The Accomplices - Got Away: The EPPrzygotowując się do wydania swojego pierwszego materiału należy kierować się tym, żeby trafić do jak największej liczby odbiorców. Aby zaistnieć w świadomości słuchaczy przydadzą się przede wszystkim liczne publikacje o danym wydawnictwie płytowym na tematycznych stronach internetowych. Oczywiście, dużą rolę odgrywa jakość poszczególnych projektów muzycznych, a szczęście też powinno wtrącić swoje trzy grosze do sprawy. Wszystkiego po trochę z powyższej wyliczanki uzbierało się w przypadku debiutanckiej EP-ki duetu producenckiego The Accomplices. The Jake i BroadNMarket wypuścili na początku września „Got Away: The EP”, zawierające liczne gościnne występy raperów.

Grupa powstała z inicjatywy dwóch beatmakerów, The Jake’a z Dover w stanie New Hampshire oraz BroadNMarketa, mieszkającego na co dzień w nowojorskim Queens. Warto odnotować, iż pierwszy z wymienionych producentów ma na koncie współpracę z MC Lyte i J. Gunnem. Obaj artyści posiadają podobne wizje muzyczne, ich rozwiązania w kwestii tworzenia beatów są niemal jednakowe, przez co szybko odnaleźli wspólny język.

„Got Away: The EP” to solidna dawka rapu opartego o momentami mroczne, aczkolwiek pozytywnie nastrajające instrumentali. The Accomplices pokusili się o całkiem solidną producencką płytę, w czym pomogli im zaproszeni na ten projekt goście. Lista wszystkich Emcees obecnych na EP obejmuje następujące postacie: DeuceZ (Atlanta), Malicious (Montreal), J. Gunn (Raleigh-Durham), Daniel Joseph (Newark), Gif (Long Island, Nowy Jork), MaG (Bronx, Nowy Jork), Trek Life (Los Angeles) i Tommy Chase (New Jersey). Warto wśród nich wyróżnić Maliciousa, J. Gunna i najbardziej znanego rapera, przedstawiciela Mello Music Group, Trek Life’a. The Jake i BroadNMarket uzyskali spory odzew ze strony serwisów muzycznych, bloggerów i dziennikarzy, którzy docenili ich pierwszy projekt, będący dobrym przetarciem przed następnymi płytami duetu.

The Accomplices zamieścili „Got Away: The EP” na Bandcampie, skąd można pobrać niniejszy materiał za darmo. Duet producencki zaprezentował również trailer promujący EP-kę, poniżej udostępniony przeze mnie.

DOWNLOAD The Accomplices – „Got Away: The EP”

Tracklista

  1. Relax feat. DeuceZ
  2. Drop feat. Malicious
  3. The Hit & Run feat. J. Gunn, Daniel Joseph & e.d.g.e.
  4. Invoking the Spirit (Intro)
  5. Invoking the Spirit feat. Gif
  6. The Getaway feat. MaG
  7. Turn the Lights Off feat. Trek Life
  8. The Black Suit feat. Tom Chase