honey Brown)
  2. How I Show Up
  3. Change feat. Jefferson Price
  4. Look Back
  5. Day Dreaming