Kool G Rap - Offer You Can't RefuseWraz z upływem lat przebywa weteranów na hip hopowej scenie. Niektórzy z nich odchodzą w zapomnienie, przekazując schedę po sobie młodszym artystom. Inni zaś ani myślą o przejściu na emeryturę i dzielnie trzymają się w środowisku hip hopowym, dostarczając co pewien czas nowych nagrań. Oceny materiałów nagrywanych przez raperów z kilkunastoletnim stażem bywają różne, głównie w zależności od tego, komu przychodzi recenzować dane wydawnictwo muzyczne. Jednakże, pozostaje silne grono artystów, których kolejne płyty wzbudzają za każdym razem spore zainteresowanie ze strony słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. W tym miejscu bez dwóch zdań należy umieścić jednego z najbardziej wpływowych Emcees w historii, Kool G Rap, który 8 lutego wydał darmowe EP „Offer You Can’t Refuse”.

Zasługi Giancany dla rozwoju ulicznego nurtu rapu są niepodważalne. Postać Nathaniela Thomasa Wilsona powszechnie uważana jest za niezwykle ważną dla innych twórców hip hopowych, będącą wzorcem dla dziesiątek pozostałych raperów. Potwierdzenie powyższych słów znajdziemy chociażby w świetnej książce Paula Edwardsa „How To Rap. The Art And Science Of The Hip-Hop MC”, w której przedmowa została właśnie powierzona Kool G Rapowi. Pochodzący z Queens artysta w taki oto sposób odnosi się do tego, jak poznawał tajemnice hip hopu i uczył się tego, w jaki sposób rymować:

I started to learn how to rap just watching the older dudes do it in the park. I had to be about 9, 10 years old when I first started hearing hip hop music being played out in the parks, out in the neighborhoods. I saw the DJ on the two turntables scratching, and I saw dudes on the microphone just really keeping the party amped and charged up – just being masters of ceremony, where the word „MC” comes from, just keeping the aprty alive.

W tym miejscu wypada dodać, iż Kool G Rap to wielka i szanowana osobistość w świecie hip hopowym. O jego wpływie na twórczość pozostałych Emcees wielokrotnie dyskutowano i poświęcano temu dużo miejsca. Dlatego też, informacje o nowych produkcjach tego rapera wiele osób przyjęło z nieskrywanym entuzjazmem. Jeszcze w 2010 roku pojawiły się pierwsze newsy dotyczące kolejnego albumu Kool G Rapa„Riches, Royalty & Respect”, który będzie pierwszym solowym wydawnictwem Giancany na przestrzeni ostatnich ośmiu lat. Nadchodzący longplay artysty jeszcze zostanie szczegółowo przedstawiony na stronie, a póki co zajmę się krótkim, aczkolwiek koherentnym zaprezentowaniem „Offer You Can’t Refuse”. Darmowy teaser poprzedzający długo oczekiwany krążek rapera zawiera 8 utworów, z których większość stanowią okrojone nagrania, ograniczone do jednej zwrotki. EP-ka przynosi Kool G Rapa w klasycznym, brudnym wydaniu. Weteran prezentuję przyzwoitą formę, dzięki czemu apetyty słuchaczy na „Riches, Royalty & Respect” powinny dodatkowo wzrosnąć. Dodatkowego smaczku produkcji dodaje lista beatmakerów, którzy pracowali nad powstaniem EP – The Alchemist, Domingo, DJ Pain, Leaf Dog, Blastah Beats postarali się o stricte mocne brzmienie, w pełni podkreślające starą szkołę rapu.

Poniżej został umieszczony link do bezpośredniego pobrania „Offer You Can’t Refuse”. Wypatrujcie też nowego longplaya Kool G Rapa – szykuje się co najmniej porządny album.

DOWNLOAD Kool G Rap – „Offer You Can’t Refuse”

Tracklista

  1. The Fix
  2. Mugshots
  3. America’s Nightmare feat. Havoc
  4. Take Em Back (Supafly)
  5. Baggin’ In Da Spot
  6. Scarface Snow
  7. Offer You Can’t Refuse
  8. Money Talks