Made In Heights - Aporia: In These StreetsWśród dziesiątek darmowych wydawnictw płytowych dostarczanych niemal codziennie przez artystów z całego świata, można znaleźć przeróżne materiały. Do sieci internetowej trafiają zbiory niepublikowanych dotąd nagrań, nie raz powstałych wiele lat wcześniej, beat tape’y i instrumentalne płyty wydawane przez producentów o ugruntowanej pozycji na scenie muzycznej, jak i nikomu nieznanych twórców. Słuchacze otrzymują również poboczne projekty, pojawiające się głównie w celu utrzymania zainteresowania daną osobą przez odbiorców. Zupełnie inny rodzaj darmowej muzyki stanowią EP-ki i longplaye utrzymujące wysoki poziom poszczególnych tracków. Do takich wydawnictw muzycznych bez dwóch zdań należy świeże EP Sabziego i Kelsey Bulkin, tworzących grupę Made In Heights. Na początku września ukazał się drugi projekt duetu – „Aporia: In These Streets”.

Debiutancki materiał Made In Heights zatytułowany „Winter Pigeons (Songs To Raise Your Dead Spirits)” trafił do słuchaczy na Wigilię Bożego Narodzenia poprzedniego roku. Krótkie wydawnictwo pokazało skalę nieprzeciętnego talentu wokalistki Kelsey Bulkin, a także eksperymentalne brzmienie serwowane przez Sabziego, dzięki czemu EP-ka wymykała się jakiemukolwiek zaszufladkowaniu i przypisaniu do konkretnego gatunku muzycznego. Wydana równo tydzień druga płyta duetu jest kontynuacją i rozwinięciem specyficznego klimatu i nastroju nagrań kreowanego przez Made In Heights.

„Aporia: In These Streets” ponownie wymyka się konkretnemu rodzajowi muzycznej szuflady, dryfując gdzieś w okolicach synthpopu, bądź wyznaczając nowy trend określany przez ich twórców mianem „mythical filth pop”. Sabzi dostosowuje instrumentale pod warsztat Kelsey Bulkin, czyniąc wszystkie utwory nasyconymi emocjami, obfitującymi w niecodzienny i jedyny w swoim rodzaju schemat. Zastanawiający jest też tytuł wydawnictwa. Aporia to termin z dziedzin logiki i filozofii, jak również figura retoryczna w formie pytania, wyrażającego wahania, wątpliwości, niedowierzania, sprzecznych odczuć wobec przedmiotu. Wszystko to łączy się w eklektyczną całość, przygotowaną pod wyrafinowane gusta słuchaczy.

„Aporia: In These Streets” zostało udostępnione do darmowego odsłuchu i pobrania na Bandcampie. Pozostaje nam wypatrywać kolejnych wspólnych dokonań Sabziego i Kelsey Bulkin, pomiędzy którymi chemia jest wyczuwalna z miejsca, już od pierwszych sekund „Wildflowers (Exhale Efreet)”, jak i pozostałych utworów.

UPDATE: Z bliżej nieznanych przyczyn „Aporia: In These Streets” usunięto z Bandcampa. W zamian pojawiła się kompilacja wybranych nagrań Made In Heights z obu wydanych do tej pory projektów.

DOWNLOAD Made In Heights – „Aporia: In These Streets”

Tracklista

 1. Wildflowers (Exhale Efreet)
 2. Viices
 3. Amaranthine
 4. Marguerite
 5. Chatoyant (Beauty Bass)
 6. Holla Mears
 7. Sabzi – Goblin Sigh (Wildflowers Instrumental)
 8. Sabzi – Wellington (Marguerite Instrumental)
 9. Sabzi – Viices (Instrumental)
 10. Sabzi – Choti Fresh (Chatoyant Instrumental)
 11. Sabzi – Holla Mears (Instrumental)