maticulous - The Confluence EPNowojorska scena hip hopowa nieustannie pozostaje pod obserwacją mediów. Dotyczy to zarówno mainstreamu, jak i niezwykle rozwiniętych niezależnych kręgów muzycznych w The Big Apple. W końcu opinia publiczna zawsze będzie przypatrywała się działalności artystów w kolebce hip hopu. Dlatego też, o przedstawicielach rapu wywodzących lub mieszkających na stałe w NYC mówi się nie raz częściej, aniżeli o postaciach osiadłych w innych aglomeracjach Stanów Zjednoczonych. W takim razie jak przedstawia się kondycja undergroundu w Nowym Jorku w tym roku? Dzięki takim wykonawcom jak The Doppelgangaz, Ka, Sene, King I Divine & ScienZe, Brown Bag AllStars można mieć pewność, iż przyszłość nowojorskiej sceny znajduje się w odpowiednich rękach. Z ostatnim zespołem jest związany inny rezydent tego miasta, maticulous. Producent wypuścił niedawno świeży projekt, „The Confluence EP”.

Beatmaker pochodzący z Pittsburgha zabłysnął w niezależnym środowisku hip hopowym głównie za sprawą ubiegłorocznego wydawnictwa, „The maticulous EP”. Producencka płyta zawierała nagrania zrealizowane z uznanymi Emcees, przeważnie kojarzonymi z hardcore’ową stroną rapu – R.A. the Rugged Man, Reef the Lost Cauze, Ruste Juxx, Rock (Heltah Skeltah). Słuchacze docenili warsztat maticulousa opierający się o boom bapowe beaty przywodzące na myśl choćby dokonania DJ’a Premiera, Pete Rocka, czy Marco Polo. W dalszej kolejności ukazały się dwa pozostałe materiały: instrumentalny projekt „mello instros” i beat tape „In Transit”. Bogatszy o te doświadczenia producent wypuścił we wrześniu darmową EP-kę „The Confluence EP”, powracając tym samym do ścisłej współpracy z raperami.

Premiera ostatniego projektu beatmakera mieszkającego na Brooklynie odbyła się za pośrednictwem Fat Beats. W porównaniu do debiutanckiego projektu beatmakera, to widać zmiany pod pewnymi względami jakie zaszły przy pracy nad „The Confluence EP”. Miejsce powszechnie szanowanych raperów w undergroundzie zajęli Emcees na dorobku, znani szerzej jedynie niszy odbiorców. Tym sposobem na EP-ce znaleźli się Beedie, Black Sun, Shad Ali, Hubbs, Folkland, Varsity Squad & Jon Quest. maticulous przygotował dla nich tłuste podkłady, stanowiące doskonałą okazję do zaprezentowania się artystów przed szerszym gronem słuchaczów. Wśród wszystkich utworów na EP najbardziej zostaje w pamięci otwierające materiał „The Confluence”, „Wind”, „Warning” oraz „Lay Back”.

Odsłuch całego wydawnictwa jest możliwy na Soundcloudzie. Ponadto „The Confluence EP” można pobrać za darmo korzystając z poniższego odnośnika. Poza działalnością solową, maticulous obecnie pracuje  nad wspólnym materiałem wraz z The Audible Doctorem. Jak dotąd w ramach duetu Audimatic ukazały się single „Hoarse” oraz „Broken Cup”. O dalszych posunięciach grupy na bieżąco będę informował na stronie.

DOWNLOAD maticulous – „The Confluence EP”

Tracklista

  1. The Confluence feat. Beedie, Black Sun & Shad Ali
  2. Wind feat. Black Sun & Hubbs
  3. Like That (Interlude) feat. Shad Ali
  4. We Gon’ Ride feat. Folkland
  5. Warning feat. Varsity Squad
  6. Regular feat Folkland & Jon Quest
  7. Lay Back feat. Beedie & Hubbs