DJ Jazzy Jeff & Ayah - Back For MoreWraz z opublikowaniem na stronie słonecznego miksu „The Diamond Soul XXXperience: Summer’s Gone” autorstwa DJ’a Rahdu, obiecałem utrzymanie na U Call That Love letniego i pogodnego klimatu. Kalendarzowe lato skończy się już w tym tygodniu, jednak za sprawą ciepłych projektów muzycznych można zatrzymać jeszcze trochę słońca. Przeglądając dziesiątki wakacyjnych materiałów wydanych na przełomie czerwca i sierpnia, nie sposób przeoczyć projektu powstałego we współpracy pomiędzy legendarnym DJ’em Jazzy Jeffem, a wokalistką na dorobku, Ayah. 12 lipca b.r. duet zaprezentował słuchaczom darmowy album zatytułowany „Back For More”.

Jeff Townes zasłynął w drugiej połowie lat 80.tych XX wieku ze współpracy z The Fresh Prince’em, dzisiaj znanym przede wszystkim jako po prostu Will Smith. Artyści wydali pięć płyt, z pierwszym podwójnym albumem hip hopowym w historii, „He’s The DJ, I’m The Rapper” na czele. Duet znany z ugrzecznionego, skierowanego do młodszych odbiorców rapu ma na koncie kilka niekwestionowanych szlagierów – „Summertime”, „Parents Just Don’t Understand”, „Nightmare On My Street”, czy „Girls Ain’t Nothing But Trouble”. Grupa zawiesiła działalność w 1994 roku, a DJ Jazzy Jeff skupił się głównie na występach na licznych imprezach, a nie można zapominać o tym, iż posiada on nieprzeciętne umiejętności turntablistyczne. W ostatnich latach urodzony w Filadelfii artysta wydał m.in. „The Magnificent” i „The Return Of The Magnificent”, czynnie udzielając się przy tym na scenie hip hopowej.

Z kolei, pochodząca z Toronto Ayah znajduje się dopiero u progu prawdziwej kariery muzycznej. Wokalista, a zarazem kompozytorka ma na swoim koncie dwa wydawnictwa płytowe – „Problem Woman” oraz „4:15”, dzięki którym zwróciła na siebie uwagę fanów brzmień łączących w sobie klasyczny soul, R&B oraz hip hop. Artystka została dostrzeżona także przez DJ’a Jazzy Jeffa i tak pokrótce powstała koncepcja „Back For More”.

Wydana w lipcu b.r. darmowa płyta „Back For More” opiera się o soul i R&B z lat 90.tych ubiegłego stulecia. DJ Jazzy Jeff dostosował produkcję do silnego i pięknego głosu Ayah, dostarczając świetne instrumentale, idealnie pasujące do warsztatu Kanadyjki. Pomimo znacznej różnicy wieku pomiędzy artystami – były partner muzyczny Willa Smitha mógłby być ojcem swojej nowej przyjaciółki – powstał wartościowy materiał o klasycznym zacięciu z gościnnym udziałem Tony’ego i STS.

„Back For More” został udostępniony do darmowego odsłuchu na Bandcampie, poniżej zaś znajdziecie bezpośredni link do pobrania projektu.

UPDATE: Doczekaliśmy się videoclipu promującego wspólny materiał DJ’a Jazzy Jeff & Ayah. Odważny teledysk nagrano do singla „Forgive Me Love”. (Z bliżej nieznanych przyczyn, obraz nie jest już dostępny w sieci).

Tracklista

 1. Press Play
 2. Back For More
 3. Notorious
 4. One Life feat. Tona
 5. Hold On
 6. Make It Last
 7. Forgive Me Love
 8. Tables Turn
 9. Maybe We Can Just feat. STS
 10. Telephone
 11. Baby
 12. The Game (Somebodies)
 13. Be Alright