Cult Classic Records - Friends and FamilyArtyści produkujący głównie utwory stricte instrumentalne, pozostający w cieniu wokalistów i bardziej znanych beatmakerów, potrzebują ludzi zajmujących się promocją ich twórczości. Szczególnie dotyczy to postaci wydających muzykę na azjatyckim rynku fonograficznym, o których zazwyczaj wręcz nie sposób znaleźć szerszych informacji. W związku z tym, należy pochwalić i docenić starania takich osób, jak Bob42jh, wkładających wiele wysiłku we wspieraniu niezależnych twórców. Około dwóch miesięcy temu Anglik założył wspólnie ze swoim rodakiem, producentem Thomasem Prime’em, label Cult Classic Records. Kilkanaście dni duet zaprezentował debiutancki projekt sygnowany przez tę oficynę wydawniczą – „Friends and Family”.

O powstaniu Cult Classic Records informowałem blisko trzy tygodnie temu na stronie. Pokrótce przypomnę, iż głównym celem labelu jest promocja i wydawanie muzyki ambitnych artystów z całego świata. Szeroko znany uploader z YouTube’a i promotor w jednym, Bob42jh oraz posiadający spory potencjał beatmaker Thomas Prime, gwarantują jakość i odpowiednie podejście do tego projektu.

Ponad dwa tygodnie temu ukazał się darmowy mix poprzedzający debiutanckie wydawnictwo Cult Classic Records. „Friends & Fam­ily (The Pre­quel)” zawiera wybrane utwory wszystkich artystów, których kompozycje trafiły na pierwszy projekt labelu. Materiał został udostępniony do odsłuchu i pobrania na Mixcloudzie. Niedługo po opublikowaniu tego materiału, do słuchaczy trafił pierwszy projekt Cult Classic Records„Friends & Fam­ily”.

Darmowy album składa się z 15 tracków autorstwa m.in. Marcusa D, Thomasa Prime’a, Berry Weight, TwoDaysToAlaska, LEMS’a, Blazo, Kondora, Avensa, czy K-Murdocka. Instrumentalna płyta jest wykładnią kierunku, w którym będzie podążało Cult Classic Records, dając dobry prognostyk na przyszłość. „Friends & Fam­ily” znalazło się na Bandcampie, skąd możecie także pobrać ten materiał.

DOWNLOAD Cult Classic Records – „Friends and Family”

UPDATE: Po przekroczeniu limitu darmowych pobrań na Bandcampie bezpłatna wersja „Friends and Family” jest dostępna za pośrednictwem Mediafire (powyższy link został zaktualizowany). Przez BC można wesprzeć działalność CCR przekazując dotację labelowi.

Tracklista

 1. TwoDaysToAlaska – Per Sempre
 2. Ljones – Waterflo
 3. Blazo – Busy Dreaming
 4. Thomas Prime – Hunting for Dragons
 5. Natural High – Spaceman
 6. Rookie – Azure
 7. Marcus D – A Dream Defereed
 8. Eddie – 晚10点 (10pm)
 9. LEMS – Footsteps
 10. Thomas Prime & Avens – Forgiveness
 11. Kondor – Soft Look
 12. Nym – Dry Sun
 13. Suplington – Lack Of Definition
 14. Berry Weight – Sax on the Beach
 15. K-Murdock – Love is Love