Sene & J57 - Eye Don't Dream...But I DoPrzy okazji artykułu o debiutanckim albumie Soul Khana, „Soul Like Khan”, poinformowałem o podtrzymaniu tendencji zamieszczania na stronie darmowych wydawnictw płytowych. Nie minęło kilka dni i U Call That Love ponownie przebiera się w strój mikołaja (niczym Shaquille O’Neill) i rozdaje zacne prezenty. Tym razem podzielę się z Czytelnikami serwisu darmowym materiałem Sene i J57„Eye Don’t Dream…But I Do”.

J57 gościł już wielokrotnie na UCTL. Przedstawiałem na stronie dokonania tego beatmakera jako członka Brown Bag AllStars, zaprezentowałem jego solowy dorobek muzyczny (kłania się tutaj album „Digital Society”) oraz opublikowałem wywiad z nowojorskim producentem. Natomiast Sene można określić mianem rookie debiutującego na stronie, gdyż jeszcze nie miałem okazji aby szerzej przyjrzeć się temu przedstawicielowi Brooklynu. Na niezależnej hip hopowej scenie artysta obecny jest od połowy pierwszego dziesięciolecia XXI wieku. Warto zauważyć, iż pierwsze oficjalne nagrania Sene ukazały się na rynku płytowym dzięki współpracy z labelami dosłownie z całego świata. „Pavement Special” (2007) został wydany nakładem japońskiej wytwórni Sou Records, „Garbage Pail Kids EP” (2007) ujrzało światło dzienne za sprawą Shaman Work, którego właścicielem jest John Robinson, a kolejny materiał „Beautifully Ugly EP” (2007), to z kolei wynik kooperacji ze szwajcarskim Feelin’ Music. W zeszłym roku brooklyński raper nagrał wraz z ulubieńcem dziennikarzy i bloggerów, Blu, album „A Day Late & A Dollar Short”, dzięki czemu uzyskał lokalny rozgłos.

„Eye Don’t Dream…But I Do” tak naprawdę jest tylko wprowadzeniem do nadchodzącego longplaya tego duetu. Do premiery płyty pozostało ładnych kilka miesięcy, więc póki co, można zapoznać się z tą EP-ką. Darmowy materiał zawiera pięć premierowych utworów utrzymanych w spokojnym klimacie, z wyraźnym undergroundowym zębem. Teaser stanowi obiecujący prognostyk przed zapowiadaną płytą Sene i J57.

DOWNLOAD Sene & J57 – „Eye Don’t Dream…But I Do”

UPDATE: „Eye Don’t Dream…But I Do” można odsłuchać oraz pobrać także za pośrednictwem Bandcampa.

Tracklista

  1. 4U
  2. Weight
  3. The Complainer
  4. The Torch
  5. I Mobile