Maverick - The Next StepMuzyka hip hopowa (niemal) pozbawiona warstwy wokalnej trafia do coraz szerszego grona odbiorców. Owszem, niektórzy słuchacze negują taką formę tego gatunku muzycznego lecz nie zmienia to faktu, iż fanów brzmień instrumentalnych przybywa z każdym miesiącem. Oprócz powszechnie znanych artystów poruszających się w tej materii, z łatwością każdy użytkownik internetu natrafi na producentów na dorobku. Niejeden z nich ma ponad wszelką wątpliwość papiery na uzyskanie szerszego rozgłosu, ale ze względu na liczną konkurencję, to zadanie nie należy do najłatwiejszych. Kolejny krok na drodze do większej popularności wśród słuchaczy i dziennikarzy muzycznych postawił beatmaker ze stolicy Stanów Zjednoczonych, Maverick. 29 maja ukazał się jego drugi beat tape, „The Next Step”.

Mieszkaniec Washington D.C. został przedstawiony światu przez swojego serdecznego znajomego, Oddiseego. W lutym ub.r. Maverick wydał debiutancki projekt, „The First Step”, i trzeba przyznać, iż rekomendacja czołowego przedstawiciela Mello Music Group wpłynęła na zainteresowanie się tym wydawnictwem przez wielu słuchaczy. Amerykański beatmaker zaprezentował porządne EP, w niektórych momentach demonstrując naprawdę duże umiejętności. Pod koniec grudnia ub.r. wykonawca wypuścił krótki sampler zawierający remixy utworów pochodzących z debiutanckiego albumu Diamond District, „In The Ruff”. „Redistricting Sampler (In the Ruff Remixes)” stanowi interesującą kolekcję odświeżonych nagrań jednej z najlepszych płyt ostatnich lat. Następny cel w działalności producenta – wydanie „The Next Step” – udało się pomyślnie zrealizować i wydać kilka tygodni temu.

Drugi beat tape producenta pod względem konstrukcji niewiele różni się od swojego poprzednika. Maverick również i tym razem postawił na 11 krótkich instrumentali, następnie złożonych w jedną całość. Jednak po zapoznaniu się z „The Next Step” od razu widać kilka znaczących różnic, stawiających materiał wyżej niż „The First Step”. Waszyngtoński beatmaker rozwinął się, okrzepł i posiadł większe zasoby wiedzy w edukacji muzycznej. Artysta zalicza progres i to na każdej płaszczyźnie – od dobierania wszystkich składowych beatu, przez budowę klimatu, skończywszy na miksie nagrań. Świetnym przykładem na umiejętną budowę kompozycji jest otwierające EP-kę „Good Mourning” – na początku niepokojące, następnie pogodne i ciepłe. W utworach zawartych na tym darmowym wydawnictwie czuć emocje i pasję. Wszystko to składa się na dobry prognostyk na przyszłość Mavericka.

Ostatnie wydawnictwo muzyczne Mavericka tradycyjnie już znalazło się na Bandcampie. Za pośrednictwem tego serwisu można także bezpłatnie pobrać „The Next Step” (link poniżej).

DOWNLOAD Maverick – „The Next Step”

Tracklista

 1. Good Mourning
 2. Gone
 3. Downtown Theme Music
 4. Shadows
 5. Yesterday’s Lament
 6. If It Ain’t Broke
 7. Always/For(n)ever
 8. When There Is No Meaning
 9. Affirmation
 10. The Turning Point
 11. You Won’t Have Your Way