Made In Heights - Winter PigeonsŚwięta Bożego Narodzenia nieuchronnie zmierzają ku końcowi. Niektórym świąteczne potrawy skutecznie nie pozwalają jeszcze odejść od stołów, inni liczą dodatkowe kilogramy nagromadzone od wigilii (płeć piękna zapewne liczy na to, że kalorie trafią w określone miejsce) lub zbierają siły przed szturmem pubów i klubów. Z drugiej strony, można znaleźć osoby szukające spokoju i chilloutu po dniach spędzonych w rodzinnym i przyjacielskim gronie. W tym powinna pomóc darmowa EP-ka nowej grupy Made In Heights o dość długim tytule – „Winter Pigeons (Songs To Raise Your Dead Spirits)”.

Duet Made In Heights, w skład którego wchodzi producent Sabzi oraz wokalistka Kelsey Bulkin, powstał całkiem niedawno, ale już teraz z powodzeniem stanowi nową siłę na niezależnej scenie muzycznej. Pomysłodawcą nowej grupy okazał się zapracowany Sabzi, współtworzącego Blue Scholars, Common Market oraz znanego z solowej działalności artystycznej. Dzięki swojej kreatywności mieszkaniec Seattle od dawna wyszedł poza ramy hip hopowe, co znalazło choćby odzwierciedlenie w publikacjach mediów związanych na co dzień z innymi nurtami muzycznymi. Kesley Bulkin za sprawą swojego hipnotyzującego głosu i lekkości w śpiewaniu, miękko wkomponowała się w produkcje Saby Mohajerjasbiego.

„Winter Pigeons (Songs To Raise Your Dead Spirits) zawiera 7 tracków, z czego pierwsze trzy to utwory z wokalem, a pozostałe to stricte instrumentale. Otwierające płytę nagranie „Skylark Interabang?!” to nic innego jak remake piosenki Sufjana Stevensa „Concerning the UFO Sighting Near Highland”. Na sam koniec znalazł się również świąteczny akcent w postaci „Shoogar Plumz [OMG! A Hip-Hoppity Christmas!!]”.

M∆DE-IN-HEIGHTS- Winter Pigeons (Songs To Raise Your Dead Spirits) - The CardWspólny materiał Sabziego i Kesley Bulkin idealnie pasuje na niekończące się zimowe wieczory i stanowi smakowity gwiazdkowy prezent. „Winter Pigeons (Songs To Raise Your Dead Spirits)” zostało nagrane w zaledwie kilka dni, ale stanowi w pełni wartościowy projekt muzyczny, który być może doczeka się także kontynuacji w bliższej lub dalszej przyszłości. Póki co, fani produkcji Saby powinni wyczekiwać kolejnych informacji o kolejnym albumie Blue Scholars, „Cinemetropolis”, którego premierę przewidziano na pierwszą połowę 2011 roku.

UPDATE: Z bliżej nieznanych przyczyn „Winter Pigeons (Songs To Raise Your Dead Spirits)” nie jest już dłużej dostępne jako oddzielny projekt na Bandcampie. Wybrane utwory z tej płyty znajdziecie w tym miejscu.

DOWNLOAD Made In Heights – „Winter Pigeons (Songs To Raise Your Dead Spirits)”

Tracklista

  1. Skylark Interabang?!
  2. All The Places
  3. Hors d’ouvre
  4. A Healthy Marriage (Skylark Instro)
  5. Puke & Beauty (Places Instro)
  6. Frozen (Hors Instro)
  7. Shoogar Plumz [OMG! A Hip-Hoppity Christmas!!]