Nottz Raw & Asher Roth - Rawth EPRynek fonograficzny sukcesywnie jest zalewany dziesiątkami darmowych wydawnictw płytowych. Wraz z popularyzacją serwisów muzycznych ułatwiających rozpowszechnianie płyt udostępnianych za darmo oraz powstaniem niezliczonej ilości serwisów służących do dzielenia się muzyką, liczba artystów zainteresowanych taką formą promocji zwiększyła się w trybie ekspresowym. Przynosi się to oczywiście zarówno wady, jak i zalety. Nie ma wątpliwości, iż dzięki darmowym wydawnictwom w łatwiejszy sposób można pozyskać, bądź też utrzymać słuchaczy przy danym artyście, jak też w szybki sposób zrealizować projekt muzyczny ze swoim kolegą po fachu. Powyższy opis jak ulał definiuje wspólny materiał Nottza i Ashera Rotha„Rawth EP”.

W 2010 roku Nottz doczekał się sporego zainteresowania ze strony mediów oraz słuchaczy. Długo oczekiwany debiutancki album artysty – „You Need This Music” został określony jako duża nadzieja w hip hopie. Na początku listopada ub. r. szczegółowo przedstawiłem longplay Dominicka Lamba i przyznam się, iż z zaciekawieniem obserwowałem odbiór longplaya w Stanach Zjednoczonych. „You Need This Music” spotkało się z mieszanym przyjęciem. Jednakże niektóre strony internetowe (chociażby opiniotwórczy serwis Kevin Nottingham) uznały album Nottza za jedno z największych pozytywnych zaskoczeń roku. Dlatego też, EP-ka nagrana z Asherem Rothem stała się okazją do podtrzymania reputacji uzdolnionego beatmakera przez szanowanego pana Lamba. Natomiast Asher Roth skrupulatnie postanowił przypomnieć się fanom swoich nagrań, stając się odpowiednim łącznikiem w nagraniach Nottza.

„Rawth EP” składa się z ośmiu tracków podkreślających tytuł wydawnictwa. Otrzymujemy od artystów dawkę surowego hip hopu, z undergroundowym pazurem. Nie obyło się rzecz jasna bez gościnnych udziałów – na EP-ce usłyszymy dodatkowo D.A. (Chester French), Rhymefesta oraz Kardinal Offishall. Całość materiału dostępna jest do pobrania na stronie Raw Koncept. Zaopatrzyć się w „Rawth EP” możecie również korzystając z poniższego linka. Natomiast zamieszczony poniżej videoclip do singla „Dontcha Wanna Be?” promuje zarówno LP Nottza, jak i EP nagrane z Asherem Rothem.

DOWNLOAD Nottz Raw & Asher Roth – „Rawth EP”

Tracklista

  1. Dontcha Wanna Be? (My Neighbor)
  2. Gotta Get Up feat. D.A. of Chester French
  3. Enforce The Law
  4. Break Bread
  5. In My Mind
  6. Coming And Goin’g feat. Rhymefest
  7. Run It Back (Remix) feat. Kardinal Offishall
  8. Nothing You Can’t Do