Rob Swift - Sketches Of The Architect EPW pierwszej połowie 2010 roku, Rob Swift wydał swój kolejny solowy materiał – „The Architect” LP. Pod względem konceptu i realizacji album nawiązywał do muzyki klasycznej, która w ostatnim czasie stała się ogromną inspiracją dla tego szanowanego DJ’a. Na początku września ukazała się darmowa EP-ka, „Sketches Of The Architect EP” nawiązująca do wydanej pod koniec lutego płyty Roberta Aguilara.

Jeżeli mówimy o DJ’u pełną gębą, to nie może zabraknąć w takich podsumowaniach członka Ill Insanity. Rob Swift już dawno temu wyszedł poza ramy hip hopowe, współpracując z wieloma szanowanymi na całym świecie artystami. Do tego grona możemy zaliczyć choćby Boba Jamesa, Blue Man Group, Herbiego Hancocka, Mike’a Pattona, Good Charlotte, czy dziesiątki przedstawicieli kultury hip hopowej. Jego wkład wraz z The X-ecutioners w rozwój turntablismu jest nieoceniony.

Rob bezustannie poszukuje nowych inspiracji, co doprowadziło go do muzyki klasycznej. „The Architect” wyszedł naprzeciw purystom hip hopowym, pokazując, że awangardowe i niecodzienne łączenie gatunków muzycznych, może przynieść wymierny efekt. „Sketches Of The Architect” jest follow-upem do ostatniego longplaya Roba Swifta. Materiał zawiera 6 tracków, które z różnych powodów nie znalazły się na albumie. EP-ka została zamieszczona za darmo, co jednocześnie jeszcze bardziej zachęca do zapoznania się z ty wydawnictwem płytowym. „Sketches Of The Architect EP” wydane zostało we współpracy z Scion Radio, gdzie Rob prowadzi audycję „Dope On Plastic”.

DOWNLOAD Rob Swift – „Sketches Of The Architect EP”

Tracklista

  1. Overture
  2. Principio Remix feat. Breez Evahflowin
  3. This Recording…
  4. Fabric of an Orchestra
  5. Boss of the Cross
  6. Ultimo Remix feat. Breez Evahflowin