The Audible Doctor - The Spread EPInstrumentalne projekty płytowe cieszą się coraz większą popularnością na scenie muzycznej. W tym miejscu mam na myśli nie tylko albumy wydawane w Japonii, jak chociażby longplay Thomasa Prime’a, lecz również wszelkie beat tape’y, do których można swobodnie dograć wokale (z muzyką wydawaną w Azji nie wszyscy raperzy są w stanie sobie poradzić). Jednakże, z jakością instrumentalnych materiałów bywa bardzo różnie i nie zawsze trafiamy na godne uwagi produkcje. Z drugiej strony, znajdziemy wartych polecenia beatmakerów, szczególnie dbających o jakość swoich projektów. W tym gronie wypadałoby umiejscowić dobrego znajomego U Call That Love, The Audible Doctora z grupy Brown Bag AllStars, który tym razem gości na stronie za sprawą dopiero co wydanego beat tape’u „The Spread EP”.

Najnowsza EP-ka nowojorskiego producenta została już zapowiedziana na UCTL przy okazji pierwszej części podsumowania 2010 roku. Należy zaznaczyć, iż koncept „The Spread EP” wyróżnia się kreatywnością i pomysłowością. EP-ka zawiera siedem darmowych instrumentali, które można pobrać poniżej. The Audible Doctor wraz z 2DopeBoyz & HipHopGame zorganizował dla wszystkich konkurs, którego idea jest nieskomplikowana. Wszyscy ci, którzy chcą po pobraniu instrumentali dograć własne wokale, mogą nadsyłać swoje wersje utworów na adres e-mailowy THESPREADEP[at]GMAILCOM. Spośród nadesłanych tracków w postaci MP3, The Audible Doctor wybierze najlepsze produkcje, a następnie ponownie wyda „The Spread EP”, tym razem w wersji z wokalami. Ostateczny termin wysyłania utworów mija 8 kwietnia 2011 roku.

„The Spread EP” to wartościowy materiał i doprawdy zasługuje na wersję z wokalami. Już za nieco ponad dwa miesiące przekonamy się o tym jak będzie brzmiała EP-ka po szlifach dokonanych ze strony raperów.

DOWNLOAD The Audible Doctor – „The Spread EP”

UPDATE: „The Spread EP” można również bezpłatnie pobrać za pośrednictwem Bandcampa.

Tracklista

  1. The Ex
  2. Your Bad
  3. Black & White
  4. Astro
  5. Life Can Be Pain
  6. Stars Above
  7. Church Night