Felt & Tokyo Cigar - Felt 3.0 (A Tribute To Nancy Sinatra)Jestem pewien, że wśród Czytelników U Call That Love znajdą się fani popularnej wytwórni płytowej, Rhymesayers Entertainment. W końcu artyści nagrywający dla tego labelu od lat cieszą się uznaniem nad Wisłą (szkoda tylko, że nie idzie to w parze z występami przedstawicieli Rhymesayers w Polsce, ale to już inna sprawa). Zatem, przynajmniej część odbiorców UCTL powinna kojarzyć wspólny projekt Sluga z Atmosphere oraz Mursa pod nazwą Felt. Idąc tym tropem, nietrudno o miłośników serii Felt rozczarowanych po ich ostatnim albumie („Felt 3: A Tribute to Rosie Perez”), ewidentnie zepsutym przez produkcję Aesop Rocka. Jednak, nieco ponad rok po premierze płyty, warto wrócić do tego wydawnictwa, odkurzonego za sprawą producenta Tokyo Cigara.

Alternatywne wersje albumów nierzadko są trafne i spotykają się z ciepłym przyjęciem opinii publicznej. Nie inaczej jest w przypadku „Felt 3.0 (A Tribute To Nancy Sinatra)”. Producent Tokyo Cigar stworzył co najmniej solidne remixy utworów pochodzących z trzeciego longplaya Felt. Dzięki przemyślanemu konceptowi, beatmaker uzyskał całkowicie odmienne brzmienie od oryginału, posiadające swoje atuty. Za „Felt 3.0 (A Tribute To Nancy Sinatra)” przemawiają także, a raczej przede wszystkim, kreatywne wykorzystanie wokali Nancy Sinatry (znakomite „Deathmurdermayhem”), która powinna być zadowolona z takiego użycia swoich nagrań. Ponadto z korzyścią wyszło uszczuplenie tracklisty albumu o sześć utworów (oryginalna wersja płyty zawierała zdecydowanie zbyt wiele tracków). Zremiksowana wersja ostatniego albumu Sluga i Mursa została udostępniona za darmo (poniżej zamieszczam bezpośredni link do ściągnięcia longplaya). Na koniec nasuwa się pytanie – czy Rosie Perez nie poczuje się zazdrosna o Nancy Sinatrę? Cóż, wszystko jest relatywne.

Wydawnictwo znajdziecie na Bandcampie. „Felt 3.0 (A Tribute To Nancy Sinatra)” można bezpłatnie pobrać za pośrednictwem BC (link poniżej).

DOWNLOAD Felt & Tokyo Cigar – „Felt 3.0 (A Tribute To Nancy Sinatra)”

Tracklista

 1. Give it up (Tokyo Cigar remix)
 2. Like You (Tokyo Cigar remix)
 3. GhostDanceDeluxe (Tokyo Cigar remix)
 4. Henrietta Longbottom (Tokyo Cigar remix)
 5. She Sonnet (Tokyo Cigar remix)
 6. The Prize (Tokyo Cigar remix)
 7. Deathmurdermayhem (Tokyo Cigar remix)
 8. Glory Burning (Tokyo Cigar remix)
 9. Whaleface (Tokyo Cigar remix)
 10. Felt Good (Tokyo Cigar remix)
 11. G. I. Joesephine (Tokyo Cigar remix)
 12. We have you surrounded (Tokyo Cigar remix)
 13. Permanent Standby (Tokyo Cigar remix)
 14. Revisiting the Steelytron (Tokyo Cigar remix)
 15. Paul Reubens (Tokyo Cigar remix)